Харківський IT Кластер ініціював прес-конференцію для розширення авіатрафіку
15 травня Харківський IT Кластер ініціював прес-конференцію в межах інформаційного проекту IT Flight, присвяченого розширенню прямого авіасполучення Харкова з іншими містами.
У заході в якості спікерів взяли участь:
Володимир Наконечний, начальник управління з питань розвитку транспортної інфраструктури, торгівлі та фінансових ресурсів Департаменту економіки і міжнародних відносин ХОДА
Владислав Ільїн, комерційний директор з авіаційної діяльності міжнародного аеропорту “Харків”
Василь Солощук, член наглядової ради Харківського ІТ Кластеру, голова комітету з міжнародного маркетингу Харківського ІТ Кластеру, директор IT компанії INSART
Наталія Виноградська, виконавчий директор Харківського ІТ Кластеру
Обговорювали важливість відкриття нових авіарейсів через Харків та вплив авіасполучення на розвиток бізнесу та інфраструктури регіону в цілому.
“Зараз IT індустрія в Харкові, як і в усій Україні, орієнтована на експорт. Це сервісна галузь, в першу чергу. І звісно нам дуже важливо мати прямі рейси для того, щоби наші замовники могли прилітати в ту локацію, де находиться команда розробки, і наші люди, наші спеціалісти могли якомога швидше діставатися до локацій, де розташовані замовники”, – сказав Василь Солощук.
“З жовтня 2016 року ми задалися питанням, чому ж у нас недостатня кількість прямих авіасполучень з великими аеропортами Європи, через які можна легко та зручно дістатися у цільові країни, з якими працюють харківські IT компанії. Як представникам наших компаній, так і їхнім партнерам доводиться використовувати рейси через різні хаби, загалом Стамбул та Варшаву”, – відзначила Наталія Виноградська.
Учасники прес-конференції дійшли до висновку, що на даному етапі місцевій владі, громадським організаціям та представникам аеропорту важливо кооперуватися та разом розширювати і підсилювати бренд Харкова як міжнародного авіахабу.
“Ми внесли пропозицію до програми підтримки малого та середнього бізнесу ХОДА з приводу того, що нам треба разом розробити медіа-проект з позиціонування регіону закордоном. Про нас дуже мало пишуть англійською мовою Ці матеріали ми створюємо власними силами в IT Кластері. Вони готові. Питання, де їх розміщувати? Потрібно мати онлайн ресурс ХОДА на англійській мові, який має бути обличчям регіону”, – сказала Наталія Виноградська.
Також пролунала думка, що Харків після початку військових дій на сході України опинився у логістичному тупіку. І дійсно з 2014 року пасажиропоток знизився.
Однак у Харківського IT Кластеру та у наших колег є переконання, що Харків має широкі можливості для розширення авіасполучення і значний бізнес-потенціал. І воно базується на фактах та статистичних даних.
Як наголосив Володимир Наконечний, за 2016 рік у Харківську область надішли 147,8 мільйонів доларів інвестицій. І ми посыли третє місце поміж регіонів України за абсолютним приростом інвестицій.
“Є таке поняття, як глобальні міста. І навіть є індекс глобальних міст. Що таке глобальні міста? Це певні хаби, котрі зосереджують фінансовий ресурс, інтелектуальний і так далі, і так далі. Наприклад, Нью-Йорк, Сан-Франциско, Лондон, Франкфурт, Токіо та інші. Я думаю, що насправді Харків має величезний потенціал потрапити хоча б у третій ешелон глобальних міст. І як я вже говорив, одним з факторів, які входять у цей індекс, є авіаперевезення”, – додав Василь Солощук.
“Харків поміж регіональних аеропортів України посідає на сьогоднішній день третє місце за пасажиропотоком. Торік ми облслугували 600 000 пасажирів, таким чином практично продемонстрували той самий результат, що був у 2013 році до кризи. То є рекордний результат за новітню історію нашого аеропорту. Таким чином, приріст пасажиропотоку склав 60%. Це рекорд серед великих аеропортів України за минулий рік”, – сказав Владислав Ільїн.
Окрім того, за словами Владислава Ільїна, харківський аеропорт потрапив у європейський рейтинг, який відслідковують усі міжнародні авіакомпанії – рейтинг аеропортів Європи, що розвиваються найбільш активно.
Будь-яка авіакомпанія – це бізнес, націлений на прибуток. У першу чергу, авіаперевізники дивляться на кількість пасажирів, котрі мандрують між різними локаціями. “Наприклад, візьмемо рейс Харків-Мюнхен. Будь-яка авіакомпанія має доступ до даних, скільки людей мандрує з Харкова до Мюнхену й навпаки. При цьому враховуються пересадки в інших аеропортах”, – прокоментував Владислав Ільїн. Також він додав, що компанії розглядають й інші дані, включаючи кількість віз та потік на наземному транспорті.
Для відкриття авіарейсів мають вагу різні фактори. Однак очевидний факт: чим більше харків’ян користуються харківським аеропортом, тим вищою є вірогідність того, що міжнародні авіакомпанії розширять свої послуги у нашому регіоні. Харків’янам слід активніше користуватися місцевим аеропортом.