⚡️Kids2IT: Як стати Software Engineer в ЕРАМ? Досвід Юрія Давидовського
13 червня відбулась онлайн-зустріч з Юрієм Давидовським, Developer масштабної компанії EPAM. Юрій розповів про свій шлях, про навчання та про те, які мови потрібно вчити вже зараз.
Як розпочати свою ІТ-кар’єру? Дивись запис зустрічі на YouTube:
Від школяра до айтівця
«Десь у 9 класі я вирішив зайнятися більш цілеспрямовано програмуванням і пішов на курси при університеті Каразіна. Паралельно вчився в радіотехнічному коледжі. Там непогано готували й дали базу з програмування. Це було скоріш база не з мови, а зі способу мислення, що дуже важливо. Потім я вчився у Харківському авіаційному університеті і вже під кінець навчання вирішив спробувати себе в ІТ.
Пішов на University program від ЕРАМ на тестувальника, але зрозумів, що це не зовсім моє. Після цього пропрацював 3 роки Software Engineer у поліції. Але зрештою знову пішов на університетську програму від ЕРАМ, тільки цього разу вже на Developer. Ось так я вже другий рік в ЕРАМ».
Які мови програмування потрібно вчити вже зараз?
«Ви можете починати з вивчення будь-якої мови, але не факт, що вона буде на ринку в той день, коли ви вийдете. Універсальна порада від мене – це бути гнучким у різних умовах. Навряд ти можеш сьогодні вивчити якусь мову, наприклад Python і до пенсії працювати як Python Developer. Скоріш за все за 5 – 10 років ти все одно зміниш звичну для себе мову на щось нове. Треба запам’ятати, що ІТ – це постійне навчання. Щодня. Це дуже цікаво і це буде постійно тебе розвивати».
Коли краще розпочати кар’єру в ІТ?
«Я побажав би собі 16-ти річному стартувати раніше, бо сам почав працювати десь в 20-21 рік. Вважаю, що починати у 18 – найкращий варіант. Обов’язково знайдеться компанія, яка може вам надати Education-програму. До речі, компанія EPAM, точно зможе. Головна порада – стартуйте і не бійтесь. І не потрібно турбуватись, що не зможете поєднувати з навчанням в університеті. Навпаки вам буде тільки плюсом, усе у вас вийде».
Враження учасників
«Велике дякую за зустріч, було круто»,– коментує Білоус Дмитро.
Олексій Толстік теж поділився враженнями: «Дуже дякую, було цікаво і корисно!».