Навчання у школах Харкова: як буде завершуватися навчальний рік, річні оцінки та ДПА

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Війна внесла свої корективи в навчання учнів загальноосвітніх шкіл Харківщини. Багато дітей залишається в містах, в яких йдуть активні бойові дії. Значна частина учнів разом з батьками стали вимушеними переселенцями всередині країни та за кордоном.

Але навчання процес неперервний. 11 квітня на офіційному сайті Харківської міської ради було оголошено про відновлення навчального процесу в дистанційному форматі в школах Харкова.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

У більшості шкіл Харківщини до цього часу вже було відновлено навчальний процес. У зв’язку з воєнними діями кожна школа самостійно обирає як проводити дистанційне навчання: у синхронному чи асинхронному режимі. Навчання в асинхронному режимі не передбачає прив’язки до розкладу і виконання завдань, може відбуватися із затримкою у часі.

Якщо ваша школа ще не відновила навчальний процес, ви можете доєднатися до дистанційного навчання в онлайн-школах, які зараз відкривають доступ до уроків. Серед таких шкіл вчителі рекомендують Центр освіти «Optima».

Завершення навчального року

Про дати завершення навчального року ще говорити зарано. Офіційної інформації Департамент науки та освіти в Харкові ще не озвучив, але за попередніми даними навчальний рік на Харківщині буде завершено 3 червня. У рекомендаціях Міністерства освіти та науки вказано: «Завершити 2021/2022 навчальний рік, самостійно визначивши день закінчення освітнього процесу». Тому чекаємо офіційної і детальної інформації.

Семестрове та річне оцінювання

Головною особливістю семестрового та річного оцінювання в умовах воєнних дій є максимально гнучкий підхід. Оцінювання може проводить у вигляді:

  • письмової контрольної роботи
  • онлайн-тестування
  • діагностичної роботи
  • усної співбесіди тощо

При оцінюванні за ІІ семестр зараховуються всі оцінки, які отримав учень протягом цього семестру. Місце навчання у цьому випадку не відіграє жодної ролі. Школи, в яких навчались учні, по їхньому запиту можуть надавати довідки про період навчання. У такій довідці мають бути вказані предмети, теми та результати оцінювання за місцем вимоги. Крім того, в 5-8 та 10 класах оцінка може не ставитися — «зараховано»/«не зараховано».

Річні оцінки також є гнучкими і не обов’язково рахуються як середнє арифметичне двох семестрових оцінок.

«Під час виставлення річної оцінки мають враховуватися динаміка особистих результатів навчання учня/учениці з предмета та сформованість в учня /учениці вміння застосовувати набуті знання», — вказано в наказі Міністерства освіти і науки України.

Якщо річне оцінювання не було проведено за місцем навчання учня, його можна буде пройти до початку нового навчального року.

Державна підсумкова атестація ( ДПА ) 2022

У 2021/2022 навчальному році учні, що завершують 4 або 9 класи загальноосвітніх шкіл звільняються від ДПА.

У відповідній графі додатку до документа про отримання загальної середньої освіти буде зроблено  запис «звільнений(а)».

Переведення учнів на наступний рік буде здійснюватися на підставі результатів семестрового та річного оцінювання

Учні 1–10 класів можуть бути не переведені на наступний рік навчання та залишені у тому самому класі якщо один з батьків чи хтось з законних представників напише заяву про бажання повторити курс навчання.
Kharkiv IT Cluster бажає всім абітурієнтам та їх батькам миру та спокою.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

Коментарі