Як перевестись на вакантне бюджетне місце?

Як перевестись на вакантне бюджетне місце?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Переведення вступників на вакантні місця бюджету триватиме до 19 вересня 2022 року та відбуватимуться на місця у рейтингових списках.

Хто може перевестись з контрактну на бюджет?

За всіма спеціальностями право на переведення мають ті вступники, в кого є передбачені законом пільги. Перелік таких осіб визначено у п.7, 8 та 9 розділу VIII Правил прийому на навчання для здобуття вищої освіти.

У кого є право переведення:

  • Діти загиблих захисників України, зокрема ті, що навчаються за кошти юридичних осіб.
  • Інші категорії пільговиків, з якими можна ознайомитись тут, залежить від їхнього конкурсного бала.
  • Особи, які не отримували раніше рекомендацій до зарахування на бюджет. Але якщо ви відмовилися від рекомендації на бюджет на користь іншого пріоритету, то повторно його отримати неможливо.

❗ Особи, які вступили тільки за результатами розгляду мотиваційних листів, можуть бути переведені на бюджет тільки разі виконання вимог для зарахування (у кожного ЗВО встановлені свої вимоги).

Що потрібно для переведення на вакантні бюджетні місця у 2022 році?

Для переведення на бюджетні місця вступники мають попередньо обов’язково бути зараховані на контракт за відповідною спеціальністю (конкурсною пропозицією).

Вступник подає особисто копії документів для переведення на вакантні місця державного замовлення одночасно з виконанням вимог для зарахування на контракт. Зауважимо, що пакет документів формується профспілкою університету, а також згідно з пільгою, якщо вона є.

Невчасно подані документи, які необхідні для переведення на вакантні бюджетні місця, розглядаються у межах наявного залишку бюджетних місць.

Чи є шанс перейти на бюджетну форму під час навчання?

Так, якщо звільниться вакантне бюджетне місце у період сесії (наприклад, відраховано студента/ку або він/вона не може продовжити навчання за певних власних причин).

Перший студент чи студентка за рейтингом, який сформовано за результатами сесії серед контрактників, перейде на це вакантне бюджетне місце.

Така ситуація трапляється досить часто. Тому, якщо ви – перший у рейтингу на контракті, то є шанс отримати бюджетне місце!

У яких випадках можливе переведення з бюджету на контракт?

Переведення з бюджетної форми навчання на контрактну відбувається, якщо в період навчання ви не набираєте достатню кількість балів та маєте заборгованість хоча б з одного предмету після першого перескладання.

Простими словами, навчаючись на бюджеті ви маєте право на одне перескладання без претенденції на стипендію або з втратою її. Якщо після першого перескладання у вас залишаються борги, ви втрачаєте бюджетне місце.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2022

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. 12 питань від абітурієнтів
  2. Postupai_v_Kha
  3. Навчальний рік 2022 2023

Коментарі