Kharkiv IT Cluster: підсумки прес-конференції «Українська молодь в IT-галузі світу»

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

20 липня у Харківському прес-клубі відбулася дискусія на тему «Українська молодь в IT-галузі світу». Мета — обговорити суть та цінність проєкту IT Kharkiv: Open4Talents, який ініціював Kharkiv IT Cluster за підтримки USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Ще одним із ключових питань дискусії стала колаборація представників бізнесу та закладів вищої освіти задля удосконалення та модернізації освіти в Україні.

У прес-конференції взяли участь три представники освіти, яким небайдужа доля та оновлення IT-галузі України, зокрема Харкова. Публікуємо ключові аспекти виступів спікерів.

  • Оксана Подколзіна — Head of Education Kharkiv IT Cluster, Master ToP Facilitator.

photoeditorsdk-export-414x236 Kharkiv IT Cluster: підсумки прес-конференції «Українська молодь в IT-галузі світу»

Проєкт IT Kharkiv: Open4Talents спрямований на те, щоби донести меседж, що успішним можна бути вдома, а молоді таланти мають бути зацікавлені у тому, щоби залишалися працювати та жити в Україні. Одним із напрямків цього проєкту є співпраця з батьками майбутніх абітурієнтів: організація та проведення вебінарів, а також запуск веб-помічника абітурієнта. Ці ініціативи допомагають майбутнім студентам обрати омріяну професію та університет, а також дізнатися про можливості для професійної реалізації у Харкові. Додатково Оксана Подколзіна розповіла про серію тренінгів для фахівців університетів, які займаються промоцією навчальних закладів і відповідають за проведення ефективної сучасної PR-кампанії. А ще Kharkiv IT Cluster проводить зустрічі та івенти для IT-фахівців, щоби показати можливості Харкова для їхнього розвитку та кар’єрного росту.

  • Денис Гриньов — керівник навчальних програм ЕРАМ в Україні.

Представник ЕРАМ розповів про діяльність компанії, спрямовану на розвиток освіти (про освітні програми та відділи). Ця компанія точно знає, як саме потрібно розвивати IT-сферу України, адже вона веде діяльність у 35 країнах світу! Це допомагає переймати досвід у найкращих, на практиці впроваджувати цікаві ідеї та проєкти і створювати екосистему для прогресу в IT України.

  • Олексій Ларін — д.т.н., професор, директор Навчально-наукового інженерно-фізичного інституту НТУ ХПІ, член НАЗЯВО в галузі математики і статистики.

photoeditorsdk-export-1-2-414x268 Kharkiv IT Cluster: підсумки прес-конференції «Українська молодь в IT-галузі світу»

Спікер розповів про те, як IT-освіта співпрацює з бізнесом, щоби освітні програми були актуальними та відповідали вимогам сучасності. Головна думка — фішка закладів вищої освіти Харкова у тому, що набутки, знання та наукові досягнення інтегруються із потребами та реальністю життя через співпрацю із бізнесом. У цій синергії IT-освіта активно оновлюється та зберігає фундаментальність знань.

У процесі дискусії Оксана Подколзіна зауважила, що Kharkiv IT Cluster разом із зацікавленими сторонами освіти (уряд, освіта й бізнес), партнерами та мемберами ініціює численні івенти, проєкти й заходи. І все це робиться задля спільної місії — показати, що Україна відкрита для талантів: тут досвідчені IT-фахівці можуть розвиватися та робити нашу країну прогресивною.

«Кластер щиро вдячний компанії ЕРАМ, зокрема Денису Гриньову, а також професору, директору Навчально-наукового інженерно-фізичного інституту НТУ ХПІ — Олексію Ларіну, за цікаву, насичену дискусію, за результативний діалог та обмін ідеями. Під час конференції було зрозуміло, що думки кожного учасника дискусії доповнюють одна одну. У цьому діалозі ми бачимо спільні цілі та ідеї для співпраці й надалі!», — поділилася Оксана Подколзіна враженнями від прес-конференції.

Бажаєте дізнатися про те: чому Харків є ключовим IT-центром України? Як і з чого краще починати розвиток в IT-сфері? Чи змінюється програма ЗВО, щоби встигати за розвитком технологій? Радимо переглянути запис прес-конференції!

Коментарі