
Kids2IT в Кременчуці: «Тепер я знаю, як це – бути програмістом».
7 років поспіль Kharkiv IT Cluster проводить профорієнтаційний проєкт «Kids2IT», який знайомив школярів Харкова та Харківської області з ІТ-сферою та ІТ-професіями. З початком повномасштабної війни offline-ігри на деякий час було призупинено. Проте вже у червні фонд «Професійний розвиток Харкова», UNICEF Ukraine та Kharkiv IT Cluster провели навчання 20 тренерів профорієнтаційних ігор «Kids2IT offline» з різних міст України.
ІТ-профорієнтація в Кременчуці
До проведення offline-ігор долучились тренери з Харкова, Охтирки, Полтави, Миргорода, Кременчука, Дніпра, Львову, Умані, Черкас, Чернівців і Світловодську.
25 липня відбулась вже друга гра «Kids2IT» у Кременчуці. На профорієнтаційний проєкт завітали 10 підлітків. Тренери розділили учасників на команди «ІТ-Guys» та «ЗабивніЛеончики228», розповіли про основні принципи роботи в ІТ-сфері та ІТ-команді.
Під час гри кожен учасник гри знайшов свою роль в ІТ-сфері: Product Owner, Business Analyst, Designer, Hardware developer, Software developer, QA, Sales Manager та Project Manager. Кожен з них доклав свої зусилля, щоб розробити прототипи своїх перших винаходів:
- «Мега Розв’язник» (команда ІТ-Guys). Стартап розрахований на допомогу підготовки до тестів з ЗНО, які будуть проводитися з репетиторами в онлайн-форматі.
- «Рободестранч» (команда ІТ-Guys). перекладач з мови жестів на всі мови в онлайн режимі.
- «Машина-човен на воді» (команда «ЗабивніЛеончики228»). Девіз стартапу говорить сам за себе: «На воді – човен, на землі – машина!».
Хто працював над проєктами?
«Гра мені сподобалася. Це був чудовий спосіб познайомитися з новими людьми. Дізнатися трішки більше про професію програміста. У цій грі я була майже у всіх ролях. Тепер я знаю, як це — бути програмістом, що для цього потрібно. Двома словами: Весело. Креативно», — коментує Єва, учасниця гри.
«Створення стартапу — це можливість пофантазувати та проявити креативність, тому ми пірнули всі у гру з головою. Гра була корисна тим, що підлітки отримали досвід командної роботи над створенням суспільно важливого продукту», — поділилася враженнями Оксана Білобров, менторка гри.
Наразі в Кременчуці вже було проведено 4 профорієнтаційні гри, до яких долучилося 35 учасників.
Kharkiv IT Cluster дякує громадській організації «МИ», яка долучилась до проєкту Kids2IТ. Віримо, що це не остання гра в Кременчуці!
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2022
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: