результати кластеру за 2020 рік

Kharkiv IT Cluster 2020: як пройшов особливий рік

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Харківський ІТ Кластер ділиться з вами результатами роботи організації та найяскравішими подіями 2020 року!

Адже незважаючи на карантин і всі виклики, 2020 рік Кластер запам’ятає як рік змін, покращень, прориву та продуктивності!

laugh-480x480 Kharkiv IT Cluster 2020: як пройшов особливий рік

Результати роботи ІТ-ком’юніті

Цей рік був для Харківського ІТ Кластера викликом, проте це не зупинило наше ІТ-ком’юніті, і ми готові поділитись нашими проривними результатами.

Результати роботи Kharkiv IT Cluster у числах:

 • 14 нових мемберів;
 • 14 нових освітніх партнерів;
 • 3 нових бізнес-партнери;
 • понад 590 тисяч людей взяли участь в освітніх проєктах;
 • понад 45 компаній приєднались до ініціатив;
 • 7 мільйонів гривень було зібрано в межах проєкту IT4Life;
 • 90 шкіл, коледжів та університетів було залучено до освітніх ініціатив;
 • понад 13 тисяч підписників у соціальних мережах;
 • понад 13 освітніх проєктів та ініціатив реалізовано за рік;
 • понад 2000 підлітків взяли участь в освітніх проєктах у 5 містах України;
 • понад 130 робочих програм і дисциплін університетів переглядаються згідно до вимог ІТ-галузі;
 • понад 65 викладачів взяли участь у проєкті Prof2IT;
 • понад 10 тисяч людей з 12 країн світу взяли участь в освітньому форумі NewEdu 2020.

Ці результати — це досягнення всього харківського ІТ-ком’юніті. І це лише початок нашого шляху до створення в Харкові Кремнієвої долини України.

Ми вже спланували наступний рік і збираємось реалізувати ще більше ініціатив, запустити нові проєкти та надати якомога більше крутих value для наших компаній-мемберів!

172636_IMG_2498-414x276 Kharkiv IT Cluster 2020: як пройшов особливий рік

А про найяскравіші події 2020 року читайте далі!

Початок року — зима 2020

2020 рік розпочався натхненно — ми були готові до змін і навіть почали свої перші кроки до них. 18 лютого Kharkiv IT Cluster став частиною робочої підгрупи з розвитку регіону на зустрічі з представниками Харківської обласної державної адміністрації (ХОДА). Кластер узявся за реалізацію ІТ-проєктів, які пов’язують комп’ютерну галузь і державну владу.

У січні Ольга Шаповал взяла участь у Davos 2020 Ukrainian House, аби разом з іншими представниками ІТ-індустрії обговорити положення України на міжнародному ринку та інвестиційний потенціал ІТ-індустрії країни.

photo_2020-12-03_10-31-44-414x311 Kharkiv IT Cluster 2020: як пройшов особливий рік

У січні ми відкрили сезон New Members Welcome, серію зустрічей для вже бувалих і нових мемберів Харківського ІТ Кластера, а згодом виступили одними з учасників Дня відкритих дверей Харківського національного університету радіоелектроніки (ХНУРЕ).

14 лютого Харківський ІТ Кластер узяв участь у дискусії VI Східноєвропейського бізнес-форуму «Smart Real Estate: Куди рухається ринок нерухомості?»

Kharkiv IT Cluster під час пандемії

Неочікувано для всіх сталися епідемія та карантин.
Проте незважаючи на складність ситуації, ми не зупинили свою роботу! Харківський ІТ Кластер об’єднав ІТ-ком’юніті Харківського регіону та ініціював створення проєкту для допомоги в період епідемії COVID-19 — IT4Life. Менше ніж за півроку ми зібрали 7 мільйонів гривень, аби допомогти медичним працівникам і хворим на коронавірус.

photo_2020-04-15_18-56-32-414x310 Kharkiv IT Cluster 2020: як пройшов особливий рік

21 лютого Ольга Шаповал відвідала програму «Віддзеркалля» та розповіла, як ІТ-компанії борються з коронакризою і допомагають у боротьбі з COVID-19, а також про створену всеукраїнську платформу RAZOMпротиCovid. Згодом Ольга відвідала пресцентр Press-club і розповіла про загальні проблеми, з якими стикнувся ІТ-бізнес під час пандемії.

laugh-480x480 Kharkiv IT Cluster 2020: як пройшов особливий рік

Проєкт IT4Life продовжив свою роботу не тільки в боротьбі з епідемією. Спільно з компаніями Кластера ми придбали три будинки для постраждалих під час пожеж у Дворічанському районі, а також запропонували допомогу з релокації білоруським ІТ-фахівцям у важкий для їхньої країни час.

Весна — літо 2020 року

У березні 2020 року Харківський ІТ Кластер узяв участь у бізнес-форумі та дискусії про жінок у бізнесі: Women Techmakers Kharkiv Session #1.

У травні ми виступили на вебінарі «Кластери — як інструмент протидії кризовим явищам і драйвер розвитку в регіонах», а вже в червні ми взяли участь у дискусії «Політика рівності та різноманіття: досвід бізнесу».

img_0805-3762x2509-93a2-scaled-414x276 Kharkiv IT Cluster 2020: як пройшов особливий рік

19 червня відбулась зустріч губернатора Олексія Кучера та директорки Kharkiv IT Cluster Ольги Шаповал із Надзвичайним і повноважним послом Латвійської Республіки в Україні Юрісом Пойкансом.

smiling-480x480 Kharkiv IT Cluster 2020: як пройшов особливий рік

21 липня Харківський ІТ Кластер приєднався до онлайн-зустрічі: «ІТ-освіта в Україні: проблеми та рішення» від Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Осінь — зима 2020 року

У вересні 2020 року Харківський ІТ Кластер і представники ІТ-бізнесу зустрілися з президентом України Володимиром Зеленським, а трохи пізніше — з головою організації «Офіс простих рішень і результатів» Міхеілом Саакашвілі, аби обговорити подальший розвиток ІТ-індустрії в межах законодавчих змін.

smiling-480x480 Kharkiv IT Cluster 2020: як пройшов особливий рік

Цього ж місяця Кластер взяв участь у Харківському міжнародному юридичному форумі, а саме в дискусії «Права людини та цифрові технології: чому для ІT-компаній важливо бути відповідальними».

10 жовтня Ольга Шаповал відвідала День відкритих дверей центру підтримки підприємців Дія.Бізнес, де розповіла про маркетингові стратегії та тренди ІТ-індустрії.

YAR_2712-414x276 Kharkiv IT Cluster 2020: як пройшов особливий рік

А вже 12 жовтня Харківський ІТ Кластер взяв участь у Фестивалі креативних індустрій від Create Kharkiv і отримав почесний титул Амбасадора креативних індустрій Харкова.

30 листопада Харківський ІТ Кластер взяв участь у презентації першого в Харкові стартап-центру SPARK.

2-1-scaled-414x311 Kharkiv IT Cluster 2020: як пройшов особливий рік

Варто зазначити, що цього року Харківський ІТ Кластер став ще більше — нашими партнерами стали Amazon Web Services, Clutch, EU 4Digital та UKRAINIAN CLUSTERS, відкривши нашим мемберам безліч нових можливостей для розвитку.

Крім того, цього року ми зробили значний крок до створення в Харкові Кремнієвої долини України — Харківський ІТ Кластер підписав меморандум про співпрацю з бізнес-парком високих технологій «Екополіс ХТЗ».

emoji-480x480 Kharkiv IT Cluster 2020: як пройшов особливий рік

У 2020 році ми створили закриту спільноту учасників Кластера — PR community, для якої регулярно проводимо закриті тематичні онлайн-зустрічі. За чотири місяці було проведено вісім онлайн-мітапів!

А одним із наймасштабніших івентів цього року став ІТ-день для студентів Києво-Могилянської бізнес-школи. Команда Кластера та представники компаній-мемберів показали студентам ІТ-Харків, його можливості та перспективи розвитку.

YAR_2663-414x276 Kharkiv IT Cluster 2020: як пройшов особливий рік

Міжнародні заходи року

Не обійшлось і без міжнародних івентів — у 2020 році в нас їх було багато.
Так Ольга Шаповал, виконавча директорка Харківського ІТ Кластера, взяла участь у семи міжнародних івентах!

Ми взяли участь у ruhrSUMMIT 2020, B2B-заході від німецької стартап-спільноти, разом із 450 стартапами з 50 країн світу. Ольга виступила спікером на нетворкінг-івентах European Cluster Conference і EU4Digital Facility.

А в грудні 2020 року ми провели міжнародний B2B Matchmaking IT Forum із Латвією, на якому наші компанії-мембери змогли поспілкуватися з представниками латвійського ІТ-бізнесу та отримали можливість для майбутніх партнерств.

Трохи пізніше Ольга Шаповал взяла участь у Круглому столі Digital Partnership із Німеччиною.

chat-480x480 Kharkiv IT Cluster 2020: як пройшов особливий рік

15 грудня Харківський ІТ Кластер приєднався до Kharkiv EDU Forum, де представники компаній-учасниць Кластера обговорили виклики для освіти у 2021 році.

А під кінець року ми провели онлайн-брейншторм освітнього комітету Кластера, брейншторм у форматі Світового кафе «Виклики для ІТ-бізнесу в умовах пандемії» з нашими мемберами, а також Загальний збір для всіх мемберів і партнерів Харківського ІТ Кластера.

komanda-414x276 Kharkiv IT Cluster 2020: як пройшов особливий рік

Тож цей рік був однозначно насичений цікавими та важливими івентами для ІТ-галузі Харківського регіону та України в цілому! Харківський ІТ Кластер націлений на ще більш масштабні результати у 2021 році, аби й надалі покращувати середовище для технологічного бізнесу регіону.

Слідкуйте за нашими новинами — ставаймо краще разом із нами!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

 1. День народження Kharkiv IT Cluster
 2. бронювання it фахівців та практичні аспекти мобілізації звіт

Коментарі