Навчальний рік 2022 2023

Що відомо про початок навчального року 2022/2023?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Новий навчальний рік у школах розпочнеться традиційно у День знань – 1 вересня:

«Відповідно до постанови КМУ «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні», освітній процес у 2022/2023 навчальному році розпочнеться 1 вересня у День знань і триватиме до 30 червня 2023 року», – наголосив Сергій Шкарлет, міністр освіти і науки України.

За словами Міністра, навчальний рік 2022/2023 може тривати більше або менше 175 днів. Відповідні зміни внесено до законодавства.

Також педагогічна рада кожного закладу освіти визначатиме тривалість та структуру навчального року самостійно, а саме тривалість:

▪️ навчального тижня (п’ять чи шість днів);

▪️ дня;

▪️ занять;

▪️ відпочинку.

Освітній процес у змішаному режимі

Якщо не говорити про конкретну область України, то уряд готується до змішаного навчання. Відсоток батьків, які підтримують очне навчання дітей, поступово зростає, зокрема через підготовку закладів освіти, облаштування сховищ та підвищення рівня безпеки.

Учні та студенти мають отримати можливість навчатися як очно, так і онлайн.

«З 1 вересня ми маємо запустити змішану форму навчання. Аби учні й студенти, які хочуть вчитися очно в школах і вишах, отримали таку можливість. І щоби батьки й діти, які переживають за свою безпеку, отримали можливість здобувати якісну освіту онлайн. Форма організації освітнього процесу залежить від безпекової ситуації в кожному населеному пункті та визначається рішенням військово-цивільних адміністрацій.

Рішення ухвалюються за участю батьків учнів. Якщо батьки не погоджуються з очною формою навчання, вони можуть обрати дистанційну форму або індивідуальний графік, або перевести дитину на екстернатну чи сімейну форму навчання.

Для учнів, батьки яких оберуть онлайн-навчання, у закладі освіти можуть організовуватись окремі класи з дистанційною формою організації освітнього процесу. Жодна дитина не буде поза освітнім процесом», – запевнив Сергій Шкарлет.

Як повідомила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко, згідно з показниками безпеки, до нового року готові близько 40% освітніх установ на підконтрольній Україні території.

Станом на середину серпня вдалося оглянути понад 21 тисячу закладів освіти. Це – 80% від всієї кількості навчальних закладів на підконтрольній Україні території. За її словами, для перевірки місцева влада створює спеціальні комісії за участі рятувальників, які перевіряють заклади освіти, формують рекомендації щодо можливості початку навчання в офлайн-форматі та ухвалюють рішення щодо формату роботи освітнього закладу.

Освітній процес у дистанційному режимі

Наголошуємо, у Запорізькій області школи навчатимуться дистанційно. Харків та Миколаїв також почнуть навчальний рік дистанційно.

У Києві, Житомирі, Луцьку, Хмельницькій, Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Черкаській, Одеській, Чернівецькій, Кіровоградській, Чернігівській і Полтавській областях готують укриття, проте деякі школи почнуть навчання онлайн. 

Сергій Шкарлет запевняє, що, якщо в укриттях бракуватиме місця, школярі можуть навчатися у кілька змін. Окрім того, за його словами, для учнів, батьки яких не пускатимуть їх у школу, будуть створювати окремі дистанційні класи.

Також МОН збирає заявки на забезпечення шкіл роутерами та іншою технікою для проведення інтернету в укриттях.

Графік навчального процесу в університетах України

Міністерство освіти і науки рекомендує закладам фахової передвищої та вищої освіти розглянути можливість початку освітнього процесу в 2022/23 навчальному році для студентів старших курсів орієнтовно з 15 серпня 2022 року, а також використовувати для навчання суботні дні у теплу частину року.

Освітній процес для студентів перших курсів закладів фахової передвищої освіти на основі 9 класів рекомендовано розпочати орієнтовно з 15 серпня, а студентів перших курсів закладів освіти на основі повної загальної середньої освіти – орієнтовно 15 вересня, але не пізніше 1 жовтня.

Першокурсники магістри мають на основі вищої освіти мають розпочати навчання орієнтовно 1 жовтня 2022 року.

Закладам освіти рекомендовано скорегувати навчальні плани та розподіл освітніх компонентів, кредитів, годин між семестрами з урахуванням рекомендованих вище строків завершення зимової заліково-екзаменаційної сесії та початку другого семестру.

Проте радимо студентам 2-4 курсів уточнювати графік навчального року безпосередньо у своєму навчальному закладі.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2022

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Електронний кабінет вступника 202
  2. Мотиваційний лист. Що це і як написати?
  3. Квота-2

Коментарі