Математика в метро: як ІТ-спільнота допомогла влаштувати уроки в укритті для школярів

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

З початком повномасштабної війни харківський метрополітен став прихистком для людей, які ховаються від російських бомб, значна частина з них – діти. Як під час цього поновити освітній процес і як отримати від цього задоволення – розповідає Kharkiv IT Cluster.

У цей важкий час Kharkiv IT Cluster підтримує дітей та робить все для того, щоб вони не відставали від шкільної програми та отримали повну освіту. Компанії-учасники Kharkiv IT Cluster: MobiDev, Eastern Peak, а також IT-школа A-level допомагають зробити уроки в укритті комфортними. Для цього компанії передали до станцій метрополітену столи, стільці, дошки, канцтовари для проведення уроків математики.

Спочатку вчителі намагались це робити самотужки. Наприклад, Оксана Гавшина, вчителька математики та інформатики, що працює в Спеціальній школі №12 , займається математикою з дітьми у метро. Перші заняття доводилося проводити на лавочках, сидячи навпочіпки без гарного освітлення та канцтоварів для навчання. 

📚 Kharkiv IT Cluster допоміг покращити умови завдяки компаніям MobiDev, Eastern Peak та IT-школи A-level швидко організували в метро класи для навчання: надали столи, стільці, дошки, принтер, маркери, олівці, блокноти та інші канцтовари для дітей. Школярі були дуже щасливі, коли побачили, що мають власні місця для навчання!

«Я займаюсь з дітьми математикою, щоб вони не відставали від шкільної програми, знаходжу індивідуальний підхід до кожного школяра. Ми розбираємо незрозумілі для них теми», 一 ділитися Оксана Гавшина, вчителька КЗ “ХСШ № 12” ХОР.

Як ставляться діти до уроків у метро? 

Оксана Гавшина ділиться:

«Діти дуже раді, що можуть відволіктись та, попри ситуацію в країні, продовжувати навчання. Вони щоразу дивуються, що урок так швидко закінчився. Після заняття одразу біжать до розкладу, щоб дізнатися, коли буде ще. Школярам цікавий новий формат освіти: вони простіше ставляться до того, коли щось незрозуміло – знають, що вчитель приділить більше уваги та часу на відповіді на питання, ніж на звичайних уроках».

Також учні підходять із завданнями, які незрозумілі, потім разом розбирають помилки та просять перевіряти шкільне домашнє завдання.

✊ Крім того, вчителі надають психосоціальну підтримку. Це зараз необхідно, особливо дітям. Повернення до звичної рутини – це запорука відновлення емоційного стану під час війни. Освіта – найкращий спосіб повернутись до реальності.

Kharkiv IT Cluster вдячний компаніям MobiDev, Eastern Peak та IT-школі A-level за те, що допомогли дітям організувати класи для навчання у цих непростих умовах. 

Спільними зусиллями навіть станція метро легко перетворюється на освітній майданчик. Наступна станція – Перемога!💙💛

Рекомендовані матеріали

Коментарі