Kids2IT

Kids2IT вперше у Черкасах: стартапи школярів і відгуки тренерів

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Проєкт Kids2IT – профорієнтаційна гра для школярів від Kharkiv IT Cluster, яка розповідає учасникам про ІТ-професії. До початку повномасштабної війни проєкт 7 років проводився тільки в Харкові та Харківській області. Проте зараз, об’єднавши зусилля з фондом «Професійний розвиток Харкова» та UNICEF Ukraine, проєкт доступний для дітей з усієї країни.

Розширення «Kids2IT» по всій Україні

Щоб підлітки по всій країні змогли розібратися, як функціонує ІТ-сфера та визначитись з майбутньою професією, у червні фонд «Професійний розвиток Харкова», UNICEF Ukraine та Kharkiv IT Cluster провели навчання 20 тренерів профорієнтаційних ігор «Kids2IT offline» з різних куточків України.

Через два місяці після початку проведення ігор,у серпні, тренери поділились власним досвідом один з одним та розібрали ключові події з проведених ігор. Загалом вже провели 11 ігор, залучивши 125 учасників у п’ятьох містах:

  • Умань;
  • Охтирка;
  • Кременчук;
  • Черкаси;
  • Харків.

Як пройшла гра у Черкасах?

23 липня Благодійний дитячий фонд «Подаруй дитині світ» провів першу гру в Черкасах, яка зібрала 15 підлітків на чолі з ментором Євгеном Діц. На грі учасники були поділені на дві команди, в свою чергу тренер розповів підліткам про особливості праці в ІТ-сфері та принципи роботи над стартапами.

Кожен учасник гри знайшов себе в ІТ-сфері: Product Owner, Business Analyst, Designer, Hardware developer, Software developer, QA, Sales Manager та Project Manager. Діти мали змогу обрати професію самостійно, спираючись на свої таланти. Кожен з них доклав свої зусилля, щоб розробити прототипи своїх перших винаходів:

  • Смартокуляри, які виводять зображення на лінзи. Ви зможете на них переглядати контент: серіали, новини, читати і тд.
  • Змішувач фарби. Цей стартап розроблений для художників. Щоб не потрібно було постійно підбирати колір, просто задайте програмі, який колір вам потрібен. Пристрій сам змішує потрібні відтінки та надає результат.

Хто працював над проєктами?

Kyds3-min-414x276 Kids2IT вперше у Черкасах: стартапи школярів і відгуки тренерів

 

«Це знайомство з новими людьми, це саморозвиток, це праця в нових сферах, уяких ще людина себе не пробувала. Багато чого цікавого можна було дізнатися. Сьогодні було дуже цікаво», — каже Вадим, один із учасників гри.

«Найперше наше завдання – показати підліткам, що ІТ-сфера – це значно більше, ніж просто програмісти. Але досі багато хто так думає. З цього і почали. Коли я спитав у дітей “Що таке ІТ-сфера?”, всі відповіли: “Ну, це програмісти”.

Після нашох гри всі учасники зрозуміли, що кожен може знайти для себе потрібну роль в ІТ. Якщо хтось із учасників у майбутньому зможе себе знайти в одній з цих професій, це буде успіх», — коментує тренер Євген Діц.

Kharkiv IT Cluster пишається, що велика кількість тренерів змогла долучатися до проєкту та вірить, що Kids2IT зможе провести гру в усіх куточках України!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2022

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. проєкт Kids2IT, учні створюють інноваційну технологію
  2. KIDS2IT_Refleksiia_treneriv_ta_pidbyttia_pidsumkiv_pershykh_ihor
  3. Kids2IT

Коментарі