Професії в ІТ: Android-розробник

IT Cluster Kharkiv IT Cluster
Kharkiv IT Cluster продовжує знайомити вас із різними ІТ-спеціалістами від наших компаній-мемберів

IT-сфера з кожним днем ​​розширюється, з’являються нові напрямки та професії. Щоб залишатися в темі і дізнаватися всі деталі першими, читайте рубрику від Kharkiv IT Cluster «Професії в IT».

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Сьогодні ми хочемо познайомити вас з професією Android-розробника. Експертизою поділився В’ячеслав Сергеєв, Lead Android Departament в NIX.

Читай нижче змістовні відповіді на питання, щоб зрозуміти, чим все-таки займається Android-розробник та які навички важливі для опанування цієї професії.


— Славо, розкажи, хто такий Android-розробник?

Відповідь максимально проста: це розробник Android застосунків. Але насправді не все так легко, як здається. Недостатньо знати лише «своє». Наприклад, для кросплатформної розробки знадобляться базові знання iOS. Потрібно розуміти, як працює той, хто поруч із тобою: бекенд-розробник, дизайнер, менеджер, тестувальник та інші спеціалісти у проєкті. І звісно ж — основи інформатики та математики. Але все ж таки, більшість додаткових знань приходять із досвідом.

— Які мови програмування знадобляться Android-розробнику?

Найчастіше Android розробка відбувається на Kotlin. Це основна мова програмування для Android-продуктів, яку визнав Google. Усе нове створюють саме на цій мові. При цьому ряд бібліотек, що використовуються при розробці Kotlin, написані на Java. Неможливо знати Kotlin і зовсім не розумітися на Java – вони виконуються у одній віртуальній машині. З фундаментальними знаннями в Java значно простіше поринути у світ Kotlin.

— Розкажи про завдання Android-розробника. Чим ти займаєшся?

Конкретно я – лід команди Android в NIX. Серед моїх основних задач: пошук IT-фахівців, адаптація новачків, оцінювання проєктів, підтримка, менторство навчання початківців, крос-рев’ю тощо. У якісь моменти переважають одні завдання, у якісь – інші. Все залежить від того, де більше потрібна моя залученість.

Безпосередньо в Android-розробників завдання залежить від вимог до продукту. Але найчастіше вони оцінюють власні задачі, реалізують їх і доводять запропоновані рішення до продакшену.

У нашій команді найголовніше, щоб у людини було бажання бути розробником. Фахівець має бути вмотивованим та зацікавленим розвиватися у вибраному напрямку. Завдань багато. Часто вони настільки різні, що потрібно постійно вивчати щось нове. Навіть якщо ти займаєшся мобільною розробкою 145 років (жарт, звичайно, Android-розробка молодша:)), ти все одно зіштовхуватимешся із ситуаціями, коли треба додатково порісьорчити, оновити або поглибити знання у певній темі. Взагалі в IT важливо розвиватись не лише під наглядом ментора, а й самостійно – знаходити якісь тренди, бути ініціативним та пропонувати нові рішення.

— А як щодо особистих якостей?

Чесність, відкритість, готовність слухати та чути – невід’ємні якості для ефективної командної роботи. Водночас є проєкти і для «вовків-одинаків». Але якою б не була людина, — комунікабельною чи більш стриманою, — важливо навчитися чути та розуміти свого ментора.

Будьмо чесними: коли ти новачок, на початку доведеться докласти чимало зусиль. Звісно, ​​в команді тебе спрямовуватимуть, але наставництво та навчання — це лише 10% успіху. Прагнеш більшого? Займайся самонавчанням і вдосконаленням своїх навичок. Важливо бути готовим до компромісів та іноді приділяти своїй професії увесь вільний час. Але якщо ти справді «гориш» цією справою, у тебе все вийде!

— Яка освіта потрібна?

— Я навчався у ХПІ на факультеті комп’ютерних та інформаційних технологій (спеціалізація – комп’ютерні системи та мережі). Якщо вам цікава розробка на Android, не обов’язково закінчувати технічний факультет. Головне, щоб людині було цікаво займатися цим, а всьому необхідному можна навчитися вже у процесі роботи. За роки в IT-сфері я зустрічав багато сильних Android-розробників. Вони були з педагогічних, лінгвістичних факультетів і зарекомендували себе як відмінні девелопери.

— Що порадиш людям, які цікавляться Android-розробкою?

— Спочатку дайте собі відповідь на питання: чому ви хочете займатися саме Android -розробкою? Зазвичай зустрічаю типові відповіді (підказувати нікому не буду:)). Але проговорити цей момент із собою дуже важливо. Потім виявіть зацікавленість – відкрийте інтернет і зосередьтеся на англомовних джерелах. Бажано – на Android Developers. Серед експертів є авторитети, які описують свої архітектурні підходи, наприклад Роберт Мартін. Почитайте його книги. На Junior-позицію достатньо ознайомитися із базовою літературою. Наші експерти вже зібрали необхідні матеріали та діляться ними з усіма охочими стати Android-розробниками.

Ми дуже вдячні В’ячеславу за такі цікавий та змістовний огляд професії Android-розробника. Сподіваємося, що ці відповіді допомогли тобі розібратися детальніше у темі.


Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. баннер для сайта
  2. QA Engineer (тестувальник)
  3. front-end розробка

Коментарі