IT Pet Project Student Competition

Українські студенти створюють інженерні рішення, що покращуюють життя українців

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

IT-компанія GlobalLogic створила ініціативу “IT Pet Project Student Competition”, в її межах студенти продемонстрували власні розробки корисних програм та додатків. Серед проєктів – рішення для сонячної енергетики та допомоги ЗСУ.

Попри війну українські студенти продовжують навчання й створюють інженерні рішення, що змінюють життя суспільства на краще. Молодь розробляє проєкти, що допомагають відстежувати показники здоров’я, автоматизувати роботу на великих виробництвах, зручно слідкувати за розкладом в університеті та навіть боротися з російськими окупантами.

Команда GlobalLogic Education вирішила підтримати активних студентів й провела ініціативу “IT Pet Project Student Competition”. В її межах студенти продемонстрували власні програмні розробки, а найкращі з них отримали сучасні ноутбуки.

“Студентські проєкти показали, що навіть впродовж військового стану в Україні молоді ІТ-таланти здатні не тільки вчитися, а й працювати над власними задумками й створювати комплексні та працюючі ІТ-продукти. Вважаю, що це велика заслуга сучасної університетської освіти та викладачів, які прагнуть давати студентам актуальні знання”, — зазначає спеціалістка з навчання та розвитку GlobalLogic Світлана Шаповал-Охович.

Приклади студентських розробок:

  • Мобільний Android-додаток для коригування польоту снарядів “Bavovna”. Автор – Єгор Гашкодьор (Сумський державний університет)

– Наші захисники активно використовують дрони для скидання снарядів на ворога. Мій мобільний додаток дозволяє порахувати знесення снарядів вітром під час скидання. Знаючи знесення, оператор дрона задає його, і після скидання снаряд влучає прямо в ціль. Це підвищує ефективність та економить боєзапас.

  • Java-застосунок з прогнозуванням “Система реєстрації сонячних електростанцій”. Автор – Павло Драбчук (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника)

– Проєкт допомагає в реєстрації сонячних електростанцій та зберіганні даних про генерацію електроенергії. Також розробка допомагає прогнозувати кількість згенерованої електроенергії, що дає змогу подати більш точні дані до відповідних установ та уникнути штрафів.

  • Навчальний візуалізатор в 3D “Симулятор пожежного рятувальника “. Автор – Віталій Яковчук (Львівський державний університет безпеки життєдіяльності)

– Симулятор пожежного рятувальника дає змогу в форматі гри від першої особи виконати усі функції пожежного, пройти всі етапи від виявлення надзвичайної ситуації до її ліквідації. Симулятор дозволяє користувачу робити помилки, які в реальному житті неприпустимі, моделювати надзвичайні ситуації, максимально наближені обставини до реальних, де кожна хвилина часу може коштувати життя.

Як оцінювали проєкти

До складу журі увійшли інженери та інжиніринг-менеджери з досвідом в IT понад 15 років. Журі високо оцінило запропоновані розробки:

“Багато студентських проєктів є наочним прикладом справжнього інженерного підходу — проаналізувати задачу та задовольнити її в оптимально простий спосіб. Розробки цікаві ґрунтовним підходом й охоплюють різні сфери: покращення навчальних та соціально-побутових процесів університетів, прототипи комерційних розробок, соціальні ініціативи, а також рішення для Збройних Сил України. Ми щасливі бачити такий внесок студентів в розвиток України та покращення життя українців”, — зазначила Ольга Шишман, Director of Engineering, GlobalLogic та член журі.

Журі впевнені, що розробки українських студентів отримають вдячність від аудиторії й не тільки посприяють розвитку ІТ-спільноти в Україні, а й покращать життя людей. В черговий раз українське студентство продемонструвало, що воно є рушієм соціальних і науково-технічних змін.

Про GlobalLogic Education

Globallogic Education — це навчальна платформа, яка об’єднує IT-спеціалістів з різним досвідом, серед яких як молоді спеціалісти, що лише починають кар’єру, так і досвідчені інженерні таланти.
Globallogic Education розвиває експертизи в тому числі всередині компанії через обмін досвідом, освітні програми та заохочення розвитку фахівців GlobalLogic.
З 2019 року група компаній інвестувала понад $6 млн в професійний розвиток та підвищення кваліфікації місцевих фахівців в регіоні Центральної та Східної Європи. Значна частина цих вкладень припадає на інженерні таланти саме в Україні.

Про компанію GlobalLogic

GlobalLogic — лідер у сфері цифрової інженерії. Ми допомагаємо провідним світовим брендам проєктувати та створювати інноваційні продукти, платформи й цифрові рішення для сучасного світу. Поєднуючи стратегічний дизайн, комплексний інжиніринг й експертизу в галузі даних, ми допомагаємо нашим клієнтам вийти на нові рівні можливого і прискорити їхній перехід до цифрового бізнесу майбутнього. Центральний офіс GlobalLogic знаходиться у Кремнієвій долині у США, а інжинірингові та дизайн-центри розташовані по всьому світу. Ми ділимося нашою глибокою експертизою з клієнтами у сферах автопрому, комунікацій, фінансових послуг, охорони здоров’я, промисловості, медіа і розваг, напівпровідників і технологій. GlobalLogic — компанія групи Hitachi, що входить до складу Hitachi, Ltd. Ми розвиваємо соціальні інновації за допомогою даних і технологій, щоб підвищувати якість життя людей у всьому світі.

Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. GlobalLogic купує Hexacta
  2. GlobalLogic
  3. GlobalLogic

Коментарі