Kharkiv IT Cluster презентував результати пілоту проєкту «Система сертифікації ІТ-дисциплін»

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

21 вересня Харківський ІТ Кластер презентував результати пілоту проєкту «Система сертифікації ІТ-дисциплін». До заходу доєдналося понад 160 учасників серед них викладачі-учасники проєкту, керівники ІТ-компаній, члени Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти, експерти освітянського середовища, представники адміністрацій університетів, студенти.

Про проєкт

Пілотний проєкт «Система сертифікація ІТ-дисциплін» Харківського ІТ Кластера — це унікальний проєкт, який є важливою ініціативою для освіти в Україні.

6-414x233 Kharkiv IT Cluster презентував результати пілоту проєкту «Система сертифікації ІТ-дисциплін»

До розробки проєкту долучилося понад 25 ІТ-компаній-роботодавців, 6-ть експертів з університетів м. Харкова та представники Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, ґрунтуючись на більш ніж 5-ти річному досвіді реалізації проєктів експертів Kharkiv IT Cluster з оновлення понад 100 освітніх програм в провідних університетах Харкова та України.

Як проходив проєкт?

Перегляд профільних дисциплін з освітніх програм відбувався в системній співпраці ІТ-індустрії та освіти.

Для участі в проєкті було подано 43 силабуси дисциплін, з них 15 було відібрано та проведено «сліпе» рецензування експертами з ІТ-компаній. Опісля відбулося впровадження змін викладачами та викладання оновлених дисциплін студентам.

Завершальним етапом проєкту було проведення валідації дисциплін через тестування, захист лабораторних робіт або презентацію розроблених проєктів. 11 дисциплін успішно пройшли валідацію та отримають сертифікати, які це засвідчують. А викладачі, які не змогли провести валідацію дисципліни з певних причин також отримають сертифікат учасника проєкту.

Як зазначила Олена Лоєнко, керівниця освітнього напрямку Харківського ІТ Кластера:

«Загалом понад 250 студентів закінчили навчання за оновленими дисциплінами. Саме завдяки проєкту ми змогли продемонструвати студентам зацікавленість бізнесу у покращенні змісту дисциплін для підвищення їх знань. Викладачі, які взяли участь у пілоті продемонстрували максимальну відкритість та готовність до співдії. Ми отримали 98% позитивних відгуків від них про участь в проєкті, що вказує на те, що ми рухаємося в правильному напрямку».

📌До освітянської експертної групи проєкту увійшли👇:

8-414x233 Kharkiv IT Cluster презентував результати пілоту проєкту «Система сертифікації ІТ-дисциплін»

Олексій Ларін, член робочої групи проєкту, директор навчально-наукового інституту комп’ютерного моделювання, прикладної фізики та математики НТУ ХПІ розповів:

«Під час розробки проєкту у всіх членів робочої групи від освіти виникали гарячі дискусії щодо того, як воно має бути реалізовано. І тоді на базі Харківського ІТ Кластера ми сформували декілька найболючіших моментів, які надалі вплинули на розвиток проєкту, його мету та цілі. А також дали змогу синхронізуватися університетам та бізнесу. Створивши середовище для налагодження довіри між академічною спільнотою, бізнесом та Національним агенством, для досягнення синергії в роботі».

Завдяки особистого внеску кожного члена експертної групи проєкту ми маємо зараз можливість демонструвати результати.

Які компанії долучилися до рецензування дисципліни?

Важливий вклад в розвиток проєкту зробили саме ІТ-компанії-роботодавці, які проводили рецензування дисциплін, а саме:

13-414x233 Kharkiv IT Cluster презентував результати пілоту проєкту «Система сертифікації ІТ-дисциплін»

Так після перезапуску проєкту в лютому 2023 року вони повторно переглянули силабуси дисциплін на впровадження змін, а також долучилися до валідації. Загалом понад 150 годин роботи експертів від ІТ-компаній було інвестовано в повний цикл реалізації проєкту.

Участь в проєкті дозволила компаніям заявили про свою соціальну відповідальність на всеукраїнському рівні, збільшили впізнаваність бренду компанії серед освітянської спільноти й студентства, а також головне, що таким чином показали, що компанії зацікавлені у підвищенні рівня ІТ-освіти в ЗВО України.

Викладачі учасники проєкту?

До участі у пілоті проєкту було відібрано дисципліни у 3-х університетів Харкова, а саме:

Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»,
Харківського національного університету радіоелектроніки,
Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут».

Завдяки проєкту викладачі-учасники не тільки змогли актуалізувати свої дисципліни, підвищити рівень знань студентів, але й отримали чудову нагоду отримати фідбек від практиків, які працюють за обраним напрямком.

Khakiv IT Cluster дякує всім викладачам-учасникам та хоче познайомити всіх з ними👇

15-414x233 Kharkiv IT Cluster презентував результати пілоту проєкту «Система сертифікації ІТ-дисциплін» 16-414x233 Kharkiv IT Cluster презентував результати пілоту проєкту «Система сертифікації ІТ-дисциплін» 17-414x233 Kharkiv IT Cluster презентував результати пілоту проєкту «Система сертифікації ІТ-дисциплін»

Сертифікати учасників проєкту 

Відгуки викладачів-учасників проєкту:

«Такі проєкти забезпечують можливість самоконтролю для викладача, і отримання сторонньої думки щодо змісту знань, які пропонуються студентам»Ольга Ворочек, к.т.н., доцент кафедри «Програмної інженерії» ХНУРЕ.

«Проєкт, дозволяє розширити кругозір, та надає можливість подивитися очима іншого практика з урахуванням його досвіду, тому, що не завжди ми стикаємося з однаковими практичними задачами, та як наслідок можемо подивитися з іншого кута на відповідну тему. Також допомагає розширити список тем по проєктах, які будуть виконують студенти в межах курсу»Ірина Груздо, к.т.н., доцент кафедри «Програмної інженерії» ХНУРЕ.

«За час участі у проєкті та проходження заходів з валідації склалося дуже позитивне враження щодо його важливості для створення та розвитку зворотного зв’язку між ЗВО та ІТ-компаніями для загального підвищення якості підготовки молодих спеціалістів у ІТ галузі. Також сподобалось, що було використано різні способи валідації, що дозволило показати результати навчання з вигіднішого боку»Наталія Любченко, к.т.н., доцент, доцент кафедри «Інформатики та інтелектуальної власності» НТУ «ХПІ».

«Валідація пройшла чудово. Я зрозуміла свої «недоліки» у викладанні. Після вже скоригувала деякі години на певні теми. Зрозуміла, на що зробити акценти у бакалаврів, а на що у магістрів. Оскільки дисципліни подібні викладаються на 2 курсі бакалавріату та на 1 курсі магістратури. Тому дякую експертам. Ставлячи запитання студентам, розумієш, на що краще приділити більшу увагу, а що залишити на самостійне вивчення»Валентина Москаленко, д.т.н., професор, професор кафедри «Інформаційних систем та технологій», за сумісництвом професор кафедри «Програмної інженерії та інтелектуальних технологій управління» НТУ «ХПІ».

Які плани на майбутнє проєкту?

«Kharkiv IT Cluster не зупиняє реалізацію проєкту, бачачи постійну зацікавленість проєктом від викладачів та отримавши безліч позитивних відгуків ми плануємо масштабувати проєкт та запустити його з новою силою. Зараз активно відбувається підготовка до перезапуску проєкту, тож запрошуємо представників бізнес та освітньої спільноти до робочих груп. А також оголошуємо відкриття подачі заявок викладачами на участь в проєкті»Олена Лоєнко, керівниця освітнього напрямку Харківського ІТ Кластера.

📌Умови подачі заявок викладачами для участі в проєкті

Для участі в проєкті необхідно заповнити форму реєстрації за посиланням: https://form.jotform.com/232412730667353

Зверніть увагу: Дисципліна має бути основного спрямування, належати до освітньої програми очного навчання ІТ-напряму (12 галузь) та до одного із 7 блоків зазначених у формі реєстрації. Дисципліну проходить комплектна група 10+ студентів. Один викладач може подавати необмежену кількість заявок, проте 1 заявка на один курс.
Контактна особа Уляна Шумей, координаторка освітніх програм Kharkiv IT Cluster, education@it-kharkiv.com.

Як пройшов захід можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=XEdxSVElWVc&t=8s&ab_channel=KharkivITCluster

Дякуємо всім партнерам, експертам та викладачам за докладання неймовірних зусиль та ресурсів для реалізації пілоту проєкту «Система сертифікації ІТ-дисциплін». Ми віримо, що цей проєкт принесе неймовірні результати та допоможе вивести сучасну ІТ-освіту на новий рівень.

Тож долучайтеся до проєкту і будемо спільними зусиллями змінювати майбутнє! Адже разом ми сила!

Рекомендовані матеріали

  1. Novyi_sezon_Sertyfikatsiia_IT_dystsyplin_Kharkiv_IT_Cluster

Коментарі