12 питань від абітурієнтів

12 найгарячіших питань про вступ 2022

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Як не загубитися у потоці інформації і знайти найважливішу інформацію про вступ? Щоб допомогти вам легко вступити до омріяного ЗВО, ми зібрали відповіді на найчастіші питання в одному місці. Гайда читати!

 • Як відбувається процедура вступу у 2022 році?

Перший етап: Вступ по квоті-2.

до 16 серпня – подача заяв з підтвердженою пільгою квота-2 до е-кабінету

до 17 серпня – отримання рекомендацій до зарахування за квотою-2 (а якщо отримали більше однієї рекомендації до зарахування, див. пункт 10).

20 серпня до 10:00 подача оригіналів документів (online – з КЕПом абітурієнта, offline – особисто до приймальної комісії) до університету.

Другий етап: вступ за широким конкурсом. Якщо ви не отримали рекомендацію до зарахування за квотою-2, то ви автоматично берете участь у широкому конкурсі, не втрачаючи пріоритетності.

23 серпня до 18:00 подача заяв до електронного кабінету вступника.

29 серпня – отримання рекомендацій до зарахування за широким конкурсом.

до 2 вересня 18:00 – підтвердження бажання навчатись на бюджеті за широким конкурсом (подача оригіналів документів).

Третій етап: переведення на вакантні бюджетні місця. Ви вступили на контрактну форму навчання, але маєте достатньо високий бал, то є можливість переведення на бюджетну форму навчання. Якщо по вашій конкурсній пропозиції є вільні бюджетні місця.

 • На обрану спеціальність за балами НМТ я на 9-му місці у списку. Це мій пріоритет 1, але бюджетних місць всього 5. Ці місця отримали діти з вищим балом, але пріоритет у деяких стоїть 5 або 4. Чи можу я розраховувати на бюджет?

Така ситуація дуже розповсюджена. Шанс вступити на бюджет є, якщо абітурієнти з вищими балами (які вище за рейтингом) відмовляється від навчання на обраній спеціальності. Зараз дуже важливо дочекатися офіційного оприлюднення результатів конкурсу 29-го серпня. Пам’ятайте, що, якщо ви не проходите на бюджет, можна навчатися на контрактній формі навчання.

 • Хто мені допоможе створити електронний кабінет?

Ви можете звернутися до приймальної комісії будь-якого ЗВО України як в online, так і в offline режимі. Рекомендуємо ознайомитися зі статтею, яку ми створили спеціально для вас і максимально детально описали кожен пункт реєстрації кабінету.

Хочу створити електроний кабінет

 • Чи будуть читати мій мотиваційний лист?

У цьому році українські абітурієнти пройшли основну сесію НМТ – спрощеного ЗНО.

Загалом 200 балів на основній сесії НМТ отримали:

1️⃣ з одного предмета – 7462 учасники;

2️⃣ з двох предметів – 1855 учасників;

3️⃣ з трьох предметів – 510 учасників.

До слова, у 2021 році 3 предмети на 200 балів склали менше 10 осіб!

Що це означає для вступників?

 • цьогорічний прохідний бал на бюджет на кожну спеціальність буде значно вищим, ніж минулорічний;
 • вступників з однаковим конкурсним балом буде значно більше! І це означає, що вага мотиваційного листа зростає в рази!!!

Вступ за допомогою мотиваційних листів в обов’язковому порядку відбувається в Україні вперше. Читайте наш детальний матеріал про те, як писати мотиваційний лист.

Відео-поради з написання мотиваційного листа

 • Як вступити з тимчасово окупованих територій або маючи атестат країни-агресора?

Українські заклади вищої освіти дуже відкриті для того, щоб діти з тимчасово окупованих територій мали змогу навчатися у своїй країні, саме тому є Освітні Центри «Крим-Україна» і «Донбас-Україна». Можна також звернутися по допомогу до департаменту освіти своєї області, який знаходиться на неокупованій території, або до департаменту освіти інших областей.

Крім того, у приймальній комісії кожного навчального закладу є відповідальна особа, яка зможе допомогти і проконсультувати абітурієнтів, що проживають на тимчасово окупованих територіях.

Номери телефонів приймальних комісій харківських університетів можна знайти за посиланням.

Контакти приймальних комісій

Нагадаємо, що офіційний список рекомендованих до зарахування на бюджет оприлюднять 29 серпня.

Але нерви в абітурієнтів та їхніх батьків на межі. І поки немає інформації на офіційних сайтах, її шукають на альтернативних ресурсах. Але чи варто їм повністю довіряти?

Так, на порталі abit-poisk.org.ua біля прізвищ абітурієнтів останні 5 років з’являються смайли. ☺

Хтось сприймає це як обнадійливі знаки. «Стоїть там, де найбільше шансів пройти на бюджет».

То що ж означає смайлик біля заяви? Відповідь від співробітників abit-poisk: «Це означає, що є НЕнульова ймовірність вступити на бюджет на обрану спеціальність, іншими словами – це прогноз. Офіційні результати будуть 29 серпня — тільки на них потрібно орієнтуватися. Щасливо!».

 • Де я можу подивитися себе у рейтинговому списку?

На сайті ЄДЕБО у розділі «Статистика» можна переглянути рейтингові списки вступників, які цього року беруть участь у широкому конкурсі.

 • для цього варто перейти за посиланням;
 • обрати освітній рівень та основу вступу;
 • обрати спеціальність і форму навчання.

Знайти себе у рейтингу

У розміщених списках кожен вступник може побачити всі заяви, подані на широкий конкурс, та відстежити своє місце в загальнодержавному рейтингу за обраними спеціальностями.

 • Що робити, якщо у мене декілька рекомендацій на бюджет за квотою-2?

Якщо статус «Рекомендовано до зарахування» ви отримали у декілька ЗВО, то вступити на бюджет ви можете за заявою за найвищим пріоритетом!

Наприклад: вас рекомендовано до зарахування за 2 і 4 пріоритетом, бюджетне місце ви можете отримати тільки за 2 пріоритетом (за принципом найвищого).

Зауважте! Якщо ви відмовляєтесь від свого бюджетного місця, то втрачається можливість навчатися безоплатно. Тож у такому випадку ви зможете вступити тільки на контракт!

 • Чи зможу я вступити на бюджет, складаючи НМТ під час спеціальної сесії?

Читайте детальніше про строки складання спеціальної сесії:

Складаю НМТ під час спеціальної сесії

Алгоритм для вступника, який складає НМТ у спеціальну сесію та має намір вступити на бюджетну форму навчання:

 • до 18:00 23 серпня — подати заяву для участі у конкурсі на місця за кошти фізичних або юридичних осіб за результатами НМТ (ЗНО);
 • вказати в електронному кабінеті окремої категорії 143 «вступники, які планують брати участь у вступній кампанії за результатами спеціально організованої сесії НМТ, МКТ, МТНК»;
 • успішно скласти НМТ у спеціально організовану сесію (не менше 100 балів за кожний предмет ) та отримати результати в електронному кабінеті;
 • отримати рекомендації для зарахування на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб.

Якщо рекомендація на контракт не була надана, то вступник не зможе претендувати на переведення на бюджетне місце на відповідну конкурсну пропозицію.

Переведення на місця державного замовлення відбувається у разі, якщо достатній конкурсний бал та наявне вакантне місце державного замовлення за відповідною спеціальністю. У першу чергу розглядається заява з найвищою пріоритетністю, тому спочатку прочитайте Все, що потрібно знати про пріоритетність.

 • Якщо я відмовлюсь від запропонованої рекомендації за другим пріоритетом, я ж не можу більше претендувати на бюджет. Але чи зможу я потрапити на бюджет за першим пріоритетом, якщо там залишаться вільні бюджетні місця після широкого конкурсу?

Теоретично, ви можете претендувати на бюджетне місце, але ЗВО не рекомендують так ризикувати. Ймовірність пройти на бюджет дуже маленька, тому ми радимо вступати за квотою-2, якщо ви вже маєте відповідну рекомендацію.

 • Як підтвердити право на сільський коефіцієнт?

У 2022 році сільський коефіцієнт доступний лише для вступників до закладів фахової передвищої освіти (на освітньо-професійний ступінь «Фаховий молодший бакалавр»).

Вступники, які вступають до ЗВО (освітні ступені «Молодший бакалавр», «Бакалавр», «Магістр»), не зможуть скористатися сільським коефіцієнтом у цьому році.

 • Куди звертатися, якщо маю технічні помилки у кабінеті вступника?

Потрібно звернутися за телефонами «гарячої лінії»:

▪️ +38 095 523 46 47

▪️ +38 066 680 55 28

▪️ +38 068 146 02 21

▪️ +38 068 142 05 95

Оператори «гарячої лінії» матимуть інформацію тільки щодо логінів і паролів для входу на Інформаційну сторінку. Якщо ж у вас є інші запитання, наприклад, щодо реєстрації на НМТ, особливостей його складання тощо, ви можете зателефонувати до Українського (+38 095 903 95 10) або до регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2022

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

 1. Електронний кабінет вступника 202
 2. Мотиваційний лист. Що це і як написати?
 3. Квота-2

Коментарі