Бронювання ключових IT-фахівців

Бронювання ключових IT-фахівців: Харківський та Львівський IT кластери направили уряду пропозиції

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Харківський та Львівський ІТ Кластери, у координації з іншими галузевими кластерами та асоціаціями, підготували пропозиції до формулювань постанови Кабінету Міністрів щодо порядку бронювання військовозобов’язаних. Лист із напрацюваннями надіслали до міністрів економіки, оборони та цифрової трансформації, а також керівника Офісу Президента.

Харківський та Львівський IT кластери об’єднують понад 500 учасників та понад 130 тис.фахівців від Сходу до Заходу країни. До роботи ІТ-компаній-членів кластерів залучені понад 130 тисяч ІТ-фахівців, їх робота забезпечує надходження валютної виручки до країни, нормальне життя для членів їх родин та родичів, донати на підтримку ЗСУ. ІТ-бізнес та ІТ-фахівці Харкова та Львова станом на 1 грудня спрямували на допомогу ЗСУ та населенню понад 1,5 млрд.грн.

Ми, як найбільші об’єднання індустрії, просимо уряд врахувати в порядку умови, які дозволять подавати на бронювання IT-фахівців не тільки великого, а й середнього та малого IT-бізнесу. ІТ-індустрія у 2022 році встояла, але з жовтня, через невирішені питання з бронюванням та виїздами, які накладаються на надскладні умови роботи під час блекаутів, динаміка зросту перетворилась на поступове падіння. За даними дослідження Львівського IT Кластера IT Research Resilience в 2022 році обсяг виручки прогнозується на рівні песимістичного сценарію 7,2-7,5 млрд.

Якщо зазначені питання не будуть вирішені, то в наступному році ми будемо мати перше падіння експорту ІТ-послуг у порівнянні з минулим роком за останнє двадцятиліття.

Причинами цього, зокрема, є втрата малими та середніми компаніями значного обсягу контрактів від клієнтів, які вже зараз вимагають гарантій бронювання критично важливих фахівців для продовження співробітництва.

Щоб цього уникнути, ми підготували пропозиції, які дозволять зробити можливим бронювання ключових фахівців малих та середніх компаній, які складають 75 відсотків українського IT-бізнесу.

Ми сподіваємося, що питання бронювання ключових фахівців IT-компаній вирішиться ще у першому кварталі 2023 року. Адже цикл отримання замовлення доволі великий, а повернення клієнта довготривалий процес. З прозорим та доступним механізмом бронювання IT-галузь продовжить розвиватися, а відтак підтримувати економіку України та допомагати ЗСУ донатами та волонтерством.

Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

 

Рекомендовані матеріали

  1. Kharkiv IT Cluster & DataArt
  2. меморандум про співпрацю з Полтавським університетом економіки і торгівлі
  3. Воєнний рік екосистеми Kharkiv IT Cluster

Коментарі