банер до статті про vec.ua

VEC-UA: віртуальне будівництво або технологія майбутнього

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Зазвичай, коли ми чуємо слово «будівництво», одразу уявляємо купу цегли, брязкання залізних конструкцій, спалахи зварювальних апаратів та галас робітників. І якщо зараз наші уявлення співпадають з дійсністю, то через роки ми споглядатимемо зовсім іншу, більш оптимізовану картину будівництва. Уже сьогодні за допомогою BIM додаткові чи непередбачувані витрати під час побудови наближаються до нуля. Часу на створення проєкту виділяється менше, а отже — у людини з’являється все більше ресурсу не лише для створення комфорту, а й для розвитку, вдосконалення й вигадування чогось нового.

Але ж звідки такі результати?

ВІМ — інформаційне моделювання будівель, або віртуальне будівництво. Саме ці технології рухають нас у майбутнє. І хоча ВІМ роками успішно застосовується в багатьох країнах світу (у деяких його використання навіть є обов’язковим), Україна лишень починає набирати обертів.

Команда VEC-UA, як українське представництво американської компанії VEC, належить до невеликого пласту українських бізнесів, які надають послуги BIM та VDC (віртуального дизайну та будівництва).

Моделювання електромереж, лазерне 3D сканування безпосередньо на об’єкті, загальна BIM-координація — одні з найпопулярніших сервісів компанії. Завдяки ним, VEC-UA є однією з провідних компаній з цифрової трансформації будівельної галузі. А тому, маючи досвід та експертизу, команда розповість про BIM трохи більше.

Що таке BIM?

BIM (Building Information Modeling) — це цифровий спосіб представлення фізичних і функціональних характеристик будівельного об’єкта чи інженерних мереж. Наприклад, прокладання електрики, вентиляції чи систем пожежної безпеки, а також багато іншого. Навіть залізниці та мости можна возвести за допомогою BIM і тим самим зробити їх безпечнішими, а будівництво швидше. Дуже актуально для нашої держави, чи не так?

Здавалося би, таке визначення відповідає дійсності, але BIM — це набагато більше, ніж цифрові моделі. Це слушний порадник, який завжди буде поруч. ВІМ охоплює цілу сукупність процесів, адже супроводжує будівлю від того моменту, як екскаватор вириває першу ямку для фундаменту, до того, як демолятор знищує останні згадки про будівлю.

Однією з важливих складових BIM є комп’ютерні програми. Наприклад, спеціалісти VEC-UA використовують Revit для створення цифрових файлів. Зрештою, на відміну від паперових креслень, 3D моделі зручно поширювати з усіма іншими зацікавленими сторонами. А це не лише сприяє співробітництву на проєкті, але й спрощує процес будівництва.

Чому важливо використовувати BIM?

Оскільки BIM відіграє важливу роль у підвищенні ефективності будівництва, управління проєктами та їхньої координації, майбутнє будівельної індустрії тісно пов’язане з ним. Але є ще кілька соціальних та економічних причин.

Скорочення витрат і відходів

За допомогою BIM підрядники можуть обрати найбільш відповідні матеріали для будівництва, що значно полегшує роботу та мінімізує людські помилки. Таке покращене планування дозволяє їм зменшити кількість витрачених матеріалів, що також означає економію коштів.

Чітка оцінка витрат

Завдяки BIM зацікавлені сторони отримують більш точну та реалістичну інформацію щодо проєктних витрат. А оскільки всі вони мають доступ до BIM-інформації, процес оцінювання відбувається значно швидше.

Сталий розвиток

BIM гарантує повний контроль над дотриманням законів, пов’язаних із впливом на навколишнє середовище. А проєктна команда має постійний доступ до всієї необхідної інформації, включаючи дані про енергоспоживання, окислення грунту тощо.

Наступна статистика точно розвіє будь-які сумніви щодо доцільності застосування BIM, навіть якщо вони виникли:

  • До 2027 року ринок BIM досягне позначки в 13,7 мільярда євро. A сукупний річний темп зростання становитиме 15,2% з 2020 року (Allied Market Research)
  • В тих проєктах, де застосовується BIM, продуктивність зростає на 75-240% (Oneisto X)
  • 73% будівельних компаній вказують, що використання BIM покращує співпрацю на проєкті та сприяє його успіху (Harvard Business Review)

Розвиток BIM в Україні

Останнім часом інтерес до BIM в Україні значно пожвавився. Але варто зауважити, що його використання є здебільшого характерним для компаній з іноземними інвестиціями. Тому BIM часто застосовують для будівництва великих торгово-розважальних центрів чи мультифункціональних об’єктів. Проте є впевненість у тому, що широкий вжиток BIM в Україні — це питання найближчих років.

Які ж чинники вплинуть на це?

  1. Переорієнтація проєктування на західні ринки.
  2. Адаптація європейських будівельних норм.
  3. Постійне зростання вартості енергоносіїв.
  4. Запровадження державою енергоефективних реформ та програм.

ВІМ стане в нагоді й під час повоєнної відбудови України за допомогою іноземних інвестицій та грантів. Оскільки схожі ініціативи передбачають чіткий контроль за виданими коштами, застосування BIM буде не лише інноваційним, але й менш затратним порівняно з традиційними методами.

Світ рухають інновації, що створюють компанії як VEC-UA. У спільноті Kharkiv IT Cluster таких компаній 200+. Вони володіють унікальною експертизою та створюють технологічні рішення, які й є рушійною силою розвитку нашого суспільства. А ми як спільнота об’єднуємо, підтримуємо та розповідаємо світові про героїв технологічної сфери. Приєднуйся до нас та ставай частиною спільноти, яка змінює світ на краще та веде країну до Перемоги!

Щоб не пропускати розповіді про учасників Kharkiv IT Cluster, підписуйся на наші соцмережі. Світ повинен знати своїх чаклунів та героїв!

Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Vek-UA_Kharkiv IT Cluster (4)
  2. UKAD: Війна — не привід зупинятися
  3. Команда інженерів SoftServe перемогла у челенджі хакатону НАТО

Коментарі