Junior Club: які підходи для управління проєктами існують?

Junior Club: які підходи для управління проєктами існують?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

29 листопада для усіх учасників Junior Club відбувся вебінар від Романа Ратінова, викладача та куратора в школі A-Level, на тему «Різні підходи до управління проєктами. Подібності та відмінності, сфери застосування»

У сфері project management Роман більше 10 років. Обіймав посади Head of Delivery, Head of department, Senior PM, PMO. Уже більше 4 років Роман викладач та куратор курсу Project Management в A-Level.

Маючи такий досвід та купу корисних знань, Роман мав чим зацікавити учасників клубу. Спікер розповів про підходи до управління проєктами, подібності й відмінності, переваги й недоліки, кому підійде та навіщо це взагалі потрібно.

Управління проєктами — область знань з планування, організації та управління ресурсами з метою успішного досягнення цілей та завершення завдань проєкту.

Для кожного проєкту, команди та замовника слід обирати певну методологію управління.

Існує багато методологій розробки, але всі вони включають 4 дії:

  • складання специфікації (Software specification);
  • проєктування та виконання (Software design and implementation);
  • перевірка (Software validation);
  • розвиток (Software evolution).

Каскадна модель

Waterfall передбачає, що перехід від однієї фази розробки до іншої відбувається тільки після повного та успішного завершення попередньої фази. Переходів назад чи вперед або перекриття фаз не відбувається.

Така модель підходить для проєкту, якщо у вас є чітка концепція продукту, який хочете отримати. Ви можете «диктувати» клієнту час створення продукту, а ресурси для нього не важливі.

У наш час дуже важко уявити проєкт, у який би під час його створення не внесли жодної зміни. Саме тому цей метод слід використовувати дуже обережно.

Agile-методи

Щоб зрозуміти цей метод, Роман познайомив учасників із філософією та цінностями Agile:

▪️ Люди та співпраця важливіші за процеси та інструменти. Не так важливо, яким інструментом буде користуватися команда, важливо, щоб усім було комфортно.

▪️ Продукт, що працює, важливіший за вичерпну документацію. Це не значить, що документація неважлива, просто, коли ви стоїте перед вибором, то завжди обирайте роботу над продуктом.

▪️ Співпраця із замовником важливіша за обговорення умов контракту. Безумовно контракт є і його дотримуємося, але жива комунікація із замовником приведе до кращого результату.

▪️ Готовність до змін важливіша за дотримання плану. Роман наголошує, що всі цінності важливі та обов’язкові, але потрібно правильно розставляти пріоритети.

Також спікер розповів учасникам про те, які методології використовують на проєктах — Scrum та Kanban, особливості їх використання.

Ми дуже дякуємо Роману Ратінову, школі A-Level та учасникам, які виділили свій вечір для самовдосконалення!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2023

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Junior Club: Cекрети time-management, або Як встигнути більше?
  2. Junior Club: Етика листування, або як не зіпсувати все одним листом?
  3. Junior Club: як пройшов перший модуль закритого клубу?

Коментарі