Результати дискусійної панелі проєкту «Сертифікація ІТ-дисциплін»

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

📌 15 травня Харківський ІТ Кластер спільно з Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти провели панельну дискусію на тему: «Вплив на підвищення якості підготовки ІТ-фахівців у ЗВО в межах співпраці бізнесу та освіти» в межах проєкту «Система сертифікації ІТ-дисциплін».

Відкрив захід Андрій Бутенко, голова Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти, акцентувавши увагу на важливості якості ІТ :

«Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти підтримує прагнення Харківського ІТ Кластера поєднати не лише практиків та освіту, а й шукати шляхи, щоб українська вища освіта у сфері ІТ була більш відповідною до вимог сучасних роботодавців.

Сьогоднішній захід є дуже важливим, адже він покликаний, щоб теоретики й практики змогли зустрітися і поговорити. Сертифікація програм вкрай важлива, тому що це намагання відкалібрувати зміст дисципліни під вимоги теоретичної науки й практичних потреб».

Ольга Шаповал, виконавча директорка Харківського ІТ Кластера, наголосила, що на заході присутні декілька цільових аудиторій, а саме, члени сектору вищої освіти НМР МОН, члени Національної команди експертів з реформування вищої освіти, керівники ІТ-компаній-роботодавців, викладачі-учасники проєкту, але найбільшу частку учасників заходу складали студенти, адже вони є безпосередніми учасниками, які вже сьогодні навчаються на тих оновлених програмах.

Основні результати проєкту «Система сертифікації ІТ-дисциплін»:

✅43 поданих силабусів;
✅15 відібраних силабусів;
✅250 студентів навчаються за оновленими програмами дисциплін;
✅8 ІТ-компаній рецензентів.

📍Реалізація проєкту є можливою завдяки підтримці ІТ-компаній Apibest, EPAM, GlobalLogic, Insart, NIX solutions, Quantum, SoftServe, Telesens. Експерти компаній-учасниць детально переглянули силабуси викладачів, надали свої рекомендації стосовно оновлення деяких матеріалів та їх актуалізації відповідно до вимог сучасного ринку. А також сприяють постійній підтримці розвитку ІТ-освіти в Україні.

Проєкт було розроблено у співпраці групи з понад 25 ІТ-компаній-роботодавців, експертів 6-ти університетів м. Харкова та представника Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, ґрунтуючись на більш ніж 5-ти річному досвіді реалізації проєктів експертів Kharkiv IT Cluster з оновлення понад 100 освітніх програм в провідних університетах Харкова та України.

📌До робочої групи проєкту увійшли представники:
Під час дискусії було обговорено:
  1. Наскільки важливо адаптувати освітній контент під вимоги бізнесу?
  2. Що буде якщо не впливати на зміни та актуалізацію?
  3. Навіщо бізнесу зараз витрачати ресурс на актуалізацію дисциплін ?
  4. Яке бачення майбутньої актуалізації освітнього контенту під вимоги бізнесу?
  5. Що для студентів дає таке рецензування та оновлення програм дисциплін?
  6. Як мотивувати студентів до навчання?
  7. Які можливості та перспективи подальшого навчання та отримання знань?

Детальніше, про те, як пройшла зустріч дивіться на YouTube 👉https://www.youtube.com/live/AdBq5EsfGrw?feature=share

Дякуємо представникам робочої групи та компаніям-рецензентам, які долучилися до проєкту і готові долучатися в майбутньому, щоб масштабувати проєкт.

Рекомендовані матеріали

  1. Vyshcha_osvita_v_Ukraini
  2. Novyi_sezon_Sertyfikatsiia_IT_dystsyplin_Kharkiv_IT_Cluster

Коментарі