Novyi_sezon_Sertyfikatsiia_IT_dystsyplin_Kharkiv_IT_Cluster

Сертифікація ІТ-дисциплін: новий сезон вдосконалення ІТ-освіти

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Kharkiv IT Cluster уже понад 6 років драйвить розвиток ІТ-освіти в Україні. Ефективна співпраця з провідними ІТ-компаніями регіону та з освітніми закладами сприяє покращенню рівня підготовки майбутніх ІТ-спеціалістів. Згідно з цим, у 2021 році Kharkiv IT Cluster оголосив про початок проєкту «Сертифікація ІТ-дисциплін».
Через війну в країні у 2022 році проєкт був призупинений, але в лютому 2023 року відбувся перезапуск, що стартував з новою силою!

Основна мета проєкту підвищити рівень ІТ-освіти в Україні, щоб знання, уміння і навички усіх випускників IT-напрямків відповідали вимогам IT-компаній до junior-фахівців і, відповідно, вони мали попит на ринку праці.
Перегляд профільних дисциплін з освітніх програм відбувався в системній співпраці ІТ-індустрії та освіти.

Експерти ІТ-компаній NIX Solutions, EPAM, GlobalLogic Ukraine, Quantum, SoftServe, INSART, APIBEST, Telesens повторно переглянули всі відібрані силабуси дисциплін та залишили свої відгуки стосовно них.

Також у межах проєкту відбулися 2 зустрічі представників Харківського IT Кластеру з освітянською малою робочою групою та представниками ІТ-компаній-учасниць проєкту.

Зустріч освітянської робочої групи

6 березня пройшла зустріч робочої групи проєкту «Сертифікація ІТ-дисциплін», до якої входять представники університетів Харкова. Під час зустрічі обговорили кроки реалізації проєкту, а саме:

  • проведення фінальної валідації дисциплін;
  • імплементації оновлених силабусів в навчальний процес;
  • проведення презентаційного заходу.

Головною метою заходу було визначено: представити студентам оновлені дисципліни, адже реалізація цього проєкту є одним із вагомих кроків до підвищення конкурентоспроможності освіти в Україні, де в центрі уваги — готовність студента інтегруватись у бізнес-середовище за обраною спеціальністю.

Зустріч з представниками ІТ-компаній

9 березня зустрілися представники ІТ-компаній-учасниць проєкту. На зустрічі було зауважено, що фокус проєкту ґрунтується на актуалізації змісту профільних технічних дисциплін та як відбувається валідація втілених змін на практиці. Під час зустрічі було прийнято рішення щодо введення панельної дискусії на презентаційному заході.

Компанії, які входять до Харківського ІТ Кластера, протягом багатьох років системно працюють над переглядом освітніх програм в ІТ-галузі. Наразі в харківських ЗВО ІТ-абітурієнти навчаються за освітніми програмами, частина з яких регулярно переглядаються ІТ-індустрією. Таким чином, компанії роблять свій великий вклад в освічене майбутнє нашої держави!

Дякуємо всім, хто як і ми, горять ідеєю розвитку освітнього ІТ-середовища та долучається до наших проєктів! Ставайте частиною спільних дій та великих зрушень у напрямку розвитку IT-сфери та ІТ-освіти, приєднуйтесь до спільноти Kharkiv IT Cluster!

 

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Vyshcha_osvita_v_Ukraini
  2. EdTech CommunITy

Коментарі