Обирайте дистанційну школу для дитини правильно!

👩🏻‍🏫Як обрати дистанційну школу для своєї дитини?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

З недавніх часів освіта в Україні перейшла в онлайн-формат. Дуже багато суперечок існує щодо переваг та недоліків дистанційного навчання.  Зараз більшість шкіл уже адаптувалися до нового формату. 

А як щодо батьків школярів та першокласників? Читайте  статтю нижче й сповнюйте свої знання про онлайн-освіту для того, щоб обрати гарну школу для своєї дитини 👇

Переваги та недоліки дистанційного навчання в школі

Дистанційне навчання та онлайн-школи — явище досить нове в українській освіті.  Уже кілька років поспіль більшість шкіл України працюють в онлайн-форматі.  За цей час учителі, учні та батьки визначили основні переваги й недоліки дистанційного навчання. 

Переваги

🖇 Можливість навчатися з будь-якого місця — тепер для навчання потрібно мати лише гаджет із доступом в інтернет для того, щоб відвідувати уроки у своїй школі з будь-якого куточку світу. Така можливість є значною перевагою для людей, які мешкають у труднодоступних місцях або для батьків з маленькими дітьми.

🖇 Економія часу  й коштів  —  тепер не потрібно витрачати час і кошти на дорогу до навчального закладу, адже уроки проходять у вас удома. 

🖇 Можливість зробити запис уроку — учні можуть повторити весь матеріал, подивившись його запис. Це також важливо, коли ваша дитина захворіла й не може приєднатися до заняття в реальному часі.

🖇 Розширені можливості навчання — учителі мають можливість використовувати різноманітні інтерактивні платформи, що робить уроки набагато цікавішими. Також використання таких платформ  формує в учнів уміння й навички користування медіаресурсами.

🖇 Об’єктивне оцінювання —  під час дистанційної освіти більшість учителів використовують платформи, що автоматично оцінюють завдання, які виконав учень. Це означає, що оцінювання тепер об’єктивне й прозоре.

Серед недоліків визначають такі:

✂️ нестача спілкування з однолітками;

✂️ гаджитізація —  тепер діти ще більше часу проводять у своїх гаджетах, що не дуже подобається батькам;

✂️ низька концентрація уваги — учні постійно відволікаються на предмети, що їх оточують, батьків, домашніх улюбленців тощо;

✂️ недостатній контроль за навчальною діяльністю учнів — учителю набагато важче перевірити, чи дійсно учень виконує те чи інше завдання.

📌  На що варто звернути увагу під час вибору онлайн-школи?

Перш за все звертайте увагу на наявність ліцензії в навчальному закладі. Ліцензія — це документ, що демонструє дозвіл закладу на надання освітніх послуг. Її наявність свідчить про те, що  школа зможе надати учню офіційний документ про навчання. 

Більш детально з’ясуйте про організацію навчального процесу. Які форми занять є в школі: самостійне вивчення матеріалу або уроки з класом. Які види уроків переважають: практичні, теоретичні або ж інтегровані. Також дуже важливо звернути увагу на розклад та платформи, з якими працює школа. 

Методика викладання є не менш важливою. Варто розуміти, які прийоми викладання використовують учителі та які навички за допомогою цих прийомів формують в учнях. 

Також звертайте увагу на технічну складову онлайн-школи. Дистанційне навчання пов’язано з гаджетами та зв’язком. Варто розуміти, чи спроможна школа проводити уроки онлайн. Для цього в учителів має бути відповідна техніка, гарний інтернет.  Не менш важливим є те, що вчитель має вміти користуватися цими гаджетами та відповідними програмами.

Наразі більшість освітніх закладів переходять до педагогіки партнерства, де батьки також є свідомими партнерами навчального процесу. Саме тому зворотній зв’язок є важливою умовою гарної онлайн-школи. При виборі школи дізнайтеся, як відбувається комунікація з батьками.

Тож бажаємо вам знайти чудову школу й забезпечити своїй дитині якісну освіту!  

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2022

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Особливості вступної компанії від НТУ "ХПІ"

Коментарі