Kharkiv IT Cluster: фасилітаційна сесія щодо контексту й векторів візії людського капіталу для ІТ-галузі.

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Сучасний світ постійно змінюється, і нам варто це прийняти. Глобальні реалії, такі як рецесія та зміни в темпах цифрової трансформації після пандемії COVID-19, змусили переосмислити потреби й вимоги до кадрів. Тому наша стратегія роботи з людським потенціалом також має змінитися.

Питання людського капіталу було завжди ключовим для Kharkiv IT Cluster, бо це ядро та базис розвитку ІТ. Саме тому ІТ-галузь є рушієм, що створює та бустерить зміни в стратегії розвитку людського капіталу на всіх рівнях держави. 

Людський капітал є основним джерелом економічного зростання та розвитку. Обдаровані знаннями та талантами люди, є джерелом інновацій. Крім того збереження та розвиток людського капіталу робить суспільство більш гнучким і здатним адаптуватися до нових викликів. А, значить, не лише будує нашу країну за інноваційним вектором, але й формує майбутній розвиток України. Тож щоб зберігати й розвивати людський капітал, потрібно діяти вже зараз, з огляду на майбутнє.

Крок до змін — фасилітаційна сесія від Kharkiv IT Cluster

28 серпня Kharkiv IT Cluster ініціював фасилітаційну сесію та об’єднав ключових стейкголдерів змін, які визначають тон розвитку країни, щоб розпочати відверту дискусію щодо візії людського капіталу.

У фасилітаційній сесії взяли участь представники Міністерства цифрової трансформації, Мінекономіки, Міністерства освіти та науки. До обговорення також долучилися представники Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти, USAID, Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи, Голова Ради Коаліції бізнес-спільнот за модернізацію України та разом із Kharkiv IT Cluster керівники великих ІТ-кластерів: Львівського ІТ Кластера, IT Dnipro Community, Odesa IT Family та асоціації «IT Ukraine». Усі занурилися в стихію позитивних змін, яких потребує майбутнє ІТ-галузі й нашої країни. 

6M8A5997-scaled-414x276 Kharkiv IT Cluster: фасилітаційна сесія щодо контексту й векторів візії людського капіталу для ІТ-галузі.

Результати фасилітаційної сесії 

Під час сесії разом з впливовими стейкголдерами ми поглибились у вивчення сучасного контексту IT-галузі в нашій країні. Звернули увагу на кожну деталь і вивчили вплив безпекових, політичних, соціокультурних, технологічних та економічних чинників на її розвиток. Але особливий акцент було зроблено на людському капіталі, як справжньому імпульсі для змін. Ми розкрили проблематику й виклики, пов’язані з важливістю людей у цьому процесі.

Технологічна галузь піддалася впливу воєнних дій, і ці нові реалії обумовили нові тенденції в ІТ-освіті. Разом з учасниками сесії ми вивчили ті тренди, які народилися в атмосфері випробувань, і визначили їхній вплив на майбутнє.

А найважливіше — спрямували увагу на розвиток людського капіталу в ІТ-галузі. Ми створили візію, яка прокладає шлях до нових можливостей, росту й досягнень. 

 

 

6M8A6117-Edit-640x427 Kharkiv IT Cluster: фасилітаційна сесія щодо контексту й векторів візії людського капіталу для ІТ-галузі.6M8A5442-scaled-e1693326405169-518x480 Kharkiv IT Cluster: фасилітаційна сесія щодо контексту й векторів візії людського капіталу для ІТ-галузі.

6M8A5854-640x427 Kharkiv IT Cluster: фасилітаційна сесія щодо контексту й векторів візії людського капіталу для ІТ-галузі. 6M8A5528-640x427 Kharkiv IT Cluster: фасилітаційна сесія щодо контексту й векторів візії людського капіталу для ІТ-галузі.

 

Питання стратегічного планування в умовах нинішньої війни є викликом для ІТ-галузі. Проте ця ініціатива показує, що навіть у складні часи важливо зосередитися на майбутньому й працювати вже зараз над стратегічними кроками. ІТ-галузь стала критично важливою для відродження й оновлення України, і її розвиток має бути ретельно продуманим та адаптованим до сучасних реалій.

Цей захід є початком обговорень, які, безумовно, триватимуть із залученням усіх зацікавлених сторін. Стратегічне бачення розвитку людського капіталу в ІТ-галузі відіграє важливу роль у побудові майбутньої мирної та інноваційної України, і спільні зусилля всіх учасників стануть запорукою успіху цієї важливої місії. 

Окрему подяку Kharkiv IT Cluster висловлює мережі бізнес-просторів з повним спектром операційних сервісів Creative States, адже за їхньої підтримки вдалося  об’єднати всіх учасників сесії в безпечному просторі. 

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2023

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

 

Рекомендовані матеріали

  1. Де знайти клієнтів на все життя Підсумки експрес-курсу з LinkedIn
  2. strategiya-transformatsiyi-osvity-i-nauky-vnesok-kharkiv-it-cluster
  3. Як підтримати ІТ-галузь: Kharkiv IT Cluster на Стратегічній Сесії Tech Industry

Коментарі