Позиція Харківського ІТ Кластера щодо співпраці з іншими ІТ-кластерами України

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

За останній місяць у публічному просторі багато уваги було прикуто до комунікацій між ІТ-спільнотами. Ця історія розпочалася з ініціативи Закарпатської ОВА, а перейшла на особисті пости у соцмережах і коментарі в профільних ІТ-медіа. Однак за емоціями іноді важко зрозуміти, що є насправді «червоними лініями», а що – робочими питаннями, різницями у підходах до побудови спільнот чи особистими поглядами на дискусійні питання. Саме тому команда Харківського ІТ Кластера вирішила опублікувати свою позицію – бачення взаємодії між кластерами.

Від заснування однією із ключових цінностей спільноти Харківського ІТ Кластера була філософія Sharing. Практичне втілення цієї філософії сприяло нам у реалізації ініціатив національного рівня, вплив яких виходить далеко за межі Харківського регіону.

Завдяки цьому досвіду спільнота Kharkiv IT Cluster реалізує зараз масштабні програми допомоги Харкову, Україні та ІТ-бізнесу. З початку широкомасштабної війни, Харківський ІТ кластер працює децентралізовано, втілюючи проєкти разом із ІТ-компаніями-учасниками кластеру, що розмістились по всій країні:

«У наших проєктах ми завжди ділились досвідом і співпрацювали з ІТ-кластерами інших регіонів. У нас навіть утворилась ціла кластерна всеукраїнська спільнота, мета якої – обмін досвідом та партнерство в різноманітних ініціативах. До спільноти входять понад 15 ІТ-кластерів з різних областей та міст – Дніпра, Вінниці, Львова, Одеси, Маріуполя, Тернополя, Івано-Франківська, Рівного та інших», – говорить Ольга Шаповал, виконавча директорка Kharkiv IT Cluster.

Основа таких партнерств – це відбудова прозорих відносин, створення цінності для учасників наших кластерів у міжрегіональному просторі, а також вирішення спірних питань і подолання спільних викликів.

Тож, коли Закарпатська ОВА наприкінці березня вийшла із заявою про створення ІТ-кластера із закликом про обов’язкову перереєстрацією бізнесу та гарантованим бронюванням, ми відразу зкомунікували з місцевою адміністрацією. Ми підтримуємо ініціативи спільнот до об’єднання, але “обмінювати” бронювання (за наявності певних законодавчих обмежень) на податки з фронтових регіонів вважаємо некоректним. Наразі це непорозуміння ми вважаємо вичерпаним. Сподіваємось, що таких ініціатив з “перерозподілом” податків між регіонами більше не буде.

До того ж, питання екосистеми ІТ-бізнесу значно ширші, ніж бронювання. Ми провели опитування серед ІТ-компаній нашого кластера та визначили ключові потреби бізнесу та фахівців, що релокувались до інших регіонів, зокрема, на Закарпаття. Тому, коли ІТ-бізнес вирішив створити місцевий ІТ-кластер в Закарпатті на початку квітня, ми долучились до координаційної ради цієї спільноти. Засновники кластера не вимагають від людей чи компаній перереєстрації, що є червоною лінією, тому на зустрічах координаційної ради ми обговорили конкретні питання, що хвилюють наших учасників та можуть бути вирішені у партнерстві.

«З початку повномасштабної війни до Харківського ІТ Кластера приєдналися вже понад 25 нових членів-ІТ-компаній, і ми прямо зараз розглядаємо ще кілька запитів від потенційних компаній-учасників. Тому наша сила була та є в єдності. Зараз спільнота налічує понад 180 учасників та партнерів. Частина з цих компаній мають людей, що тимчасово розмістились на Закарпатті, Івано-Франківську, Чернівцях, Львівщині, Рівненщині та в інших регіонах. Тож завдання Харківського ІТ кластера – продовжити розбудовувати прозорі відносини з місцевими спільнотами задля вирішення потреб харківського ІТ-бізнесу, ІТ-спеціалістів нашого ком’юніті та членів їхніх родин», – ділиться Олександр Медовой, Голова Наглядової Ради Kharkiv IT Cluster.

Ми підтримуємо те, що бізнесовий ІТ-кластер Закарпаття, як і інші ІТ-кластери України, декларує відкритість до співпраці, зокрема у питаннях інфраструктури, освіти та взаємодії з владою. Наразі ми досягли чітких домовленостей з командою місцевого бізнес ІТ-кластера щодо створення на Закарпатті простору максимального сприяння для ІТ-компаній-членів Kharkiv IT Cluster. Компанії-мембери Kharkiv IT Cluster потребують допомоги не тільки у питаннях бронювання, а й у комфортних умовах – проживання для людей, коворкінгів, стабільного зв’язку, а також інфраструктури для дітей. Усі ці пункти та багато інших важливих питань будуть закладені в меморандумі про співпрацю між ІТ-спільнотами.

Харківський ІТ кластер має на меті продовжувати співпрацю з ІТ-кластерами та індустріальними асоціаціями, які зацікавлені у прозорому партнерстві. Така синергія – це запорука сталого розвитку ІТ-індустрії України та можливості спільного подолання викликів, які постають перед ІТ-спільнотою.

Рекомендовані матеріали

  1. Сервіси, які стали безкоштовними або майже безкоштовними для українців
  2. Razom for Ukraine
  3. Що заважало українцям вивчати ІТ у 2022 році
  4. Мобілізація IT спеціалістів

Коментарі