zabezpechennya-stijkogo-rozvytku-it-galuzi-kharkiv-it-cluster1

Забезпечення стійкого розвитку ІТ-галузі: стратегічна сесія Kharkiv IT Cluster

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

ІТ-індустрія постійно зростає та еволюціонує, і разом з цим зростає потреба у кваліфікованих кадрах. 

Але чи забезпечимо ми стійкий розвиток галузі? 

Чи зможемо підняти рівень ІТ-освіти й зробити людський капітал в ІТ ще сильнішим?

Що для цього потрібно зробити?

Ці питання Kharkiv IT Cluster ініціював 2 вересня на стратегічній сесії щодо візії людського капіталу й освіти в ІТ-галузі в Харкові в безпечному й комфортному просторі Evolution Business Park. 

Потужна спільнота Kharkiv IT Cluster об’єдналася, щоб разом визначити сучасний стан ІТ-галузі, спрогнозувати її майбутнє і створити стратегічний план для її подальшого розвитку.

ESC_4242-scaled-414x276 Забезпечення стійкого розвитку ІТ-галузі: стратегічна сесія Kharkiv IT Cluster

Задачі сесії

Ця сесія визначила курс наступних трьох років для стабільного росту й удосконалення стану ІТ-галузі, зокрема людського капіталу в ній. Учасники глибше занурилися в сучасний контекст ІТ-сфери, проаналізували її поточний стан в Україні та у всьому світі, розглянули тренди й виклики, які впливають на її майбутнє.

Важливість стратегічної сесії

Спроєктована стратегічна сесія має надзвичайну важливість для ефективного розвитку галузі ІТ протягом наступних трьох років. 

Одна з основних складових успішної стратегії — спільне визначення стратегічних напрямів розвитку освіти й людського капіталу в цій галузі. Саме це дозволяє стейкхолдерам, зокрема представникам бізнесу, уряду, академічних установ та інших зацікавлених груп, спільно визначити конкретні цілі й завдання, які потрібно вирішити для покращення будь-яких аспектів в ІТ-галузі.

Сутність стратегічної сесії

Лише спільне визначення цілей не є достатнім. Важливість стратегічної сесії полягає у врахуванні сучасного стану галузі. Важливо правильно оцінити поточні тренди й виклики для створення стратегії, яка враховує всі можливості й ризики, що можуть виникнути в найближчому майбутньому. 

Саме тому Kharkiv IT Cluster охопив великий перелік питань для обговорення, щоб створити якісну стратегію на наступні три роки.

ESC_3949-320x480 Забезпечення стійкого розвитку ІТ-галузі: стратегічна сесія Kharkiv IT ClusterESC_3938-640x427 Забезпечення стійкого розвитку ІТ-галузі: стратегічна сесія Kharkiv IT ClusterESC_3930-640x427 Забезпечення стійкого розвитку ІТ-галузі: стратегічна сесія Kharkiv IT Cluster

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Що обговорили під час сесії?

  1. Сучасний контекст ІТ-галузі. Учасники сесії проаналізували поточний стан ІТ-галузі в Україні й світі, розглянули експертні думки, тренди й виклики, які впливають на неї, а також можливі сценарії розвитку. 
  2. Основні сектори співдії та стратегічні вектори напряму. Спільно ми визначили головні галузі й сектори, які є основними для подальшого розвитку ІТ-галузі в Харкові та Україні загалом. Це дозволило зорієнтуватися на основні напрями для покращення освітнього й кадрового потенціалу.
  3. Цільові аудиторії та партнери. Під час сесії були визначені цільові аудиторії, з якими варто працювати для розвитку ІТ-освіти й галузі загалом, а також потенційні важливі партнерства.
  4. Показники ефективності. Успіх стратегічного плану має вимірюватися певними показниками ефективностями. Тож учасники обговорили можливі показники й визначилися з тими, на які варто сфокусуватися. 
  5. Реалізація освітніх проєктів. Kharkiv IT Cluster активно працює над реалізацією власних проєктів, спрямованих на покращення освітньої системи в Харкові й збільшення доступності інформаційних технологій для всіх верств населення. Разом з учасниками сесії ми ще раз переглянули їхню значущість та ефективність. Окрім цього, кожен мав змогу запропонувати власний проєкт та стати його очільником. ESC_3927-640x427 Забезпечення стійкого розвитку ІТ-галузі: стратегічна сесія Kharkiv IT ClusterESC_3888-640x427 Забезпечення стійкого розвитку ІТ-галузі: стратегічна сесія Kharkiv IT Cluster

Разом ми не просто розмірковували над майбутніми можливостями, а створили конкретний план дій, який буде втілено протягом наступних трьох років. Він базується на глибокому розумінні сучасного стану галузі, враховує поточні тренди й виклики, і створений за участю широкого спектра зацікавлених сторін.

Тепер наша мета — більш ясна, а наш шлях — ще чіткіший. Дякуємо кожному учаснику цієї стратегічної сесії за пристрасть, енергію та внесок у створення яскравого майбутнього української ІТ-галузі. 

ESC_3844-scaled-414x276 Забезпечення стійкого розвитку ІТ-галузі: стратегічна сесія Kharkiv IT Cluster

Окрему подяку Kharkiv IT Cluster висловлює партнерам заходу: безпечному й комфортному простору Evolution Business Park, сервісу Drivovo та постачальнику смачної кави й настрою Кавоманія. Дякуємо за забезпечення приємної атмосфери та неабиякого комфорту.

Харків готовий до ще більших досягнень в ІТ-сфері, і Kharkiv IT Cluster є каталізатором цього розвитку. Разом ми зробимо ІТ-галузь України ще більш стабільною, інноваційною та успішною.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2023

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Forum
  2. strategiya-transformatsiyi-osvity-i-nauky-vnesok-kharkiv-it-cluster

Коментарі