osvitni_aktyvnosti_2023_rik_avenga_web

Освітні активності за 2023 рік, які підтримувала Avenga

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Протягом кількох років Avenga активно долучається до підтримки та розвитку галузі освіти. Співпраця з університетами дозволяє нашим ІТ-спеціалістам ділитися своїм досвідом та знаннями зі студентами, аби викладати нові підходи та технології, базуючись на широкому практичному досвіді. Ця взаємодія сприяє підготовці майбутніх фахівців з урахуванням реальних потреб ІТ-індустрії, забезпечуючи студентів актуальними знаннями та навичками.

Минулого року наша команда долучилась до низки освітніх ініціатив, тож ми поспілкувались з Христиною Горбась, Avenga Academy Manager, аби дізнатись про найважливіші з них.

Конференції та воркшопи

У 2023 році ми вже вдруге долучились до IT Future Conf – найбільшої конференції про ІТ-сферу для старшокласників від Львівського ІТ Кластера. Подію відвідало 4000 учасників, для яких наша колега – Марія Стадник, Senior Project Manager розповіла, хто такий проєктний менеджер в ІТ-компанії та розвіяла міфи про цю професію.

Відео на YouTube: Марія Стадник – Все, що потрібно знати про Project Management

Avenga є активним учасником Харківського ІТ Кластера. Тож за сприяння Кластера наші колеги – Андрій Петрик, Engineering Director та Андрій Маринець, Python Software Engineer долучились до вебінару про ТОП-6 мов програмування для свічерів, студентів та всіх зацікавлених в ІТ.
Андрій Петрик поділився інформацією про тенденції та перспективи таких мов програмування, як Java, Scala, Kotlin та Go. А про основні навички та знання, необхідні майбутнім Python та Javascript розробникам, а також рекомендації з вивчення Python розповів Андрій Маринець.

Важливою подією осені від Харківського ІТ Кластера та ХТУ «IT STEP» стали «Дні карʼєри» – серія online-заходів, присвячених старту й розвитку кар’єри в ІТ галузі. Senior Project Manager в Avenga – Марія Стадник розповіла студентам про обов’язки та компетенції проєктного менеджера, критично важливі навички для зростання й успішної побудови кар’єри, а також поділилася практичним досвідом і значенням ролі PМа у життєвому циклі проєкту.

Традиційно наша компанія долучалась і до Data Engineering and Security (DES-2023) школи від Львівського національного університету ім. І. Франка. Протягом 2-х тижнів DES-2023 фахівці ІТ-компаній допомагали близько 1000 учасникам опановувати теорію та практичні навички.
Вже четвертий рік поспіль наші Data Science інженери брали участь в лекціях для студентів і цього разу ділились знаннями на теми:
– Federated Learning: Collaborative Machine Learning without Centralized Training Data від Олени Доманської, Data Science Engineering Manager.
– How to hack a neural network even if it was developed by Google? від Соломії Леньо, Data Science Software Engineer та Валерія Марцишина, Junior Data Science Engineer.
Також Олена Доманська, Data Science Engineering Manager, разом з Тарасом Бокалом, Head of BAO, доєднались до події як ментори студентських команд у конкурсі проєктів.

Зустрічі зі студентами та менторські сесії

10 студентів ХНУРЕ мали можливість покращити свої практичні навички в ІТ під менторським супроводом наших колег: Андрія Маринця, Python Software Engineer та Богдана Винницького, Big Data Software Engineer.
Під час менторських сесій наш експерт – Андрій Маринець поділився знаннями з розробки на Python, налаштування CI/CD та контейнеризації програм. Богдан Винницький навчив студентів роботи з Big Data з використанням Apache Spark, Apache Kafka, ELK Stack (Elasticsearch, Kibana), Apache Airflow та MongoDB.

«Давно хотів цьому навчитись і ось на практиці з’явилась можливість отримати навички з налаштування CI/CD та контейнеризації програми. Сподобалось те, що розглядались актуальні теми, які надалі мені дуже допоможуть,» — Микола,
учасник менторських сесій по Python.

«Проходження практики було корисним. Цікава інформація щодо роботи з великими даними, практичні завдання. Гарний ментор, добре читав лекції та завжди був готовий допомогти якщо виникали питання або з практичними завданнями щось не виходило,» — Андріан, учасник менторських сесій по Big Data.

«Проходження практики в компанії Avenga було для мене корисним і цікавим. Сподобалася комунікація з викладачем, його лекції та домашні завдання. Я опанував такі технології як Apache Spark, Kafka, CassandraDB, Kibana,» — Назар, учасник менторських сесій по Big Data.

В Полтаві студенти ВСП «ППФК НТУ «ХПІ» спеціальності «Розробка програмного забезпечення» разом з викладачами відвідали офіс Avenga. Студенти познайомились з офісом компанії та її діяльністю, можливостями проходження стажування та перспективи працевлаштування Крім цього студенти отримали тестове завдання, за результатами якого буде здійснюватись відбір для проходження технологічної практики.

Спільно з Львівським ІТ Кластером у нашому офісі відбулася зустріч із першокурсниками навчальної програми «Statistics and Data Science» ЛНУ ім. І. Франка.

На заході студенти познайомились з Оленою Доманською, Data Science Engineering Manager в Avenga, яка вже декілька років очолює цю програму та викладає на механіко-математичному факультеті.

Також перед учасниками виступив Валерій Марцишин, четвертокурсник ЛНУ та Junior Data Science Engineer в Avenga. Валерій не лише навчається в рамках «Statistics and Data Science», а й завдяки запрошенню від Олени, отримав можливість долучитися до нашої команди.

Окрім такого, Христина Горбась, наша Academy Manager, розповіла детальніше про Avenga, а представники Львівського ІТ Кластера та ЛНУ ім. Івана Франка поділилися різноманітними можливостями для студентів.

Фото із заходу: зустріч з першокурсниками Statictics&Data Science

Підтримка інших освітніх ініціатив

Одним з абсолютно нових видів освітньої діяльності для спеціалістів Avenga став проєкт з оновлення матриці компетентностей для 10 найактуальніших напрямів на сучасному ІТ-ринку! Серед них: QA, JavaScript, Python, Java, графічний дизайн, UI/UX, проєктний менеджмент, 3D Artist, DevOps та кібербезпека. Матриці можуть використовуватися для актуалізації навчальних програм і розробки питань до сертифікаційного тестування Hard Skills Exam.
До проєкту долучились: Степан Шикеринець (Senior QA Engineer), Ірина Сиворко (Senior Project Manager), Владислав Літовка (Engineering Director), Сергій Дівнич (Senior DevOps Engineer) та Андрій Петрик (Engineering Director).

У 2023 році ми також вперше долучились до підтримки учасників всеукраїнського інженерного хакатону SmaRTF, що спрямований на створення студентами пристроїв, здатних допомогти нашим захисникам й наблизити перемогу. Вперше рішенням журі та спонсорів до фіналу пройшло аж 8 команд, замість 5. Всі учасники отримали фінансування у вигляді комплектуючих для реалізації проєктів. Перемогу здобула команда RADEX з КПІ ім. І.Сікорського з проєктом «RED EYE».

Avenga протягом чотирьох років співпрацює з механіко-математичним факультетом ЛНУ ім. І. Франка. Окрім підтримки навчальних програм та викладацької діяльності, у 2023 році ми долучились з технічною підтримкою для облаштування конференц-залу в новій лабораторії.

Освітні події та ініціативи є надзвичайно важливими для нашої спільноти, оскільки вони не лише сприяють обміну знаннями, але й створюють простір, де навчання перетворюється на реальний досвід та відкриває шляхи для подальшого зростання! Дякуємо експертам Avenga за активну участь в усіх подіях!

 

Приєднуйтесь до прогресивного ком’юніті Kharkiv IT Cluster — станьте частиною унікального нетворкінгу і отримайте доступ до кластерних сервісів.

Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Avenga запускає відеоподкаст!
  2. top-6-mov-programuvannya-2023-rezultaty-vebinaru-z-it-step-ta-avenga

Коментарі