VEC-UA: Чому студентам слід вивчати BIM?

VEC-UA: Чому студентам слід вивчати BIM?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Розвиток BIM у світі дозволяє інженерам, архітекторам, електрикам і навіть програмістам зробити значний крок вперед у власній кар’єрі або ж змінити її на всі 180 градусів. Члени команди VEC-UA, як ніхто інший, переконалися в цьому на власному досвіді. Як одна з найдосвідченіших та найуспішніших BIM — компаній в Україні, вони завжди відкриті до кандидатів з різним бекграундом, але з великим бажанням навчатися.

BIM (Building Information Modeling) — це процес створення та управління інформацією про будівлі та інженерні системи протягом їх життєвого циклу. Це створення цифрових моделей будівель, які містять інформацію про геометрію будівлі, її компоненти та взаємодію між ними, а також інформацію про терміни, бюджет та інші параметри проєктування, будівництва та експлуатації будівель. Використання BIM дозволяє зменшити кількість помилок та збільшити ефективність проєктування та будівництва будівель.

Сьогодні Kharkiv IT Cluster поділиться з вами п’ятьма причинами, наведених компанією VEC-UA, які доводять доцільність вивчення BIM. Тож, якщо ви ще коливаєтеся, чи варто розпочати вивчення BIM і стати експертом у цій галузі, ці причини можуть переконати вас у правильності вашого вибору.

Стрімкий розвиток застосування

BIM є інноваційною технологією, яка широко використовується у будівництві та інфраструктурних проєктах по всьому світу. У деяких країнах, таких як Велика Британія, Німеччина, Франція, Гонконг, Данія, ОАЕ та Сінгапур, використання BIM є обов’язковим для масштабних урядових та громадських інфраструктурних проєктів.

Глобальні будівельні компанії також активно використовують BIM у своїх проєктах у США, Китаї та Австралії. Однією з головних переваг використання BIM є можливість скорочення проєктних витрат (матеріальних, фінансових та часових) та значне підвищення продуктивності.

Високий попит на BIM-експертів

BIM-технології стають все більш поширеними в будівельній галузі, тому зростає попит на фахівців, які володіють необхідними знаннями та навичками в цій сфері. Віртуальне будівництво дозволяє значно скоротити проєктні витрати та збільшити продуктивність, тому його застосування викликає інтерес не лише в розвинених країнах, але й у країнах, які тільки починають впроваджувати ці технології.

Зокрема, в Україні та Індії існує високий попит на BIM-фахівців. Імплементація цих технологій є дешевшим рішенням порівняно з традиційними методами будівництва, тому їх застосування може сприяти розвитку будівельної галузі в цих країнах та забезпечити їм конкурентоспроможність на міжнародному ринку. Проте для цього необхідно мати достатню кількість фахівців, які можуть проводити інформаційне моделювання будівлі та працювати з BIM-системами.

Кращі зарплати

Це правда, що високий попит на BIM-фахівців поєднується зі значно низькою пропозицією на ринку праці. Оскільки віртуальне будівництво та BIM-технології стають все більш популярними, попит на спеціалістів у цій галузі неперервно зростає. Такий попит на BIM-фахівців означає, що компанії, які прагнуть реалізувати свої проєкти з використанням BIM, мають складнощі з пошуком кваліфікованих фахівців.

Ця тенденція з високим попитом на BIM-фахівців має вплив на їхні доходи. За останні декілька років зарплати BIM-фахівців значно зросли та в деяких випадках стали вищими на 40% в порівнянні зі звичайними інженерами. Це відображає те, що компанії готові платити більше за кваліфікованих BIM-фахівців для забезпечення успішної реалізації своїх проєктів з використанням цієї технології.

 

1_vec-ua-chomu-studentam-slid-vivchati-bim-414x217 VEC-UA: Чому студентам слід вивчати BIM?

Робота над іноземними проєктами

Вивчення BIM надає можливість працювати над міжнародними проєктами, що є однією з приємних причин вивчати цю технологію.

Робота над такими проєктами є більш надійною та перспективною і може включати ділові поїздки за кордон, зустрічі з цікавими людьми з різних сфер, а також побудову нетворкінгу. Це дозволяє знайомитися з іншими культурами та розширювати свій світогляд. Наприклад, робота над європейськими, американськими чи азійськими проєктами може бути чудовою нагодою побачити світ та дізнатися щось нове про інші країни та культури.

Можливість зробити світ кращим!

Фахівці компанії VEC-UA вірять у те, те, що будівельні проєкти здатні змінювати людські життя на краще. А тому BIM-фахівці сприяють створенню стійких споруд та допомагають зробити процес будівництва менш шкідливим. Усвідомлення того, що ти робиш різницю в цьому світі та маєш позитивний вплив на навколишнє середовище — справді цінна річ. Особливо, коли це стосується будівництва сучасних лікарень, освітніх закладів чи офісних комплексів.

Отож, давайте коротко підіб’ємо підсумки:

  • Розвинені країни, а також економіки, що розвиваються, — найкращі місця для успішної кар’єри в BIM. Законодавче регулювання віртуального будівництва, наявність глобальних будівельних компаній, бажання знизити витрати на будівництво — саме ці фактори створюють високий попит на BIM-експертів.
  • Навички роботи з BIM дають вам суттєву перевагу під час розгляду вашої кандидатури найкращими транснаціональними будівельними компаніями.
  • Вивчення BIM — це можливість позбутися надокучливої та низькооплачуваної роботи на інших позиціях в будівельній галузі. Завдяки знанням віртуального будівництва ваша кар’єра стане більш захопливою та фінансово вигідною, розвиватиметься швидше та дозволить поєднати роботу з подорожами.
  • Не обов’язково бути супергероєм, щоб змінити світ на краще. BIM-фахівцям це теж до снаги!

Тема віртуального будівництва та будівництва загалом є безмежною та цікавою, і її можна обговорювати нескінченно. Kharkiv IT Cluster рекомендує підписатися на соціальні мережі компанії VEC-UA, яка займається BIM. Це дозволить отримувати регулярну дозу мотивації та креативу для вивчення BIM і залишатися в курсі останніх новин та тенденцій в цій галузі!

Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. банер до статті про vec.ua
  2. Vek-UA_Kharkiv IT Cluster (4)

Коментарі