Vek-UA_Kharkiv IT Cluster (4)

VEC-UA: каліфорнійська корпорація з харківським серцем

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

VEC, Virtual Engineering & Construction — компанія, яку було засновано у 2010 році в Каліфорнії. З 2017 року VEC є корпорацією. Ми пропонуємо послуги підрядникам, інженерним та будівельним фірмам, а також розробникам проєктів у всіх галузях та секторах промисловості AEC. Сьогодні VEC присутня у трьох країнах світу та нараховує шість офісів: Сполучені Штати (Сан-Франциско, Нью-Йорк), Україна (Харків, Дніпро, Львів) та Бразилія (Goiânia).

Широкий комплекс послуг у сфері будівництва та технологій (ВІМ) – будуємо будинки віртуально перед тим як його буде побудовано насправді, чим економимо нашим клієнтам багато часу, грошей та нервових клітин.

2-scaled-414x276 VEC-UA: каліфорнійська корпорація з харківським серцем

Наші сервіси включають:

  • Building Information Modeling (BIM)
  • Virtual Design & Construction (VDC)
  • Onsite Technology
  • Coordination Management

Спеціалізацією саме українського офісу, тобто те, за що ми завжди відповідальні в проєктах, є Virtual Design & Construction (VDC). Цей напрямок включає в себе багато різних послуг, що ми їх надаємо замовникам:

  • Installation (Shop) Drawings
  • Scheduling & Estimating
  • Bid Pursuit Support
  • Modeling & Detailing for MEP Trades
  • Preconstruction Planning
  • Prefabrication Design
  • Visualization

Якщо говорити більш простою мовою, а не термінами, то наша команда займається моделюванням інженерних систем (електрика, опалення, вентиляція), координацією систем на будівництві та перенесенням проєктів після сканування в систему BIM, роботою з хмарою точок.

Відкриття львівського офісу та мітинги як протидія паніці

Ще до початку війни VEC-UA отримувала колосальну підтримку від інших офісів. Саме тому, продовжуючи не вірити в те, що війна взагалі можлива, почали потрохи готуватись до найгіршого:

  • проводили мітинги з командою стосовно плану дій в екстрених ситуаціях та під час війни, розглядали загальні правила, збирали тривожну валізу;
  • вводили власний план екстреної евакуації (де зустрічаємось, на чому будемо евакуюватись);
    найголовніше – за місяць до війни ми відкрили офіс у Львові, куди запросили переїхати всю команду ще завчасно;
  • планували та сплачували для команди переїзд разом із сім’єю;
  • підготували львівський офіс до прийому команди (там були облаштовані душ, ліжка, подушки, ковдри, їжа, місця для хатніх тварин тощо).

VEC-UA-office-414x276 VEC-UA: каліфорнійська корпорація з харківським серцем

Усе це, звісно, не зменшило паніку 24 лютого, але допомогло в цілому в розвитку ситуації першого тижня й до сьогодні. Команда знала й знає, кому дзвонити по допомогу, куди їхати, а що найбільш приємне – знає, що може не перейматися через роботу, адже колеги з інших офісів підстрахують проєкти, мітинги, допоможуть, ніхто не вимагатиме неможливого.

Як вберегли команду під час війни

1️⃣ Фізично. Як уже було зазначено, львівський офіс тримає свої двері відчиненими для VEC Team. Там можна залишитися будь-коли, взяти необхідні речі, залишити жити своїх хатніх тварин, якщо господарі тимчасового житла не дозволяють брати їх із собою. У нас в офісі вже жили котики та тхір, що стали для нас частиною команди.

2️⃣ Морально. Наш HR департамент завжди намагається допомогти, тож тім мейти знають, що можуть на них покластися навіть за персональних питань, як-от, наприклад, пошук та підбір житла. Для нас найголовніше – не покидати своїх співробітників ні за що. Наприклад, директор компанії не виїжджав із Харкова допоки вся харківська команда не була евакуйована до безпечних місць.
Слід зазначити, що ми не відмовилися від загальних мітингів усією командою та літнього корпоративу, який провели в липні в онлайн-форматі. Думаємо, що важливо продовжувати певні традиції, збиратися разом, показувати свою небайдужість, бачити одне одного.

DSCF1670-414x276 VEC-UA: каліфорнійська корпорація з харківським серцем

3️⃣ Матеріально. Усім членам команди було надано додаткові виплати у розмірі заробітних плат, потім піднято загальний рейт заробітку, знову ж таки, для всіх у компанії. Ми плануємо продовжувати й таку підтримку.

4️⃣ Психологічно. Крім корпоративних лекцій із психологом, кожен співробітник може персонально відвідувати лікаря для отримання підтримки від фахівця, що також компенсує компанія.

Політика волонтерства

Ми дуже хочемо, щоб волонтерська діяльність була «непримусовою», а вільною й бажаною. Директор компанії впроваджує волонтерство як культуру, тому робота побудована так, що команда всередині (директор, HR та маркетинг департаменти) підбирають проєкти для допомоги, різні активності, оформляють юридичні аспекти та запрошують долучитися до волонтерства. Таким чином команда не почуває себе зобов’язаною та може доцільно розподіляти свій час. Ми поважаємо вибір кожного та знаємо, що навіть той, хто не долучається сьогодні – обов’язково долучається завтра, або ж відпрацює більшу кількість годин та задонатить на ЗСУ!

Співробітник в ТрО, допомога ЗСУ та інші виклики

Під час війни ми розгорнули активну волонтерську діяльність. Звісно, що ми ще маленькі та не можемо назбирати на байрактар, але регулярно передавали бусами їжу до спеціального центру для дітей із Маріуполя, зібрати на дрон, оптику та іншу техніку для полку Азов у Харкові. Збирали на допомогу, ліки, екіпіровку для окремих солдат ЗСУ, які цього потребували.

Для цього ми використовуємо зусилля компанії, власні медіа-канали, залучаємо команду. Велику участь беруть також наші американські колеги, що також надсилають посилки з необхідною допомогою, збирають кошти, підтримують увесь український народ, за що ми їм дуже вдячні!

Буває й таке, що волонтерські потреби знаходять нас самі, наприклад, брат одного зі співробітників захищає Харків у полку «Азов» із перших днів і ми підтримуємо їх загін регулярно. Інший наш співробітник служить в ТрО Нікополя, за ним обов’язково зберігається робоче місце та надається допомога всій команді, наприклад, бронежилети минулого тижня чи ліки. А всі звіти можна побачити на нашій сторінці в Інстаграм.

VEC-UA-Kharkiv-414x276 VEC-UA: каліфорнійська корпорація з харківським серцем

З думками про Харків

Головна місія VEC – це виводити на новий рівень стандарти розробки, інженерії, змінювати сферу та ніколи не зупинятися на досягнутому. Сфера ВІМ не є дуже популярною в Україні, тож, звісно, що український офіс, вся наша команда, прагне познайомити українське суспільство з технологіями в будівництві, просувати їх; допомагати інженерам, електрикам, механікам, архитекторам освоювати нові висоти та штаблі професії; прививати ВІМ як абсолютну норму для життя міст.

Головний офіс українського представництва знаходиться в Харкові. Тож разом із Kharkiv IT Cluster ми прагнемо йти до цих цілей разом – через кооперацію, співробітництво, партнерство посилити ком’юніті кластера новими технологічними напрямками, новою сферою життя міста.

Ми планували вступити до Кластеру ще до війни й не зупинилися через неї. Сподіваємося, що зможемо стати краще разом: знайти партнерів, допомогти країні відбудуватися, допомогти Харкову знову стати технологічною столицею!

 

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

 

Рекомендовані матеріали

  1. FlixMobility Tech Ukraine: симбіоз роботи та волонтерства
  2. вебкодер

Коментарі