Будьте чесними і показуйте готовність працювати. Як спілкуватися клієнтами з-за кордону в період війни

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Олександр Дьяченко — Delivery Manager в IT-команді NIX — поділився практичними порадами, як продовжувати комунікацію з іноземними партнерами в умовах війни. Вказівки будуть корисними СЕО компаній, приватним підприємцям, проєктним менеджерам та спеціалістам з продажів в IT-сфері, рітейлі, туризмі тощо.

Залишайтеся чесними

Найбільше клієнти нервують у перші дні кризової ситуації. Особливо, коли читають сумні новини з фронту та бачать на фото наслідки російського вторгнення. Варто бути відвертим з клієнтом і чесно сказати, що відбувається навколо вас. Якщо він бачить у ЗМІ та соцмережах одне, а ви говорите інше — є ризик втратити авторитет та довіру клієнта. Обов’язково діліться лише перевіреними фактами.

Пам’ятайте: бути чесним не означає жалітися. Навіть у такий складний час від вас очікують конструктивних рішень, тому не варто вдаватися до відчаю на кожній онлайн-зустрічі. Опишіть клієнту реальну ситуацію, запропонуйте декілька варіантів розвитку подій та відразу запропонуйте шляхи вирішення можливих проблем.

Тримайте в курсі усіх робочих моментів

Наступний важливий момент — запевніть клієнта, що ваші працівники у безпеці, що ви триматимете його в курсі переміщень команди. Безпека та емоційний стан — це перше, про що прийматиметься клієнт. Звісно, поточні робочі процеси та бізнес загалом його теж хвилюють. Однак клієнт може не виказувати цього з поваги до вас та всієї команди. Зазначте, що як тільки усі спеціалісти дістануться безпечних місць, ви повернетеся до активної роботи. А поки — надавайте клієнту оновлення по тих задач, які вдається виконувати. Так ви показуєте, що все тримаєте під контролем.

Доповідайте про статус тих, невзмозі покинути свій дім

У перші дні повномасштабного вторгнення Росії чимало людей сподівалися «пересидіти» цей наступ вдома і навіть не уявляли жахливого розвитку подій. Наша харківська IT-команда не є виключенням. Дехто з ваших колег можуть і досі перебувати доволі близько до зони бойових дій. Припустимо, людина не готова залишити родичів або житло. Або інша ситуація — працівник вирішив піти добровольцем до ЗСУ або тероборони. Особисто ми в команді поважаємо таке рішення кожного. Однак довелося витратити чимало часу, аби донести ці кейси клієнту. Згодом він зрозумів, що інколи позицію людини неможливо змінити та примусити її поїхати куди-небудь. При цьому ми регулярно доповідаємо клієнту про стан тієї незначної кількості наших фахівців, які залишилися на сході. За потреби кожен з них отримує матеріальну, медичну, психологічну, координаційну та іншу підтримку. І клієнт завжди знає про всі ці деталі.

Розповідайте, як компанія дбає про людей

Кожен клієнт переймається ефективністю роботи та фінансовими витрати у період війни. Однак напряму може цього не виказувати, зважаючи на ваш емоційний стан. Ви маєте допомогти зрозуміти клієнту, як почувається ваша команда і якого результату від неї зараз можна очікувати. Розкажіть, яку психологічну допомогу отримують фахівці та як компанія допомагає їм адаптуватися до нового місця, до нових реалій життя. Якщо виникають якісь труднощі у роботі, поділіться, як ви даєте їм раду. Говорячи про це, ви не просто показуєте турботу про команду. Ви ще й знижуєте рівень стресу клієнта, надаєте йому впевненості, що його бізнес працює.

Показуйте бажання працювати

У першу чергу треба потурбуватися про безпеку вашої команди, а в другу — якнайшвидше надати людям можливість повернутися до справ. У своїй команді ми зіткнулися з тим, що спеціалісти активно почали включатися у робочі процеси. Звісно, клієнта щиро тішать такі моменти. Сьогодні як ніколи важливо бути на своєму місці і робити те, що у кожного з нас виходить найкраще. Хтось — боронить наш спокій на фронті, хтось — продовжує підтримувати економіку в тилу. Відновлення роботи гарно проілюструють цифри. Наприклад, можете вести статистику, скільки зараз активних людей на проєкті та яких результатів вони досягають. Клієнт разом з вами спостерігатиме позитивні зрушення. Це додасть йому віри у світле майбутнє як України загалом, так і його бізнесу зокрема.

Плануйте розвиток бізнесу

Здається, зараз не найкращий час для довгострокового планування. Проте навіть у період війни ви можете показати клієнту, що здатні зібратися і спільно розвивати його справу. Розказуйте, що ваша команда робить сьогодні, які перепони долає та які успіхи має. І вже цим ви покажете, що впевнено дивитися у майбутнє і не збирається зупинятися, незважаючи ні на що.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. NIX допомагає ЗСУ і постраждалим від війни в Україні

Коментарі