🔥Пільга за квотою-2 для вступників!
Що таке квота-2?
Квота-2 – пільгова категорія громадян, які знаходяться в районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації.
Хто має право на вступ за квотою-2?
Квоти при вступі до ЗВО цього року поширюються на абітурієнтів, які проживають в окупованих регіонах чи тих, де точаться активні бої. Абітурієнти з цих регіонів зможуть вступити без ЗНО (НМТ) – на основі іспитів, дистанційної співбесіди тощо.
Квота 2 працює навіть якщо ви виїхали з окупованої території, головне — щоб була реєстрація в населеному пункті, який належить до окупованої чи небезпечної території.
Квота-2 встановлюється у ЗВО обсягом 10% (але не менше 1 місця) або 20% у переміщених (тимчасово переміщених) ЗВО.
❗️ Обсяг квоти-2 для спеціальностей галузі знань 02 «Культура і мистецтво», для яких передбачено складання творчого конкурсу, розраховується у межах спеціальності.
📌 Для визначення наявності пільги перевірте перелік територій:
Перелік територій (постійно оновлюється)
Дати подачі документів по квоті-2:
- З 11 липня починається подача заяв, документів та проведення співбесід. Для тебе працюють онлайн та офлайн приймальні комісії ЗВО. Так, цього року можна вступити до університету навіть не виходячи з дому!
- 17 серпня (до 12:00) будуть опубліковані списки рекомендованих до зарахування за квотою-2. Саме в цей день ти дізнаєшся результати свого довгого та кропіткого шляху!
- 22 серпня (до 15:00) відбудеться зарахування за квотою-2. У цей день всі, хто виконає вимоги до зарахування, стануть студентами.
Зверніть увагу, що на бюджетну форму навчання кожен вступник має право на 5 заяв, у тому числі і за квотою-2.
Важливо! Якщо вступник не пройшов за квотою-2 та не використав всі 5 заяв на неї, то є можливість подати заяви, що залишилися з 5-ти, на участь у широкому конкурсі.
Оприлюднення обсягів квоти-2
Обсяги квоти-1, квоти-2 визначаються у правилах прийому закладу освіти після отримання необхідної інформації від державного (регіонального) замовника та оприлюднюються на сайтах ЗВО та сайті «Вступ.ОСВІТА.UA».
На основі чого буде здійснюватися вступ?
- результати НМТ;
- результати індивідуальної усної співбесіди з української мови, математики та iсторiï України (за вибором вступника співбесіда відбувається в очному або дистанційному форматі).
Які будуть дати подання заяв та виставлення пріоритетів, якщо вступаєте за квотою-2?
- до 8.08 – якщо за результатами індивідуальної усної співбесіди;
- до 16.08 – якщо за результатами НМТ.
Як скористатися пільгою квота-2?
- Зареєструйте кабінет вступника
Відеоінструкція з реєстрації е-кабінету
- Подайте документи, які підтверджують вашу реєстрацію на особливо небезпечній території до подання заяв:
- паспорт та довідка про реєстрацію місця проживання,
- свідоцтво про загальну середню освіту.
Подання заяв: з 29 липня до 8 серпня для тих, хто вступає за результатами індивідуальної усної співбесіди.
- Якщо ви зареєстровані та зможете скласти НМТ – обов’язково складайте. Якщо знаходитеся на окупованій території та не можете скласти НМТ – складаєте усну співбесіду за програмою бажаного ЗВО.
Переходь на Портал абітурієнта, щоб дізнатися умови вступу конкретного ЗВО.
Беріть участь у конкурсі на отримання пільгового місця. Після отримання рекомендації на зарахування – подайте необхідні документи.
Увага! Пільга у вашому кабінеті з’явиться не відразу після додавання її університетом, а лише після оновлення бази ЄДЕБО. Будь ласка, трохи почекайте!
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2022
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: