Кібероборона та взаємодопомога. Чим живе IT-команда NIX під час війни
Одна з найчисленніших IT-команд Східної України — харківська команда NIX — створила волонтерський штаб та вже допомогла сотням потерпілим від війни. Ні на мить IT-спеціалісти не припиняють спілкування з іноземними партнерами та весь час залишаються на зв’язку з командою, і нехай поки що віддалено. Як змінилися завдання айтівців — докладніше поділилися волонтери NIX Support Team.
Перші дні війни та нова діяльність
Звичайно, перші вибухи в місті й подальші воєнні дії шокували всіх. Як тільки ми зі своїми родинами дісталися безпечних місць, усі зусилля направили на допомогу команді.
Заручившись підтримкою керівництва, ми вирішили сформувати волонтерський штаб. Так діяти вдавалося оперативніше. Крім координації переміщень, наші волонтери допомагали Ніксам та їхнім близьким знайти житло, перевізників, доповідали про ситуацію на кордоні. Паралельно приймали запити від усіх місцевих — допомагали знайти й доправити в укриття ліки, їжу, одежу та інші необхідні речі, орієнтували людей по маршрутах.
Від наших хлопців та дівчат ми отримували не лише прохання про поміч, але й повідомлення про готовність допомогати іншим. Щоб швидко поширювати цю інформації всередині команди, ми створили в Telegram два канали: I need help та I can help. Пізніше з’явився ще й третій: про актуальний стан маршрутів для евакуації та безпечного переміщення між містами країни, наявність бензину та заторів на дорогах.
Усі запити ми централізовано приймаємо через онлайн-форму та за телефоном створеної волонтерами гарячої лінії.
Спочатку до волонтерства приєдналися усі охочі спеціалісти, а згодом — IT-менеджери та бізнес-аналітики. Завдяки своєму досвіду вони значною мірою оптимізували роботу штабу. У нас з’явилися чіткі інструкції для волонтерів, які долучалися згодом. Ми почали відстежувати хвилеподібність запитів, і мали можливість передбачати, які запити будуть наступними. Це дозволило нам діяти на випередження. Запровадити позмінне чергування теж стало слушною ідєю.
Ми розуміли, що допомоги, яку надає NIX Support Team недостатньо, бо у стані стресу людина потребує простого дружнього спілкування не менш, ніж забезпечення житлом або ліками. А ще краще, якщо до такої підтримки додати професійну психологічну допомогу. Тому наші психологи одразу висловили готовність допомогти Ніксовцям і їхнім родинам. Наразі наші фахівці консультують бажаючих у Telegram-каналі та по телефону.
Щодо роботи на випередження, то ми заздалегідь планували надавати команді допомогу на місцях. Одразу після того, як вони мали дістатися безпечних місць і повернутися до своїх справ. Тому з перших днів евакувації ми почали формувати інформаційну базу з корисними контактами та посиланнями, серед яких:
- волонтерські організації у різних містах України та за кордоном
- телефони ріелторів та перевізників
- працюючі магазини, аптеки, заправки тощо.
Сьогодні волонтери NIX Support Team чергують позмінно по декілька чоловік водночас. Кожен відповідає за свій напрямок у роботі: пошук житла, транспорт та евакуація, доставка їжі, ліків тощо. Це дозволяє оптимізувати роботу штабу та підвищити його ефективність у декілька разів.
Підтримка армії та потерпілих від війни
Із початку війни на Донбасі та під час повномасштабного вторгнення російських військ на територію України, ми підтримуємо нашу армію. Команда надає фінансову, гуманітарну, матеріально-технічну та координаційну допомогу ЗСУ, підрозділам тероборони та цивільному населенню, ветеранам ООС та їхнім родинам.
Сьогодні донатять воїнам і наші іноземні партнери. Лише від одного з них ЗСУ отримали майже $6 млн. Загальна сума спільно наданої фінансової допомоги вже перевищує $20 млн.
На інформаційному фронті теж чимало завдань. Задля поширення правдивих новин про злочини російських військових в Україні ми запустили інформаційну кампанію в ЗМІ та соцмережах. Щоб убезпечити команду від кібератак, фахівці NIX розробили авторського бота на базі Telegram, який автоматично видаляє сторонні та підозрілі акаунти із закритих чатів. Згодом розробники мають намір поділитися деталями своїх напрацювань — щоб кожен мав можливість отримати інструмент для кібер-захисту своїх команд.
У цей складний для України час ми вкотре переконалися: коли команда єдина душею і серцем, ніщо не завадить їй дістатися своїх цілей. У нашому випадку — це допомагати зараз всім нужденним й продовжувати робити те, що кожен із нас вміє найкраще. Одні — кодити і тестувати застосунки, другі — менеджерити IT-проєкти й спілкуватися з партнерами, треті — волонтерити в тилу та на кіберфронті.
Ми щиро вдячні та пишаємося тими Ніксами, хто пішов на передову боронити наш мир і спокій. Ми підтримуємо їх, піклуємося про них та пильнуємо їхній стан. Тому вони і кожен член команди NIX продовжують своєчасно й у повному обсязі отримувати зарплатню й додаткову матеріальну допомогу. За кожним із них зберігається місце в команді та подальше фінансове забезпечення.
Загалом після третього тижня війни до волонтерства так чи інакше долучилась вся команда NIX. Це і ТОП-менеджмент, і проєктні та офіс-менеджери, розробники і тестувальники, а також рекрутери, PR та HR-фахівці. Від Львова до Полтави, від Івано-Франківська до Дніпра та поза межами України — де б ми зараз не були, ми всі об’єднані спільною метою — разом крокувати до загальної перемоги!
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: