Kharkiv IT Cluster і Кремнієва долина стали стратегічними партнерами зі створення світових технологій

Kharkiv IT Cluster і Кремнієва долина стали стратегічними партнерами зі створення світових технологій

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

6 липня сталася подія, яка неодмінно сформувала новий вектор майбутнього технологічного розвитку України. Харківський міський голова Ігор Терехов спільно з Департаментом цифрової трансформації та Департаментом по взаємодії з міжнародними агенціями та фінансовими організаціями влаштували незабутню зустріч для Торговельно-промислової палати Кремнієвої долини та делегації з мерії міста Альбукерке із Kharkiv IT CLuster.

Цей захід, присвячений започаткуванню стратегічного партнерства у технологічному бізнесі, спільним проєктам зі створення інновацій, вразив своєю енергетикою та готовністю усіх учасників події змінювати світ навколо.

⚡️ Глобальність ІТ-сфери Харкова

⚡️ Технологічна освіта

⚡️ SMART-рішення

⚡️ Вектори інноваційного партнерства

1-414x276 Kharkiv IT Cluster і Кремнієва долина стали стратегічними партнерами зі створення світових технологій

«Ми звикли називати Харків «Кремнієвою Долиною» України до початку війни. У 2014 році, коли рф розгорнула воєнні дії, це стало тригером для нас створити Харківський ІТ Кластер. З того часу кількість ІТ-компаній у Харкові зросла в п’ять разів. І ми плануємо розширюватись ще більше. Ми дуже цінуємо вас як потенційних партнерів, які долучаються до нас і допомагають нам працювати разом», — підкреслив Голова Наглядової Ради Kharkiv IT Cluster, CEO of AltexSoft Олександр Медовой.

Як відмітила у своїй презентації виконавча директорка Kharkiv IT Cluster Ольга Шаповал, ядро Кремнієвої Долини — це Стенфорд, а Харків — місто університетів, бо з історичної точки зору, Харків був містом інженерів, університетів, студентів та науки. Багато університетів та наукових установ, лабораторій базувалися саме у Харкові. Тож Харків був центром потужних промислових кластерів у галузі авіації, машинобудування, оборонної техніки, а, значить, серцем розвитку людського капіталу.

⚡️Глобальність ІТ-сфери Харкова

Ще у довоєнні часи українська ІТ-індустрія саме завдяки потужним інженерним кластерам Харкова, розвивалась дуже швидко, а обсяг промисловості зростав на 20% — 30% щороку. І навіть в умовах ескалації воєнного конфлікту, вже в квітні 2022 року 95% членів компаній Kharkiv IT Cluster поновили свою діяльність після нетривалої паузи.

Нині Харків є найпотужнішим хабом з технічної освіти, розвитку людського потенціалу, оскільки Харків — це люди і 500 компаній, в яких працює понад 50 000 айтівців. Kharkiv IT Cluster об’єднав понад 70% цієї спільноти, тому є унікальною точкою контакту з усіма цими компаніями.

«Ми дуже зацікавлені у співпраці з міжнародним досвідом, з досвідом Кремнієвої Долини, з досвідом Сполучених Штатів, оскільки основний інтелектуальний капітал, звичайно ж, знаходиться в Сполучених Штатах. Ми це знаємо, оскільки Сполучені Штати — головний клієнт високотехнологічних компаній. 75% наших клієнтів знаходяться в Сполучених Штатах. 95% наших клієнтів — за кордоном. Тому ми маємо міжнародний бізнес. Ми не працюємо на місцевому ринку. Ми працюємо на глобальному ринку», — презентувала Ольга Шаповал.

3-414x276 Kharkiv IT Cluster і Кремнієва долина стали стратегічними партнерами зі створення світових технологій


⚡️Технологічна освіта

Важливою темою зустрічі стала технологічна освіта. Представник делегації США, бізнесмен Кулбір Сінгх Пурі у своєму виступі відмітив, що наразі є вкрай важливим започаткування партнерств саме в освітній екосистемі. Бо сучасне суспільство знаходиться у середині трьох революцій. Енергетична революція, у якій ми намагаємося декарбонізувати нашу атмосферу і боротися зі зміною клімату. Штучний інтелект, який впливає на всі сфери нашого життя, від того, як наші діти навчаються в школі, до того, як медицину надають пацієнтам. І, нарешті, революція Web3 та блокчейн. Інтернет через десять років буде зовсім іншим за своєю сутністю, порівняно з Інтернетом, в якому ми всі виросли.

Виконавча директорка Kharkiv IT CLuster Ольга Шаповал прокоментувала:

«Ми, зі свого боку, бачимо позитивні зміни не лише у Харкові, але й у наших освітніх проєктах. У нас понад 160 університетів-партнерів по всій Україні. Тому ми співпрацюємо не тільки зі спеціалістами у сфері програмного забезпечення. В рамках цього партнерства ми віримо, що можемо створити систему, яка допоможе людям знайти своє місце в новій мирній Україні. Це становить найбільше викликів, а саме знайти робочу силу для відновлення України з одного боку та знайти роботу для тих, хто втратив свої робочі місця, на жаль. Тому ми готові».

Торкнулися дуже важливої теми майбутнього тих людей, хто через ескалацію конфлікту в Україні втратили роботу чи орієнтири у професії. Харбір К Бхатія, Генеральна директорка Центральної торговельної палати Кремнієвої долини США, висловила захоплення тим, що Kharkiv IT Cluster у своїх освітніх проєктах приділяє також увагу людям, які потребують перекваліфікації на технологічні професії. Бо дуже важливо інтегрувати нову частину суспільства в різні типи бізнесу, не тільки високотехнологічного, але й низькотехнологічного.

«Сьогодні ми підпишемо документ між двома містами, щоб створити коридор можливостей, будь то економіка, культурний обмін, освіта або правоохоронна діяльність — усе, що може стати предметом співпраці. Проте, найважливіше, партнерські міста ґрунтуються на відносинах між людьми, незалежно від дій урядів. Люди сприяють підтримці добрих стосунків між урядами», — підсумувала Харбір К Бхатія.

⚡️SMART-рішення

Одним з ключових напрямків співпраці, безперечно, є Smart-рішення. По Smart-рішенням від Kharkiv IT Cluster виступив Валерій Красовський, що є експертом та представником ІТ-ком’юніті у спільному з містом проєкті з відновлення Харкова. Він відмітив, що за ініціативи міста та підтримки міжнародної спільноти експертів (зокрема, Сера Нормана Фостера), вже сьогодні розгортається проєкт, спрямований на відновлення Харкова, зокрема кількох районів, які були сильно пошкоджені після російської інвазії.

5-414x276 Kharkiv IT Cluster і Кремнієва долина стали стратегічними партнерами зі створення світових технологій

Однією з частин цього захопливого проєкту є створення саме Смарт-міста. Понад 200 компаній-мемберів ІТ-кластеру є дотичними до проєктів, пов’язаних зі Smart-City, що реалізуються в різних містах світу — у США, в Європі. Тож теперішній проєкт за ініціативи міського голови Ігоря Терехова охоплює кілька найважливіших напрямків спільної роботи з ІТ-компаніями спільноти Kharkiv IT Cluster задля розвитку смарт-медицини, смарт-управління містом, смарт-транспорту та старт-безпеки.

Валерій підкреслив:

«Найважливіша частина Smart City — це Smart-Університет. У Харкові є багато сильних технічних університетів, які випускають велику кількість висококваліфікованих спеціалістів, і навіть кілька «єдинорогів» народилися саме в Харкові. Наприклад, GitLab, що був створений харків’янином, оцінюється зараз більш ніж в 8 млрд доларів.

Ми бачимо великий потенціал у Харкові для створення нових продуктових компаній, розробників програмного забезпечення та нових рішень. Тому спільно із владою міста ми дійшли розуміння, що створення нового сучасного університету, що поєднає в собі найкраще з існуючої потужної освітньої бази, нові ефективні підходи та процеси, а також партнерство з провідними університетами США та Європи, безумовно посилить освітній та науковий потенціал Харкова. Поєднання досвіду та талантів, які ми маємо в Харкові і в Україні, зі світовими практиками може стати базисом, що спроможний створити захопливі проєкти світового рівня через перезавантаження потужностей Харкова».

Наприкінці зустрічі Харбір К Бхатія ще раз підкреслила, що Кремнієва долина з перших днів підтримує Україну та відкрита до партнерства по інвестиціях, створенню спільних технологічних проєктів, розвитку освіти та обміну досвідом. Запорукою подальшої співпраці стало запрошення Kharkiv IT Cluster та представників міста із візитом до Сполучених Штатів Америки задля проведення зустрічей із компаніями Кремнієвої долини.

Голова Наглядової Ради Kharkiv IT Cluster Олександр Медовой радо підтримав пропозицію та підсумував:

«Ми з великою вдячністю приймаємо ваше запрошення відвідати Кремнієву долину у складі делегації з Харкова. Кожен з проєктів, які були згадані у вашому виступі, є ключовими напрямками роботи Kharkiv IT Cluster, і ми, з нашого боку, глибоко інтегровані в процес реформування технологічної освіти та підтримки талановитості. До цього часу ми успішно реалізували понад 100 освітніх програм із 35 університетами, що готували фахівців для технологічної галузі. Бо ще до повномасштабного вторгнення студентська спільнота налічувала понад 350000 студентів. Ми віримо, що наша спільна діяльність і надалі буде ефективним каталізатором розвитку талановитої молоді, і щиро вдячні вам за підтримку!».

⚡️Вектори інноваційного партнерства

Головним майлстоуном події став план ініціатив, спільних івентів, робочих візитів сторін у рамках подальшого співробітництва задля створення саме в Харкові осередку технологічних рішень, які здатні драйвити інноваційний прогрес у світі.

2-414x276 Kharkiv IT Cluster і Кремнієва долина стали стратегічними партнерами зі створення світових технологій

Зустріч відбулася в харківському креативному івент-просторі Promodo HUB, що створено об’єднувати IT, бізнес та мистецтво. Ми вдячні Олександру Колбу за проведену екскурсію та захопливе інтро для наших гостей Торговельно-промислової палати Кремнієвої долини та делегації з мерії міста Альбукерке.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. General Meeting 2023 Kharkiv IT Cluster 😍
  2. Kharkiv IT Cluster зустрівся з віцепрем’єр-міністром — Міністром економіки України в Харкові
  3. Forum

Коментарі