
У Харкові вперше відбувся хакатон для дизайнерів NIX.DESIGN.FIGHT!
Створити із пластиліну та пінопласту арт-об’єкт, розробити сайт для свого творіння і все це за один день? Саме такий виклик взяли учасники першого у Харкові хакатону для дизайнерів NIX.DESIGN.FIGHT!
На незвичайний формат заходу організаторів – IT-команду NIX – надихнула комп’ютерна гра Mortal Kombat. Згадки про популярну гру можна було побачити у всьому, починаючи від назви команд і закінчуючи оформленням локації. Як пройшла «битва» творців і чим був корисний івент для учасників — розповідаємо докладніше.
Чому обрали формат хакатону?
Розробляти сайти, шукати вразливості у мобільних застосунках та веб-сервісах — усе це типові завдання на хакатонах. Формат заходу вже давно став звичним для розробників, а ось для дизайнерів він поки що новий, але не менш цікавий.
Охочим взяти участь у змаганні організатори запропонували виконати тестове завдання. В результаті було відібрано 45 найсильніших «бійців». Серед них студенти ХНУ імені В. Н. Каразіна, Харківської академії дизайну, ХНУМГ імені О. М. Бекетова та студенти з профільних факультетів інших вишів. Чимало було й професійних дизайнерів. Як і новачки, вони прийшли здобути унікальний досвід. Адже де, як не на подібних івентах, можна втілити в життя будь-яку, навіть нестандартну ідею?
До того ж, дизайнерам завжди хочеться покращити свої навички. Наприклад, як щойно придуманий образ перетворити на фізичний об’єкт, а потім перенести на екран комп’ютера? Як презентувати результат, аби вразити аудиторію? Тут стануть у нагоді й уміння працювати у графічних редакторах, й ораторські здібності.
9 стихій — 9 команд — 6 годин до переможного гонгу
Учасники об’єдналися у команди з 5 осіб. Згідно з легендою Mortal Kombat, кожна команда представляла одну з дев’яти стихій. Залежно від того, до якої стихії належала команда, потрібно було створити арт-об’єкт і презентувати його журі — дизайнерам NIX.
Пролунав перший гонг і бійці почали творити свої майбутні шедеври зі звичайних матеріалів — пластиліну, дроту, паперу та пінопласту. У руках креативних учасників вони поступово перетворювалися на незвичайні образи. Потім готові скульптури фотографували з різних ракурсів, щоб у вигляді тривимірного зображення показати на сайті, розробленому командами під час хакатона. Для виконання всіх завдань відводилося 6 годин.
Особливого антуражу заходу додала локація — галерея «ЄрміловЦентр». Учасники творили серед робіт художника Гамлета Зіньковського. Після закінчення хакатона Гамлет провів для них авторську екскурсію.
Найяскравішим етапом змагання виявився завершальний — презентація робіт. Учасники ґрунтовно підійшли до захисту своїх арт-об’єктів. Хтось вразив аудиторію креативною підводкою до презентації, хтось — якісним і незвичайним дизайном сайту, а деякі навіть створили анімації. Журі було приємно вражене продуктивністю учасників та їх технічними навичками. Хоча деякі з них ще вчора не знали одне одного, проте змогли спрацюватись і разом дійти до перемоги.
Переможці NIX.DESIGN.FIGHT! поїдуть на найбільшу в Україні конференцію для дизайнерів KRUPA 2022
Квитки на дизайнерську конференцію KRUPA 2022 дісталися головним переможцям хакатону. Команду, яка посіла друге місце, нагородили річною підпискою на відеобібліотеку Projector та сертифікатами на купівлю книг про візуальну культуру. Бронзові призери також отримали підписку на лекції Projector.
На думку організаторів, культура дизайну в Харкові поки що формується, а подібні заходи — корисний внесок у розвиток цієї сфери. Тому в NIX вже обмірковують наступні заходи для дизайнерів та обіцяють, що буде ще більше креативу, драйву та користі.