Kharkiv IT Cluster зустрівся з віцепрем’єр-міністром — Міністром економіки України в Харкові

Kharkiv IT Cluster зустрівся з віцепрем’єр-міністром — Міністром економіки України в Харкові

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

3 липня Олександр Колб та Дмитро Яковлєв, представники Наглядової ради Kharkiv IT Cluster, зустрілися із Юлією Свириденко, віцепрем’єр-міністром — Міністром економіки України, для обговорення важливих для бізнесу питань.

На зустрічі також були присутні харківський міський голова Ігор Терехов, начальник ХОВА Олег Синєгубов та представники бізнесу Харківської області, спільно з якими обговорено проблемні питання регіону — відновлення можливостей для харківського бізнесу, для налагодження міжнародної співпраці через створення механізму відряджень, інвестиції та кредитування локальних виробництв тощо.

2-scaled-414x276 Kharkiv IT Cluster зустрівся з віцепрем’єр-міністром — Міністром економіки України в Харкові

Харківський ІТ Кластер, як одне з найбільших ІТ-об’єднань України та головний представник інтересів ІТ-галузі регіону, підняв два ключові питання, які треба вирішувати у поєднанні із владою.

Навіть попри війну, ІТ-сфера продовжує триматися. При цьому треба зазначити, що недосконала процедура бронювання, що не підходить ІТ-бізнесу за специфікою, негативно впливає на майбутнє ІТ-бізнесу та економічне відновлення України в цілому. Клієнти більш охоче віддають замовлення працівникам у Польщі, бо ризики по фахівцях суттєво нижчі.

З огляду на світову рецесію, клієнт усе менше зважає на те, що це якісний продукт із України. Й усе більше на гарантії, які подекуди не кожна ІТ-компанія може надати. А тому неминуча втрата клієнта, на повернення якого витрачається від 9 до 12 місяців.

Оновлені умови бронювання, на жаль, не є ефективними для ІТ-сфери:

«За півроку вся галузь в Україні забронювала близько 1.5 тисяч фахівців з майже 300, тоді як інші галузі — у 10-100 разів більше», — наголошує Дмитро Яковлєв, представник Наглядової ради та CEO SevenPro.

1-scaled-414x276 Kharkiv IT Cluster зустрівся з віцепрем’єр-міністром — Міністром економіки України в Харкові

Зараз в Україні 4,5 тисячі компаній IT-профілю. Це 280 тисяч фахівців, 70% з них — малий та середній бізнес. До великої війни за статистикою кожен айтівець через те, що у нього досить висока зарплата, створював 3,5 робочі місця, купуючи локальні послуги та продукти. Зараз через те, що курс валют зріс, підвищилась винагорода айтівців, але рівень життя по країні знизився, айтівець за статистикою створює 5 робочих місць. Тому виходить, коли клієнт купує продукт чи сервіс у польської компанії, у нас втрачає роботу не одна людина, а шість.

Друге питання — це питання виїзду у відрядження. Бо у сучасній бізнес-площині замовнику принципово важливо бачити людину особисто, передусім — на етапі впровадження проєкту. А тим більше, постійне тримання проєкту у фокусі по ZOOM’у майже неможливе.

Для вирішення багатьох з питань потрібна, найперше, політична воля та спільна візія влади й бізнесу з ключових векторів економічного розвитку України. Kharkiv IT Cluster постійно розбудовує діалог із владою для створення спільних збалансованих рішень, що працюють з урахуванням не лише інтересів бізнесу, але й створюють базис для сталого економічного розвитку країни.

Таким чином, Kharkiv IT Cluster відкриває нові перспективи для IT-бізнесу, створює платформи для реалізації амбітних проєктів, налагоджує партнерства та захищає інтереси IT-спільноти поза непростими часами та зростаючими викликами. Ми знаємо, що наша сила — в спільноті. Доєднуйтеся до потужних змін разом із Харківським IT Кластером!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

 

Рекомендовані матеріали

  1. Kharkiv IT Cluster в офлайні: зустрічі з мемберами про майбутнє IT-індустрії, збереження талантів та влучний момент для розвитку
  2. Forum
  3. Kharkiv IT Cluster і Кремнієва долина стали стратегічними партнерами зі створення світових технологій
  4. В Україні з’явилось нове медіа для ІТ-ком'юніті — ProIT.org.ua

Коментарі