Tech Women CommunITy

Tech Women CommunITy з Оленою Самборською: ВСР або як керувати ризиками в компанії

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Нам завжди казали, що готуватися потрібно до найгіршого. Навіть попри високий рівень впевненості та надії ризик завжди існує поряд. Багато людей навіть уявити не могли, що 24 лютого прокинуться від вибухів, завданих російськими військами. Однак є й ті, хто, незважаючи на твердість думок щодо відсутності війни, готували ВСР.

Серед ІТ-компаній, які вели уважну підготовку до можливого вторгнення, є Luxoft. Створення Business Continuity Plan – це цінний досвід.

Саме тому Kharkiv IT Cluster 16 червня організував онлайн-зустріч в рамках Tech Women CommunITy, спікером на якому була Олена Самборська, Managing Director/ HR Operations Director Luxoft Ukraine. Також експертними думками поділилися Олена Григорко, Facility manager, Luxoft Dnipro та Ірина Дятленко, HR Business Partner – Group Lead, Global HR BP for Automotive.

Тема заходу – «ВСР або як управляти ризиками в компанії» – розкривалася поступово.

Олена розповіла:

  • що таке ризик та як управляти ризиками в компанії,
  • які існують упередження щодо ризиків та чи виправдані вони,
  • що ж таке невизначеність та від яких факторів вона залежить,

А також поділилася досвідом ІТ-компанії Luxoft. На практичних прикладах спікерка показала, як виглядає ВСР у компанії Luxoft, та заглибилась у процес створення Business Continuity Plan.

«Працювати над ВСР іноді дуже страшно і м’яко кажучи неприємно, особливо, коли розглядаєш різні сценарії війни в твоїй країні. Але, коли все починається, ти просто дієш і допомагаєш, а страх залишається на етапі підготовки», – зазначає Олена Самборська.

Завдяки чіткому плану, створеному заздалегідь, компанія швидко відновила свою діяльність.

«Бути повністю готовим до найгірших подій не можливо. Але…можна потроху починати проживати події заздалегідь і тоді, коли все починається, твій мозок, тіло, емоційний стан, мають «щеплення» і ти просто робиш все, що можеш і, навіть, більше», – додає Олена Григорко.

«Наявність плану на кожен із сценаріїв не дає гарантій, що все буде відбуватись саме так, як ви спланували. Гнучкість та готовність міксувати ці плани, швидка реакція на поточні події та вміння чути людей «тут та зараз» – важливі додаткові складові успішної підтримки бізнесу в умовах невизначеності», – запевняє Ірина Дятленко.

Приємним бонусом була унікальна підбірка книжок від Олени Самборської. Література була підібрана під тематику зустрічі та стала чудовим продовженням зустрічі для тих, хто дійсно зацікавився темою ризик менеджменту.

До зустрічі під’єдналися більше 20 учасниць, і кожна з них змогла виокремити для себе щось нове та змотивуватись.

Kharkiv IT Cluster дякує команду Luxoft за чудову можливість надихнутися досвідом компанії та зрозуміти – до всього не підготуєшься, однак спробувати варто!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

 

Рекомендовані матеріали

  1. Виклики для ІТ-керівниці у 2023 та як їм протистояти — Tech Women CommunITy
  2. проєкт про стратегії

Коментарі