Beetroot_Academy

Освітній фронт: як Beetroot Academy допомагає українцям під час війни?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Beetroot Academy — мембер Харківського ІТ Кластеру. Це шведсько-українська ІТ-школа, головна місія якої — допомагати людям розвиватися в галузі ІТ та впливати на соціально-економічний розвиток України.

Про філософію, цінності ІТ-школи та проєкти, спрямовані на допомогу українцям, розповість Kharkiv IT Cluster.

Історія створення

Beetroot Academy започаткована в 2014 році двома шведами — Андреасом Флодстромом та Густавом Хенманом. У відповідь на анексію Криму й російське вторгнення на Схід України, власники ІТ-компанії Beetroot вирішили перетворити свій досвід в ІТ в дещо, що зможе вплинути на суспільство, й створили ІТ-школу з соціальною місією: допомогти людям, які втратили роботу через війну, розпочати кар’єру в ІТ та нове життя.

Стартувавши з пілотного курсу з WordPress у Полтаві, продовжуючи масштабним розширенням по містах нашої країни, зараз Beetroot Academy пишається десятками соціальних проєктів та партнерств. З 2014 року курси ІТ-школи пройшли понад 7000 людей в Україні та за кордоном.

Філософія команди

У Beetroot Academy впевнені: наша культура визначає те, як і з ким ми працюємо. Цей підхід можна відобразити в цінностях і моделях, які допомагають команді досягати мети.

Діяльність академії базується на трьох основних компонентах: довіра й відповідальність, прозорість та стійкість. Саме вони допомагають Beetroot Academy ставитися із турботою до кожного члена команди та разом прямувати до спільної мети.

Академія виступає за рівні можливості та гендерну рівність, розвиток цифрової економіки України та підвищення фінансової стабільності людей. Понад 61% випускників — жінки, 65% — мешканці невеликих міст та селищ.

Разом із міжнародними донорами та партнерами Академія реалізує соціальні проєкти та надає стипендії на навчання жінкам, постраждалим від домашнього насильства, мешканцям сільських місцевостей, ветеранам та вразливим групам населення. Серед партнерів та донорів Beetroot Academy — Швеція, UNFPA, Pact, UNDP, Ioco Arma Nostra та інші організації.

Шлях до перемоги

Після 24 лютого та повномасштабного вторгнення Росії місія Beetroot Academy стала ще актуальнішою: школа запустила фандрейзингову кампанію та Tech Education fund, аби надати стипендії на навчання в Академії українцям, які постраждали від війни. Також команда відкрила стипендіальну програму, мета якої полягала в допомозі щонайменше 1000 людям здобути освіту та знайти роботу у сфері ІТ, прийняла та обробила понад 1500 заявок. 400 студентів вже навчаються завдяки донатам.

Важливо зазначити, що Beetroot Academy запустила безоплатний курс для самоосвіти — “ІТ-професії: знайомство”, що допомагає визначитися, який фах в ІТ підходить найбільше. Програма знайомить із п’ятьма професіями: Project management, UI/UX-дизайн, QA Manual і Front-end та Python-розробка. На цей курс зареєструвалися понад 8 тисяч людей.

Також, після складного відбору Beetroot Academy стала школою-учасницею проєкту Мінцифри IT Generation, у межах якого надала 82 стипендії охочим опанувати нову професію.

Найближчим часом офіс Академії відкриється також у Кишиневі — це перспективний ринок, на якому високо цінують українську ІТ-освіту. Робота в Молдові почалася зі стипендіальної програми для 30 українських біженців. Зараз Beetroot Academy пропонує майбутнім ІТ-фахівцям у Молдові курси з Front-end та Python-розробки, QA manual, UI/UX дизайну та проджект-менеджменту.

Наразі Україну підтримує весь цивілізований світ. Beetroot Academy зі свого боку робитимуть усе можливе, щоб продовжувати створювати нові покоління ІТ-фахівців, надавати якомога більше стипендій на навчання та допомагати постраждалим від війни побудувати своє майбутнє у вільній та незалежній Україні.

Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

 

Рекомендовані матеріали

  1. Beetroot’s Sustainability Report
  2. До IT-екосистеми Beetroot приєдналася в’єтнамська команда
  3. Як стати IT-фахівцем з нуля Поради від Beetroot Academy

Коментарі