15 років, війна й підкорення нових ринків: як AltexSoft іде до своєї мети в умовах турбулентності
AltexSoft – технологічна консалтингова компанія, яка спеціалізується на Travel Tech & Data Services. Вона стояла у витоків Kharkiv IT Cluster і цього непростого року відсвяткувала свій 15 ювілей.
AltexSoft стартувала як «сімейна» компанія з офісом у Харкові. Доки кількість співробітників не досягла 70, CEO компанії Олександр Медовой сам набирав людей у команду. Наразі AltexSoft – міжнародна компанія, що об’єднує понад 300 спеціалістів у 25 країнах світу з центрами розробки в Україні, США, Грузії та Португалії.
З перших років концентрація зусиль співробітників AltexSoft була спрямована на модернізацію рішень та допомогу компаніям клієнтів використовувати їхній потенціал даних за допомогою прогнозної аналітики та машинного навчання. Понад 200 клієнтів з 23 країн Європи, Близького Сходу, Азії, Північної Америки, Африки та Австралії обрали AltexSoft як свого партнера.
Детальніше про історію AltexSoft у відео, яке компанія випустила до свого ювілею:
Війна не стала чимось неочікуваним
До 24 лютого в Харкові був найбільший хаб AltexSoft. Уже за місяць до початку війни в місті була дуже напружена атмосфера щодо потенційного вторгнення рф, тож, переймаючись за свою команду, в AltexSoft завчасно готували план евакуації співробітників.
Ним і керувалися. Найпершим пріоритетом було вивезти людей. Співробітники, які були в більш безпечних локаціях, допомагали харків’янам евакуюватися, вели колони машин, шукали житло, паливо, можливість ночівлі в дорозі.
Евакуація відбувалась перш за все до Львова, проте в процесі хтось осів в Кременчуці, хтось зупинився у Вінниці, Івано–Франківську, а хтось таки доїхав до Львова. Ще частина співробітників виїхала за кордон.
У той самий час ініціативна група менеджерів та розробників створили телеграм-бот, який допомагав (і допомагає зараз) впевнитися, що українська команда AltexSoft знаходиться в безпеці.
Зараз офіс у Харкові законсервований, офіси в Кременчуці та Львові функціонують у штатному режимі. Проте більшість українських співробітників працюють повністю ремоут задля безпеки себе та рідних.
Воєнні будні команди AltexSoft
Як тільки співробітники AltexSoft опинились у безпеці, виявилося, що команда, яка їх спрямовувала, отримала цінний досвід в евакуації, тому продовжувала допомагати людям виїжджати з небезпечних територій і надалі, поки в тому була потреба. Згодом від людей стали надходити прохання привезти якусь їжу, ліки або речі першої потреби. Спочатку це були родичі співробітників, потім їх знайомі, і так ці зв’язки поширилася майже на весь Харків. Так кілька людей з команди AltexSoft організували волонтерську групу «Вулик», і наразі вони продовжують регулярно допомагати харків’янам гуманітаркою за підтримки AltexSoft та співробітників компанії. Чимало великих кейсів за час війни «Вулик» вирішував у тісній співпраці з Kharkiv IT Cluster, тож ми знаємо з власного досвіду, як хлопці та дівчата «гудуть» на своїй ниві.
З 2014 року компанія систематично підтримувала армію, та 24 лютого ця потреба актуалізувалася з новою силою, перетворившись на щомісячну традицію. Зараз AltexSoft має кілька підопічних бригад, яким регулярно допомагає. За час війни компанія, клієнти, партнери та співробітники задонатили на користь ЗСУ та гуманітарну допомогу вже понад 630 000 USD і продовжують це робити.
AltexSoft також додали функцію «відправити донат» на внутрішній платформі WeDo. Якщо раніше співробітник міг обміняти свої винагороди в системі на мерч, то тепер він так само може віддати їх на ЗСУ чи благодійність.
AltexSoft Lab: нові можливості для студентів та світчерів
Започатковані в Кременчуці у 2014 році курси AltexSoft Lab розширили свої кордони. Тепер це повноцінна програма стажування, і вона не обмежується Україною. В останньому наборі стажери працюватимуть з React, .NET, та QA.
В AltexSoft Lab студенти після теоретичної підготовки під керівництвом ментора долучаються до реального проєкту, здобуваючи такий необхідний перший комерційний досвід. Це оплачуване стажування, після успішного проходження якого кожен зі стажерів має змогу доєднатись до компанії і розвиватись далі.
Офіс в Тбілісі – продовження глобальної стратегії AltexSoft
Після ретельного дослідження найближчих ринків у 2021 році, відкриття офісу в Тбілісі стало наступним кроком. За рік присутності AltexSoft в Грузії вони провели два івенти для різної аудиторії:
- Come. Get. Join – технологічний мітап для досвідчених frontend, backend та web-розробників.
- Come. Get. Join AltexSoft Lab – мітап для початківців, студентів та світчерів.
Обидва рази команді вдалося зібрати повну залу учасників, що вкотре показало перспективу розвитку ком’юніті в Грузії.
Окремої уваги варта підтримка України від грузинських колег. Вони – активні учасники благодійних ініціатив на підтримку армії і завжди готові стати поруч зі своїми українськими колегами.
У майбутньому планується розширення штату та створення повноцінного R&D-центру: AltexSoft має намір створити робочі місця для грузинських розробників, а також фахівців адміністративного сектору. Загалом компанія працює над розширенням географії, виходом на нові ринки та реалізацією проєктів, які ще більше захоплюють.
Стратегічно закріплений рух на розширення AltexSoft за кордоном диверсифікує чимало ризиків, пов’язаних з війною в Україні. Клієнти вбачають в мультинаціональній команді надійність.
Для компанії ж війна стала вагомою причиною впевнитися, що стратегія обрана правильно. Незважаючи на вже відчутну рецесію світової економіки, AltexSoft п’ятий рік поспіль входить до рейтингу приватних компаній США Inc. 5000, які найшвидше зростають.
Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: