Поради від Kharkiv IT Cluster: як прокачати soft skills ІТ-фахівцю

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Обіцяли — робимо. Тримай поради, як прокачати основні soft skills ІТ-фахівцю!

Які soft skills будемо прокачувати та як?
  • Комунікативні навички. Дозволяють тобі подружитись із командою і не посваритися через незліченну кількість «незапланованих» багів.

what-a-mem-640x434 Поради від Kharkiv IT Cluster: як прокачати soft skills ІТ-фахівцю

Як прокачувати? Спілкуватись, знайомитись, робити помилки й не зупинятись. Навіть якщо пітніють долоні, сміливо йти й знайомитись!

  • Публічні виступи. Часто фахівці діляться досвідом з іншими, беруть участь у круглих столах, ІТ-конференціях, просувають компанію. Тут потрібне ораторське мистецтво.

Як прокачувати? Переглядати виступи інших спікерів, аналізувати їхні доповіді, вербальні та невербальні способи спілкування і багато-багато тренуватись. Ставай перед дзеркалом і слідкуй за власним стилем спілкування, проявляй ініціативу на зустрічах.

  • Вирішення конфліктних ситуацій. Скільки людей, стільки й думок. Тож подекуди ідеї можуть кардинально не співпадати, а це призводить до сварок.

Як прокачувати? Не уникай складних переговорів. Аналізуй, чому виникла проблема, як її можна вирішити, чи дійсно людина хотіла тобі нашкодити, які в неї були наміри. Якщо відчуваєш, що емоції починають керувати тобою, попроси перенести обговорення проблеми на інший час, аби мати змогу заспокоїтися.

  • Розуміння цінності для клієнта. Часто розробники не залучені до безпосереднього спілкування з клієнтом, а це значно впливає на кінцевий результат.

what-a-memeee Поради від Kharkiv IT Cluster: як прокачати soft skills ІТ-фахівцю

Як прокачувати? Обмірковуй проблему, а не завдання. Використовуй метод п’яти «чому». Перш ніж шукати рішення, постав собі п’ять запитань «чому».

Найголовніше правило soft skills — постійна практика протягом усього життя. Тож не зупиняйся ні на хвилину!

Про інші soft skills для IT-фахівця напишемо в наступних постах 🙂

Пиши в коментарях, які soft skills ти вважаєш найважливішими у своїй професії!

Коментарі