Погляд зсередини: що таке hard skills і soft skills

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Ти, певно, часто чуєш і читаєш про hard skills і soft skills. Та чи знаєш ти, що означають ці терміни? Давай розбиратися разом!

Hard skills

Hard skills (з англійської «жорсткі навички») — це професійні, або технічні, навички, які ми отримуємо під час вивчення різних дисциплін. Їх можна виміряти й перевірити, наприклад, пройшовши тест або склавши екзамен.

banana-480x480 Погляд зсередини: що таке hard skills і soft skills

Приклади hard skills: грамотність, володіння іноземними мовами, знання певних мов програмування або технологій, наприклад Python або My SQL, навички роботи в дизайнерських програмах, таких як Adobe Photoshop або Corel, досвід роботи з базами даних.

Soft skills

Soft skills (з англійської «м’які навички») — це особисті якості, які складніше виміряти кількісними значеннями. От ти можеш сказати щось іноземною мовою або написати уривок коду просто тут і зараз, але свою стресостійкість, наполегливість або гнучність продемонструвати не так просто.

pineapple-480x480 Погляд зсередини: що таке hard skills і soft skills

Приклади soft skills: лідерські якості, комунікабельність, дипломатичність, уміння швидко приймати рішення, креативність.

У чому відмінність?
  • Hard skills — це те, що ти можеш легко (або не дуже легко) завчити, виміряти та продемонтрувати наочно. А от soft skills — це навички, які можна здобути, лише постійно їх застосовуючи.
  • Вимоги до hard skills залишаються незмінними в будь-якій компанії. А от soft skills ситуативні та можуть відрізнятися залежно від компанії, команди й оточення.
  • Hard skills можна отримати у вищому навчальному закладі, а soft skills набувають з досвідом або мають з народження.

1234567-480x480 Погляд зсередини: що таке hard skills і soft skills

Обидві категорії навичок важливі в роботі, тож удосконалювати потрібно їх обидві.

Став сердечко у коментарях в Instagram або Facebook, аби ми підготували для тебе лайфхаки з прокачування soft skills!

Коментарі