mission-winter-in-ukraine-AltexSoft

Mission: Winter in Ukraine. Заспокоїти клієнтів, допомогти співробітникам і утримати бізнес керованим

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Обстріли енергетичної інфраструктури – не сюрприз

Атаки критичної інфраструктури ближче до зими були досить передбачуваними, але з першими ударами по харківських електромережах стало зрозуміло, наскільки близька ця перспектива. Тож разом з тим ми стали комунікувати зі співробітниками про потенційні варіанти розвитку подій і про те, що кожен з нас має свідомо підготуватись до цієї зими.

Зі свого боку ми забезпечили офіси всім необхідним для автономної роботи. А саме:

  • встановили генератори;
  • зробили запас палива до них;
  • під’єднали і налаштували старлінки;
  • зробили запас води.

Створений на початку війни AltexSoft Support Bot зараз консолідує інформацію про місцезнаходження співробітників. Тож у випадку повторних бомбардувань інфраструктури, коли ми знатимемо, який регіон залишився без електроенергії, за допомогою боту ми швидко дізнаємося, хто з наших співробітників зараз без світла. Це дозволяє бекапити цих людей і вчасно контактувати з ними щодо поточної ситуації в їхньому регіоні.

Піклуєтесь про себе – піклуєтесь про свою команду

Обговоривши складну зиму на одному з наших загальних мітингів ми отримали фідбек: частина співробітників досі ще не думала про те, що нас очікує попереду. Тобто якщо ви думаєте, що потреба підготуватись до зими очевидна для всіх, то ні.

Ключовий меседж комунікації до співробітників був про відповідальний підхід до організації роботи, адже перебої в одного члена команди впливають на команду загалом. Згуртованість та культура взаємодопомоги в компанії також позитивно повпливали на сприйняття цього звернення. Підтримка одне одного серед співробітників і свідомий підхід команд до роботи допомагає демонструвати клієнтам стабільність в таких нетривіальних умовах.

За місяць після загального збору ми мали наступні результати:

  • частина співробітників переїхала в більш безпечні регіони, подалі від фронту. Будь-які стопери для переїзду можна було обговорити з People Partner-ом або керівником особисто, адже тема достатньо сензитивна і потребує персоналізованого підходу;
  • переважна більшість тепер живе з чітким планом, що робити у випадку відключень: як діяти, якщо це віялове відключення на 4 години, день або більше; як попіклуватись про альтернативні джерела енергії й інтернету; куди можна переміститись на робочий день.

Також під час Q&A-сесії стало чітко зрозуміло, що у співробітників є чіткий запит на зрозумілу інформацію про те, як убезпечити себе від енергетичних ризиків: який генератор обрати, чи потрібен у квартирі Starlink, чи потрібно купувати дорогі сонячні станції, чи є альтернативи. На цей запит досить швидко відповіли добровольці серед співробітників, хто вже мав певний досвід або ж набув його нещодавно. Тож, завдячуючи цим ентузіастам, в AltexSoft сформувалось ком’юніті з енергетичної безпеки. Вони створили посібник, а також діляться своїми знаннями на загальних мітингах і допомагають іншим розібратись у темі. Буквально тиждень тому на одному з дзвінків охочі вчилися збирати власну зарядну станцію, аби забезпечити себе можливістю зарядити гаджети під час відключень.

Далі ми побачили якісні зміни в підході до роботи. Одна з команд, маючи серйозні перебої зі світлом, змогла провести реліз без проблем, бо кожен заздалегідь спланував, що робити у випадку відключення. Хтось мав на готові генератор, хтось знав куди йому в такому випадку їхати. Кожен попіклувався про те, аби мати можливість завершити проєкт у відведений час, не завдавши жодного дискомфорту клієнтові. Тож бекап-плани для команд тепер є частиною нашої антикризової стратегії.

Тримати клієнтів в курсі

Ми постійно комунікуємо з клієнтами віч-на-віч про російське вторгнення і його наслідки. Окрім того, наш CEO Олександр Медовой регулярно відправляє листи на ВСЮ аудиторію клієнтів та партнерів, щоб вони розуміли: ситуація контрольована і попереджена на кілька кроків вперед. Також за потреби ми комунікуємо додатково, як, наприклад, було 10 жовтня після масованої атаки росіянами критичної інфраструктури України.

Меседж обговорюється операційною групою, після чого ми збираємо всі необхідні дані і складаємо листа. Ми включаємо в такі листи інформацію про те, з якими викликами стикаються українські працівники та офіси AltexSoft після дій російської армії, а також, як ми працюємо із цими ризиками, щоб запобігти їхньому впливу на якість сервісу у майбутньому.

Надалі складені меседжі також слугують основою для нашого щомісячного дайджесту новин для сайту AltexSoft.

Практика комунікацій з клієнтами під час війни показує, що вчасно надана інформація від компанії допомагає клієнтам більш тверезо оцінювати ситуацію в Україні, як і можливі наслідки для їхнього бізнесу. Дуже важливо встигнути до перших кричущих заголовків в мас-медіа, які маніпулюють емоціями читачів і через це формують хибні висновки про здатність IT-бізнесу України функціонувати в умовах війни.

Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. AltexSoft
  2. ІТ-компанія AltexSoft зібрала понад 800 тис. гривень для України на благодійному аукціоні до свого 15-річчя
  3. b2b it маркетинг

Коментарі