Як стати провідним закладом освіти?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster
У серії матеріалів «Досвід Kharkiv IT Cluster» ми розповідаємо як робити зміни в освіті та місті, докладаючи мінімум зусиль та отримуючи максимум користі.

Університет — місце, яке має визначати професійне майбутнє, але так стається не з усіма. Для чого встигати за сучасним абітурієнтом і що вам заважає стати провідною освітньою локацією? Проблеми та вирішення комунікації освітніх закладів.

Хочете більше зацікавлених студентів? Думайте як студент. Спосіб мислення, який диктує сьогоднішнє, вимагає від викладачів не тільки актуального матеріалу, а й актуальної його подачі. Як би не хотілося це визнавати, але без сучасних інструментів ваш матеріал, або ж інформація про ваш ЗВО чи коледж, буде губитися серед тонни однотипної інформації, якою послуговується кожен другий виш.

Неякісна комунікація призводить до таких наслідків:

  1. Абітурієнту важко знайти вас у мережі. Чим більше у вас каналів комунікації, якими користується ваш майбутній студент, тим більше у нього можливості обрати саме вас.
  2. Недобір. Не встигли зацікавити абітурієнта до початку вступної кампанії — програли.
  3. Відсутність ієрархії та актуальної інформації. Абітурієнтам важко орієнтуватися серед великої кількості вишів і спеціальностей, вони не розуміють як відповідає та чи інша спеціальність до конкретної професії і вакансії, а також те, чим ви — найкращий варіант для нього.
  4. Заклад втрачає привабливість. Вже наявні студенти втрачають зацікавленість у вашому предметі, бо однотипна подача матеріалу втомлює і викликає нудьгу.
  5. Ваша видимість поміж іншими ЗВО згасає. Якщо не використовувати сучасні інструменти комунікації, ваші колеги почнуть вас забувати і, найприкріше, обганяти вас в успішності. Важливо пам’ятати, що, комунікуючи, ви постійно займаєтесь просуванням свого бренду.

Однак ми розуміємо, що відсутність якісного діджитал-контенту — ще не ознака відповідного світогляду, адже представники освіти також зіштовхуються з проблемами. Викладачам бракує знань, щоб робити діджитал-контент, розміщувати його та просувати.

У 2021 році Харківський ІТ Кластер спільно з Програмою USAID «Конкурентоспроможна економіка України» запустив проєкт «Open4Talents», у межах якого проводяться безкоштовні тренінги із промоції університетів, а також був створений веб-портал для абітурієнтів.

Мета цих ініціатив — покращити рівень комунікації університетів, щоб абітурієнти знайти те, що справді шукають.

1. Сучасний контент для університетів.

«Ми створили спеціальний курс від Харківського ІТ Кластеру, в якому ми зібрали майже 60 спеціалістів з університетів, які відповідальні за просування свої кафедр для абітурієнтів. Ми розповідали як створювати графічний контент, не маючи хисту до Фотошопу, за допомогою простих програм. Як створювати текстовий контент, тобто ми з ними тренувались в копірайтингу, розмовляли як з академічного тексту зробити інформаційний текст, який буде цікаво читати. Як можна просувати все це органічно, не залучаючи бюджетів на рекламу», — ділиться деталями ініціативи тренінги із промоції університетів, виконавча директорка Харківського ІТ Кластера, Ольга Шаповал.

Писати зрозумілою мовою.

Писати без канцеляризмів, доступно та зрозуміло. Писати так, щоб хотілось читати і поширювати — усе це про те, як говорити з абітурієнтом його ж мовою. Доступні схеми, за якими можна написати будь-який текст для соцмереж:

Оформлювати соцмережі.
Візуальний контент — це не просто картинка, а ціла стратегія, якої варто дотримуватись. На лекціях учасники дізнавались як легко створювати банери для соцмереж без допомоги спеціальних програм, а також який контент приваблює абітурієнтів найбільше.

2. Допоможи зробити вибір

Після вдалої промоції ЗВО варто подивитися на сайт. Чи легко абітурієнту знайти потрібну інформацію?

«Частіше за все батьки не розуміють як пов’язана спеціальність із професією. Яку професію дитина може здобути, ким вона може працювати та як це пов’язано з тими вакансіями, які є в Інтернеті. Саме тому ми вирішили зробити такий портал, на якому пов’язали спеціальності з професіями в ІТ, з конкретними кафедрами, університетами, а також з середнім і мінімальним балом для вступу для бюджет попереднього року, ми пов’язали з інформацією про наявність військової кафедри в університеті, що є дуже важливим для хлопчиків-вступників. На порталі ми розмістили всі контактні дані. За перші два-три тижні запуску нашого порталу, його відвідали понад 13 тисяч осіб», — говорить Ольга Шаповал про ініціативу веб-портал для абітурієнтів.

Веб-портал стане найкращим помічником, який відповість на всі можливі питання абітурієнтів ще до дня відкритих дверей. А головне те, що скласти такий путівничок легко! Є тільки декілька важливих кроків:

Аналітика.
Щоб зібрати інформацію про відповідність спеціальностей до професій, варто залучити людину з ІТ-сфери, яка допоможе скласти відповідність до ринку.
Це може бути група освітян та підприємців разом. Всі проєкти Харківського ІТ Кластеру робляться завжди в колаборації між бізнесом, освітянами та владою.

Сайт і не тільки.
Наразі у кожного є можливість зробити сайт не просто з нуля, бо є певні шаблони за допомогою яких можно розробити сайт. Але це може бути навіть інформація в соціальних мережах, тут головне вдало зібрана аналітична інформація. А вона може бути як на сайті, так і в телеграм-каналі.

Промо порталу.
Просувати портал можна через соціальні мережі завдяки співпраці зі школами чи університетами. В цьому також може допомогти комунікація з абітурієнтами. Для того, щоб люди отримали можливість, по-перше, люди з вашого регіону, по-друге, люди з сусідніх регіонів можуть їхати вступати до вашої локації.

Об’єднуватися у спільноту небайдужих — головна цінність, з якою хоче поділитись Kharkiv IT Cluster. Адже завдяки людям, які прагнуть покращення всередині суспільних та освітніх процесів, відбуваються потужні зміни в регіоні та країні.

Дослідження провів Kharkiv IT Cluster за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Коментарі