Kharkiv IT Cluster передав AVR-окуляри

AR-окуляри від Kharkiv IT Cluster для хірургів Харківської обласної клінічної лікарні

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Робота лікарів Харківщини під час повномасштабної війни суттєво ускладнилась — велика кількість людей потрапляють на операційний стіл із мінно-вибуховими травмами, осколковими і множинними пораненнями. 

Щоб зменшити ризики втрати пацієнта під час чи після операції, у лікарів з’являється гостра потреба у новітніх підходах оперування. Команда Kharkiv IT Cluster вирішила допомоги лікарям використовувати новітні технології у сфері охорони здоров’я.

Завдяки підтримці Олега Синєгубова, Голови Харківської ОВА, Kharkiv IT Cluster та Благодійний фонд IT4Life об’єднали зусилля ІТ-спільноти Харкова та купили для Обласної клінічної лікарні окуляри доповненої реальності HoloLens 2. 

💬 «Окуляри віртуальної реальності мають бути корисними в навчанні лікарів для проведення складних хірургічних операцій. Це перші AR-окуляри, які будуть застосовуватися у Харкові. Наприклад, якщо лікареві треба буде видалити уламок з голови пацієнта, то він може завчасно змоделювати цю операцію та мінімізувати всі ризики», – поділився Олег Синєгубов, Голова Харківської ОВА.

Як AR-окуляри допомагають під час операцій? 

У співпраці з Харківською обласною державною адміністрацією та Департаментом охорони здоров’я ХОВА команда Харківського ІТ Кластера визначила найкращий спосіб допомогти лікарям регіону. Це – технологія доповненої реальності, яка зможе вирішити багато важливих питань під час бойових дій:

«Складні випадки мінно-вибухових травм буде легше лікувати за допомогою доповненої реальності. Наприклад, якщо ми маємо уламок, що знаходиться в глибині, то за допомогою доповненої реальності ми матимемо змогу візуалізувати його положення відносно до судин та критично важливих нервів. Таким чином хірург зможе одразу зорієнтуватись. Зможе детально й індивідуально підійти до пацієнта, зменшивши ризики операційних дій і, що не менш важливо під час військових дій, – пришвидшити хід самої операції», — пояснює Владислав Калюжка, лікар-нейрохірург Обласної клінічної лікарні.

Про окуляри віртуальної реальності HoloLens 2

Hololens 2 — це високоякісні окуляри доповненої реальності, за допомогою яких можна розмістити 3D-об’єкти в реальному світі. Це робить HoloLens 2 придатним для 3D-візуалізації, віддалених експертних програм, моделювання та навчання. Окуляри мають просторове відображення завдяки 4 камерам глибини, що дозволяє виявляти об’єкти та поверхні в реальності.

Про синергію влади та ІТ-спільноти

«Сукупні донати ІТ-компаній Харкова вже наближуються до позначки в 1 млрд. гривень. ІТ-бізнес продовжує працювати на економічному фронті, сплачуючи податки, і зараз, як ніколи всі автівці об’єдналися задля наближення Перемоги.  Командою Благодійного фонду IT4Life для лікарень Харківщини в США були закуплені та передані медичні інструменти, розхідники та дороговартісне медичне обладнання. Багато ІТ-фахівців Харкова продовжують працювати в різних куточках України, але думкою та любов’ю в серці залишаються з Харковом, продовжуючи допомагати та працювати для Перемоги», – каже Ольга Шаповал, виконавча директорка Харківського ІТ Кластера.

Синергія в зусиллях держави та бізнесу є запорукою наближення Перемоги. Нещодавно Kharkiv IT Cluster спільно з Харківською ОВА передав бронежилети для медиків і рятувальників Харківщини. 

Харківський ІТ Кластер продовжує працювати на економічному та волонтерському фронтах, зберігаючи робочі місця, сплачуючи податки, захищаючи ІТ-бізнес. 

Десятки тисяч харківських айтівців працюють у всіх куточках України, але кожного дня  допомагають Харківщині та її захисникам. Приєднуйтесь до спільноти – як учасник, партнер або волонтер – бо разом ми сила! 

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2022

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. допомога мешканцям Першотравневого
  2. Допомога від G5

Коментарі