it-kanikuly-z-hnure-yaku-it-profesiyu-obraty

IT-канікули з ХНУРЕ: яку ІТ-професію обрати?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

29, 30 та 31 березня відбувся профорієнтаційний захід від освітніх партнерів Kharkiv IT Cluster «ІТ-канікули з ХНУРЕ».

IT-канікули з ХНУРЕ — це знайомство зі світом ІТ завдяки майстер-класам від студентів та викладачів Харківського національного університету радіоелектроніки, а також айтівців з таких провідних ІТ-компаній України, як CHI, Intellias, GoIT, SevenPro та Taxer 👨🏻‍💻

Як це було?

У перший день онлайн-спілкування студенти мали можливість познайомитись з різними ролями в ІT. Анастасія, координаторка освітніх проєктів в Kharkiv IT Cluster, поділилась, з якими стереотипами найчастіше зустрічається в роботі, та навіть розвіяла їх. Окрім того, вона розповіла про цикл розробки IT-проєктів та основні ролі в команді, адже своє місце в ІТ-галузі може знайти кожен!

12:00 Чи важко розробляти проєкти в ІТ?
https://www.youtube.com/watch?v=oLN3kJrWiDE&t=1s

Ви знали, що хіба не найбільшим стереотипом є наступна фраза «Найлегший шлях, щоб увійти в ІТ — це стати тестувальником»?

Кузенко Валентина, Head of QA Department в українському ІТ-стартапі Taxer, поділилась своїм досвідом в тестуванні та додала трохи теорії, для кращого розуміння цього напрямку в роботі.

«Ми, Quality Control, перевірили програму, знайшли баги та дефекти, передали їх розробникам. Розробники внесли корективи. Ми перевірили, чи ці корективи дають нам як результат продукт, що відповідає очікуванням», — Валентина розкриває суть роботи одного з напрямків Quality Assurance-інжинірингу.

12:30 Кар’єра в IT: QA-фахівець

Також були цікаві лекції на загальні теми від викладачів Харківського національного університету радіоелектроніки, які ви можете знайти за посиланням:
11:00 Чи бачить комп’ютер? Як його навчити бачити…
11:30 3D графіка. Знайомство з Blender
13:00 Швидкий старт в VR з Unity
13:30 Що таке SEO? Оптимізація простими словами

День другий

На другий день майбутні студенти ІТ-галузі мали можливість познайомитись з ще кількома напрямками роботи. Зокрема Роман Віт, Middle Mobile Engineer поділився з абітурієнтами особливостями розробки Android-додатків. Він нагадав нам й історію створення системи Android, а також основні технології та мови програмування, які використовуються для створення Android-додатків.

photo_2023-04-26_09-17-33-414x233 IT-канікули з ХНУРЕ: яку ІТ-професію обрати?
Всі плюси та мінуси системи Android, які знання необхідні для програмування та що обирає спікер: ​java чи kotlin? — дивіться за посиланням.

Нетехнічне ІТ та чи є місце економістам в ІТ? Своєю думкою поділився Михайло Максимов, керівник харківської філії GoIT в рамках свого виступу «Бізнес-аналіз в ІТ та продуктове мислення».

«Бізнес-аналітик та продакт оунер (власник продукту) — це ті люди, що відповідають за те, щоб те, що розробили інженери, програмісти, тестувальники, дизайнери, приносило прибуток, бо без грошей розробка неможлива» — пояснює Михайло роль економічних спеціальностей в ІТ-проєктах.

photo_2023-04-26_09-37-11-414x233 IT-канікули з ХНУРЕ: яку ІТ-професію обрати?

Про процесс розробки проєктів, чому Scrum — це магія, та які питання потрібно собі поставити, аби краще зрозуміти цільову методику проєкту?

Завершили ми другий день знайомством з senior IT recruiter в компанії SevenPro Тарасом Пілекою. Тарас поділився з нами «Як все побудовано в ІТ компаніях?» Ми поговорили про типи ІТ-компаній, яка в них буває структура, а також Тарас дав декілька порад, як знайти свою першу ІТ-компанію та влаштуватись у неї на роботу.

«Скейлап — це коли стартап вийшов вже у реліз. На прикладі додатку, це стадія, коли він вже з’явився у AppStore або PlayMarket та починає масштабуватися. Є фінансування, плани на майбутнє і таким чином компанія розвивається» — роз’яснив Тарас одну зі стадій розвитку компаній в ІТ-світі.
https://www.youtube.com/watch?v=LmjV70dGtT4

День третій

В останній день ми мали могу познайомитись зі створенням додатку на Flutter, про який нам любо розповів Максим Коріяк, Flutter Developer в компанії CHI Software.

Screenshot-2023-06-30-143948-414x204 IT-канікули з ХНУРЕ: яку ІТ-професію обрати?

«Я впевнений, що у Dart (прим.ред. це мова програмування) та Flutter зараз дуже великі перспективи. Його використовують такі компанії як BMW, Google, Alibaba, eBay та ще багато інших партнерів. І використовує малий бізнес та середні. Крупний поки що не так часто», — визнає Максим.

Основною особливісттю саме Flutter є те, що можна писати додаток, і він буде одразу адаптивний й до Android, й до IoS!

Наприкінці виступу Максима, учасники разом зі спікером навіть написали невеличку програму на базі Flutter про те, як рахувати власні витрати.
CHI
https://www.youtube.com/watch?v=4sIUHr9GXHQ&t=13s

Долучайтесь разом з нами до освітніх проєктів та дізнавйтесь більше про ІТ-галузь!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2023

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. ХНУРЕ & Sigma Software: адаптація освітніх програм до сучасних потреб ІТ індустрії
  2. KhNURE_Vstup-2023
  3. «Літні канікули з ХНУРЕ»

Коментарі