Kids2IT: Як стати Software Engineer в ЕРАМ? Досвід Юрія Давидовського.

⚡️Kids2IT: Як стати Software Engineer в ЕРАМ? Досвід Юрія Давидовського

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

13 червня відбулась онлайн-зустріч з Юрієм Давидовським, Developer масштабної компанії EPAM. Юрій розповів про свій шлях, про навчання та про те, які мови потрібно вчити вже зараз.

Як розпочати свою ІТ-кар’єру? Дивись запис зустрічі на YouTube:

Перейти на YouTube

Від школяра до айтівця

«Десь у 9 класі я вирішив зайнятися більш цілеспрямовано програмуванням і пішов на курси при університеті Каразіна. Паралельно вчився в радіотехнічному коледжі. Там непогано готували й дали базу з програмування. Це було скоріш база не з мови, а зі способу мислення, що дуже важливо. Потім я вчився у Харківському авіаційному університеті і вже під кінець навчання вирішив спробувати себе в ІТ.

Пішов на University program від ЕРАМ на тестувальника, але зрозумів, що це не зовсім моє. Після цього пропрацював 3 роки Software Engineer у поліції. Але зрештою знову пішов на університетську програму від ЕРАМ, тільки цього разу вже на Developer. Ось так я вже другий рік в ЕРАМ».

Які мови програмування потрібно вчити вже зараз?

«Ви можете починати з вивчення будь-якої мови, але не факт, що вона буде на ринку в той день, коли ви вийдете. Універсальна порада від мене – це бути гнучким у різних умовах. Навряд ти можеш сьогодні вивчити якусь мову, наприклад Python і до пенсії працювати як Python Developer. Скоріш за все за 5 – 10 років ти все одно зміниш звичну для себе мову на щось нове. Треба запам’ятати, що ІТ – це постійне навчання. Щодня. Це дуже цікаво і це буде постійно тебе розвивати».

Коли краще розпочати кар’єру в ІТ?

«Я побажав би собі 16-ти річному стартувати раніше, бо сам почав працювати десь в 20-21 рік. Вважаю, що починати у 18 – найкращий варіант. Обов’язково знайдеться компанія, яка може вам надати Education-програму. До речі, компанія EPAM, точно зможе. Головна порада – стартуйте і не бійтесь. І не потрібно турбуватись, що не зможете поєднувати з навчанням в університеті. Навпаки вам буде тільки плюсом, усе у вас вийде».

Враження учасників

«Велике дякую за зустріч, було круто»,– коментує Білоус Дмитро.

Олексій Толстік теж поділився враженнями: «Дуже дякую, було цікаво і корисно!».

Kharkiv IT Cluster безмежно вдячний компанії EPAM, та, звісно, спікеру Юрію Давидовському за насичену зустріч!

Рекомендовані матеріали

  1. навчальні курсу для ІТ
  2. Люди працюють в офісі
  3. Фонд «Професійний розвиток Харкова», UNICEF Ukraine та Kharkiv IT Cluster провели навчання тренерів профорієнтаційних ігор «Kids2IT offline»!

Коментарі