Quantum провів курс з Data Engineering для українських студентів
Однією з головних цінностей команди Quantum є навчання. Не тільки особисте, але й зовнішнє. За цим стоять наші чисельні партнерства з вищими закладами, в межах яких ми проводимо освітні курси та студентські практики.
Цього лютого ми почали курс для студентів харківського політехнічного університету у форматі дисципліни вільного вибору і планово, не дивлячись на відомі перешкоди, закінчили його у травні.
Кількість місць для слухачів курсу обмежена і не всі охочі можуть пройти відбір на нього, тому тут діє рейтингова система. Найбільший попит на цей курс серед усіх проявили студенти, які навчаються на спеціальностях:
113 “Прикладна математика”. Освітня програма “Комп’ютерне та математичне моделювання”.
122 “Комп’ютерні науки”. Освітня програма “Моделювання, проєктування та комп’ютерна графіка”.
153 “Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології”. Освітня програма має таку ж назву.
123 “Комп’ютерна інженерія”. Освітня програма “Прикладна комп’ютерна інженерія”.
У харківській політехніці успішно реалізується концепція дисциплін вільного вибору, кількість яких згідно з законом України про вищу освіту, має бути не меншою за 25%. Тож для ефективної організації таких дисциплін, насичення їх сучасною інформацією та технологіями, університет запрошує кращі Українські ІТ компанії. Quantum вже понад 2 років є одним з партнерів харківського політехнічного університету.
Обираючи якісну освіту в харківському політехнічному університеті ви будете мати гарний плацдарм для ефективного професіонального зростання разом із Quantum.
Юра Брайко, Data Engineer в Quantum та лектор курсу зробив програму доступною, а процес викладання приємним для студентів. На думку Юри, знання повинні засвоюватися із задоволенням, а процес схожим на дозвілля і ми з ним згодні.
В концепції програми основним завданням було донести до студентів, чому інженерний світ прийшов до тих чи інших рішень, шляхом практичних прикладів.
Розповімо про начинку курсу та що отримали від цього студенти. Курс мав 5 повноцінних лекцій, які перепліталися з практикою.
- Початок — огляд специфічних для Data Engineering задач, і чим вони відрізняються від операційних задач типової системи.
- Далі студенти заглибились у формати даних, їх види та відмінності, разом з перевагами та недоліками. Студенти дізналися, яка різниця текстових даних від бінарних, про різницю колонко-орієнтованих та рядкових, які дані зручні для зберігання в RAM, а які зручні для зберігання на диску.
- Після форматів даних розглянули концепції Data Lake, Data Warehouse та Data Lakehouse. Подискутували на лекціях про сильні та слабкі сторони цих ідей, саме з акцентом на ідеї, а не про конкретні реалізації від конкретних виробників, які обговорили лише побіжно.
- Від огляду систем зберігання даних перейшли до стратегії обробки даних, де ретроспективно розібрали ідею MapReduce та закінчили порівнянням типу роботи Spark і Ariflow.
- Понурили у DAG і закінчили розбором концепції та місця черг/потоків подій в системі загалом. Дослідили відмінності в підході реалізацій Kafka та RabbitMQ.
У підсумку, основна ідея курсу витримана — Юра простими словами розповів студентам, як працюють механізми, що знаходяться поза сценою, на якій, в тих чи інших технологіях реалізуються прикладні задачі. А студенти тим часом отримали базу знань, яку вони згодом будуть використовувати у побудові складних технічних архітектурних рішеннях.
Переважна більшість студентів курсу — це найкращі представники нашого світу, яким, за великим рахунком потрібна увага та простір для висловлювання своїх думок. Тому у майбутніх курсах ми прагнемо додавати більше дискусій, боротись з незрозумілим атавізмом, коли студент намагається вгадати відповідь що сподобалась би викладачу, на противагу відстоювання власної гіпотези.
Ми раді, що інвестуємо в майбутнє технічної освіти та технологічного прогресу шляхом побудови бази знань у молодих спеціалістів. Тому ми будемо продовжувати удосконалювати наші програми, знаходити нові шляхи у навчанні та поширювати ідеї серед молоді.
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: