MobiDev банер

Компанія MobiDev — мембер Kharkiv IT Cluster

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

У родині Kharkiv IT Cluster поповнення — до нас приєдналася компанія MobiDev! Які цінності й пріоритети у компанії, чим вона займається та за що має попит у клієнтів — читайте у нашій статті.

Історія MobiDev

Компанію створили програмісти-ентузіасти у 2009 році — Олег Лола (наразі це CEO компанії), Микола Семікін та Євген Кузьмінов (наразі, передові технічні спеціалісти компанії). Спершу вони відкрили офіс у Харкові. Пізніше MobiDev разом з американськими партнерами відкрили у США headquarters (він же Sales офіс).

Уже за декілька років MobiDev відкрив офіси в Маріуполі, Миколаєві та Чернівцях. У 2014 році практично всіх спеціалістів із Маріупольського офісу компанія релокувала в інші свої офіси. Наразі «фізичні офіси» MobiDev є у Харкові, Миколаєві та Чернівцях,  але вони співпрацюють і з фахівцями з усієї України — їм легко працювати як в офісі, так і дистанційно.

750_6244-1-640x427 Компанія MobiDev — мембер Kharkiv IT Cluster

Таємне значення назви компанії

Назва «MobiDev» нерідко вводить людей в оману: можна подумати, що компанія займається винятково мобільною розробкою. Але чи так це насправді? Дійсно, 11 років тому, на старті, так і було. Варто зазначити, що у 2009 році мобайл був передовою та трендовою темою! І нашим мемберам не було рівних у цій крос-платформі. Навіть був свій framework (RAD.js), який свого часу випереджав Ангуляр від Гуглу.

Наразі назва «MobiDev» — не лише про мобільні телефони. Це про мобільність і швидкість адаптації, швидкість рішень і легкість, з якою команда готова підкорювати нові вершини. Наприклад, як тільки з’являється цікава технологія, MobiDev не просто її вивчає, а проактивно бере в роботу, пропонуючи клієнтам нові можливості. Саме так у цій компанії активно процвітає Machine Learning and Data Science, а в офісі гучно гуде та бадьоро тренує моделі GPU cluster.

Чому це важливо? Наразі чимало компаній займаються Machine Learning and Data Science, але не готові вкладатися, щоби купувати дороге обладнання, яке допомагає робити це та полегшує роботу як розробникам, так і бере частину витрат за клієнта на себе.

IMG_4772-2-360x480 Компанія MobiDev — мембер Kharkiv IT Cluster

Напрямки роботи MobiDev

Сьогодні MobiDev займається передовими технологіями: штучний інтелект, веб-розробки, машинне навчання та AR-технології. Фахівці цієї компанії реалізовують вебні, десктопні та мобільні проєкти, а саме: healthcare&wellness, financial, sport, construction&engineering, transport&logistics, fin tech, wholesale&retail trades тощо.

Частинки напрацювань і research MobiDev можна почерпнути у цьому блозі — TRENDS AND INSIGHTS. Там ви дізнаєтеся про Machine Learning and Data Science, і AR/VR,  а також про тренди інших технологій.

44186109304_582bc41957_o-1-640x427 Компанія MobiDev — мембер Kharkiv IT Cluster

Особливості MobiDev

У компанії сформувалися основні цілі та цінності:

 • орієнтація на нові технології;
 • об’єднання команди навколо інтересу до роботи і досягнення цілей;
 • формування здорової атмосфери і прагнення до розвитку.

З практикою це тільки викристалізовувалося і вкорінилося. А коли MobiDev працює за такими принципами, то клієнти відчувають легкість від роботи з ним та концентруються на розвитку і просуванні свого продукту й бізнесу. Ось чому вони обирають MobiDev. З фахівцями цієї компанії легко, безпечно й зрозуміло!

2021-08-06-13.43.33-1-640x363 Компанія MobiDev — мембер Kharkiv IT Cluster

Про корпоративно соціальну відповідальність

До карантину у MobiDev було чимало ініціатив: не тільки проєкти, а й робота з іншими організаціями. Зараз, повертаючися в офіси, команда починає відроджувати ці ініціативи. Особливо ті, що стосуються еконапрямків.

Наприклад, MobiDev повністю відмовилася від пластику та навіть від одноразового паперового посуду. Усе задля збереження природи! Кухні цієї компанії обладнані посудомийними машинами. Тож команді легко користуватися звичайним посудом: після трапези його можна просто поставити в посудомийку та не паритися.

photo_2021-08-13_17-59-09-360x480 Компанія MobiDev — мембер Kharkiv IT Cluster

А ще MobiDev збирає батарейки та здає єдиній в Україні компанії, яка дійсно їх потім відправляє на перероблення. Нещодавно наші мембери відродили проєкт, спрямований на розумне споживання — в офіс можна принести речі, яким потім дадуть друге життя. Навіть постачальників їжі команда спрямовує в бік використання більш екологічної упаковки. Виходить не завжди, але MobiDev сподівається, що колись це буде впроваджуватися більш масово.

IMG_5665-640x462 Компанія MobiDev — мембер Kharkiv IT Cluster

Додатково MobiDev разом зі Станцією «Харків» регулярно проводить програму HumanHub. Вона допомагає школярам обрати майбутню професію, побачити не тільки перспективи в ІТ, а й світ, сповнений можливостей. Це спеціальна конференція, де хлопці-волонтери з MobiDev із задоволенням розповідають про своє становлення як фахівців та про кар’єрний шлях. Після захисту випускної роботи в HumanHub, школярі отримують заохочення у вигляді оплати курсів довузівської підготовки або інших навчальних заходів, корисних для отримання обраної спеціальності.

Про можливості для розвитку в MobiDev

У компанії вже формується MobiDev-університет, який об’єднує в собі величезну кількість напрямків із навчання: як для кожного члена компанії, так і для потенційних молодих кандидатів.

Наприклад, MobiDev:

 • на початку 2020 року запустили корпоративну програму навчання soft-skills, а цьогоріч презентували її та вийшли у фіналісти премії HR PRO awards;
 • регулярно проводять курси для тімлідів та проєктних менеджерів із фасилітації роботи команди в умовах дистанційки;
 • систематично проводять техтоки;
 • розпочали формування програм підготовки і курсів для тімліда;
 • проводять вузькоспецифічні курси з основ переговорів, маркетингу, машинного навчання тощо;
 • розробили курс із техлідства;
 • у першому півріччі 2021 провели інтернатури за напрямами: PM, QA, Ruby, JS, Recruiting.

750_6160-1-1-640x427 Компанія MobiDev — мембер Kharkiv IT Cluster

Окрім того, MobiDev проводить воркшопи з розвитку емоційного інтелекту та профілактики вигорання. Адже під час пандемії ці теми набули особливої актуальності!

Наразі компанія активно зростає! А тому шукає спеціалістів усіх рівнів сеньйорності. Якщо вас зацікавила діяльність MobiDev, принципи та культура, то маєте можливість стати частиною цієї команди! З актуальними вакансіями можна ознайомитися за цим посиланням.

Представники компанії зазначили, що часто, коли вони зустрічають кандидата зі схожими цінностями, досвідом та вміннями, беруть його до себе в команду. Навіть без відкритої вакансії!

hakaton-2-1-640x480 Компанія MobiDev — мембер Kharkiv IT Cluster

Чому MobiDev доєднався до Kharkiv IT Cluster?

MobiDev приєднався до Харківського Кластера не так давно. А втім, разом ми вже почали розробляти стратегію з 3 освітніх проєктів та 2 промо-проєктів. Мета цих ініціатив — розвиток IT-галузі у Харківському регіоні.

Наші нові мембери переконані, що ця кооперація принесе чимало цікавих проєктів. І ми теж щиро віримо у плідну співпрацю!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

 1. Спеціальний курс «Ruby» від MobiDev

Коментарі