Як стати IT-фахівцем з нуля? Поради від Beetroot Academy
🫣 Не вмієш кодити, а тому не думаєш, що ІТ — не твоє? Чи просто вагаєшся між такою кількістю цікавих спеціальностей індустрії?
У сфері ІТ десятки різних професій, і далеко не кожна повʼязана з написанням коду. Ця галузь настільки різнопланова, що в ній знайдеться місце кожному — і креативному, і прискіпливому, з аналітичним мисленням чи жагою до спілкування.
Kharkiv IT Cluster як ніхто інший знає, наскільки важливо розповідати школярам та студентам про різноманітність ІТ-сфери, тим самим надихаючи на подальший розвиток у цій індустрії.
Спільно з Beetroot Academy ми підготували добірку цікавих вебінарів, які допоможуть тобі зрозуміти кожну з найпопулярніших професій глибше, позбутися стереотипів та обрати ту, яка до душі саме тобі!
P.S. читай до кінця, адже там на тебе чекатиме бонус! 😍
⭐️ Що таке UI/UX дизайн: як стати дизайнером та що потрібно вміти
Красивий інтерфейс та зручна навігація сайтів, веб- та мобільних застосунків — справа рук UI/UX-дизайнерів. Вони не кодять, але від них залежить, що саме бачить користувач і як він взаємодіє з продуктом. Тобто продукт починається не з коду — він починається з дизайну.
UI/UX дизайнер — це найкреативніша професія в ІТ, без жодного рядку коду. Натомість без дизайн-фахівця неможливо завоювати любов клієнтів. Чому UI/UX-дизайн не тільки про зовнішній вигляд інтерфейсу та що ще потрібно знати про спеціальність — у вебінарі “How does it feel to be a UI/UX designer and what skills are essential?”
⭐️ Чим займається Project Manager, плюси та мінуси професії
Якщо кодинг — не твоє, натомість ти любиш взаємодію з людьми та маєш лідерські якості, можна спробувати «пірнути» в роботу проєкт-менеджера.
Суперсила Project Manager — збирати ефективні команди, планувати та організовувати роботу. А ще — бути містком між замовником та клієнтом, майстерно розвʼязувати конфлікти й вести переговори.
Як це робити так, щоб всі були задоволені? На власному 8-річному досвіді розповідає Олексій Кравченко, викладач курсу Project Management in IT в Beetroot Academy.
⭐️ Чим займається розробник Python?
Python — мова універсальна й користується величезною популярністю, оскільки може використовуватися у створенні серверної сторони продуктів, розробленні настільних та мобільних застосунків, ігор, Data Science, тестуванні ПЗ.
А ще Python найдоступніший для новачків. У цій мові простий синтаксис, велика спільнота розробників та бібліотеки, які значно спрощують написання коду. Цю мову використовують Google, Netflix, Spotify, Microsoft, Instagram, NASA та десятки інших цифрових гігантів. Поєднання простоти та багатства можливостей – ось за що цінують Python. А ще її логотип — жовто-блакитний😊
Які переваги й недоліки, в яких сферах використовується Python та що потрібно знати джуніор-розробнику, щоб знайти роботу? Про це й набагато більше на вебінарі «Знайомимося з Python: чому ця мова друга за популярністю у світі та за що її обирають новачки».
⭐️ Хто такий Frontend Developer і чому це перспективна професія?
Фронтенд розробник — це спеціаліст який займається розробкою графічного інтерфейсу вебсайту за допомогою HTML, CSS і JavaScript та різноманітних фреймворків, щоб користувачі могли переглядати цей вебсайт і взаємодіяти з ним.
Найбільш приємно у цій роботі те, що результат своїх старань можна побачити одразу, адже front-end — це «обличчя» сайту чи мобільного застосунку. Щоб наочно зрозуміти frontend-розробку, відкрий сторінку будь-якого сайту – ти побачиш інтерфейс, а клацнувши правою кнопкою миші, ти відкриєш код сторінки в браузері.
Front-end розробку часто обирають ті, хто вирішив розпочати карʼєру в ІТ. Для цієї роботи не потрібно глибоко знати програмування, достатньо розумітися на основах HTML, CSS та JavaScript.
Детальніше про цю професію, інструменти, фреймворки та пошуки першої роботи розібрали на вебінарі з Олександром Колесником, викладачем курсу Front-end розробки в Beetroot Academy.
⭐️ Як вивчити C# і стати .NET розробником
У світі існують сотні мов програмування, але C# вже багато років входить у топ-10 найзатребуваніших. Цю мову розробили програмісти Microsoft, а нині її використовують в back-end розробці, геймдеві, десктопних, веб- та мобільних застосунках і не тільки.
На вебінарі «Мова Microsoft, вебдодатків та геймдеву: чому варто вивчити C#» ти дізнаєшся, чому ця мова не втрачає популярності, які відомі застосунки створені нею, як її використовують в розробці ігор, соціальних мереж і який потенціал карʼєрного зростання у програмістів, що нею володіють.
⭐️ Бізнес-аналіз в ІТ та поради, як їм стати
Бізнес-аналітик — непроста професія для новачка в ІТ, але складно уявити проєкт, який зростатиме та розвиватиметься без такого фахівця в команді. Суперздібність бізнес-аналітика — це вміння розібратися, що потрібно саме цьому проєкту і як досягти мети найефективнішим шляхом. А для цього потрібно розуміти ринок, бізнес-процеси, нюанси розробки та вміти комунікувати.
Утім, часто до бізнес-аналізу приходять люди із суміжних професій, навіть не усвідомлюючи, який потужний бекграунд вони мають для успішної карʼєри в цьому напрямку. Які це професії – розповідаємо на вебінарі «Хто такий бізнес-аналітик: знайомимося з професією та початком кар’єри».
⭐️ Нарешті — бонус!
Яку би професію ти не вирішив обрати, є дещо, що їх обʼєднує: інструменти, якими користується будь-який член команди, незалежно від напрямку своєї роботи. На початку карʼєри ти обовʼязково ознайомишся з командними месенджерами, таск-менеджерами та іншим. Ми розібрали 6 інструментів, які стануть в пригоді кожному новачку та допоможуть тобі менш стресово пережити адаптацію в новій команді та нове технологічне середовище.
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: