День народження Kharkiv IT Cluster

Kharkiv IT Cluster. Спільнота без кордонів

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Як так сталось, що організація, яка перебуває під обстрілами, вирішує нагальні проблеми ІТ-бізнесу на найвищому рівні? Як взагалі функціонувати, коли частина команди у бомбосховищі, але працює безупинно?

Зрештою, ми не вперше з цим зіштовхуємось. Коли Кластер тільки утворився у 2015-му, головною метою було вберегти ІТ-потенціал Сходу і відстояти Харків. Вже за 7 років ми переросли у велику екосистему, яка об’єднує понад 200 організацій. Вплив і проєкти Кластера зараз суттєво масштабувались на національний і європейський рівні. Проте серце організації завжди б’ється в ритмі Харкова.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Об’єднуємось попри все

Плекати харківську ІТ-спільноту успішно вдається і на відстані від рідного міста. На цьогорічному івенті з нагоди Дня народження Kharkiv IT Cluster не всі зібрались у Харкові, а святкування проходило значно скромніше, ніж зазвичай. Проте кожен зміг відчути себе «як удома». Відчуття безпеки гарантував наш партнер – страхова компанія «СК Країна», яка підтримує мемеберів Kharkiv IT Cluster всюди, де б вони не знаходились.
Ми створили максимальну гнучкі можливості для цьогорічного нетворкінг-івенту. Учасники зустрічі зібрались у трьох комфортних офлайн-локаціях: Харків, Львів, Варшава та онлайн. На офлайн-локаціях на гостей чекало приємне частування від наших партнерів «Вина Світу», які попри все продовжують працювати в Харкові також.

Kharkiv-IT-Cluster-B-Day-7-1-scaled-414x276 Kharkiv IT Cluster. Спільнота без кордонів

Kharkiv-IT-Cluster-B-Day-1-scaled-414x276 Kharkiv IT Cluster. Спільнота без кордонів

«Харків – головний майданчик», – акцентує Олександр Медовой, Голова Наглядової Ради Kharkiv IT Cluster на відкритті івенту, – «І хоча ми зараз розкидані по світу, ми залишаємось харків’янами».

Олександр презентував основні здобутки організації за 5 місяців. У фокусі – три клюві напрямки роботи: допомога країні, захисникам, медикам та простим людям; допомога мемберам та їхнім командам; безшовна робота команди Кластера, підтримка існуючих учасників та об`єднання нових.

95% команд збережено, понад 15 тисяч людей евакуйовано

Звісно, компанії ретельно готували ВСР, та все ж багатьох війна застала зненацька. Щоб зберегти спільноту, у перші тижні Харківський ІТ Кластер ретельно координував евакуацію. «Евакуація – це те, завдяки чому нам вдалось зберегти бізнес», – наголосив Олександр Медовой.

Безперервна комунікація з військовими щодо безпечних шляхів виїзду з міста дозволила врятувати не тільки айтівців, а й їхні сім’ї та домашніх улюбленців. За опитуваннями Кластера, компанії зберегли до 95 відсотків команд.

Понад 1800 айтівців отримали бронювання

«Усі кластери ходили до нас і питали – як це вам вдалось?», – така реакція, за словами Медового, була у колег на успіхи в бронюванні. Проте відповідь досить проста – команда Кластера працює понаднормово і з максимальною віддачею шукає шляхи вирішення проблем.

Перші переліки від 26 компаній-учасників Харківський ІТ Кластер подав на національне бронювання ще 7 березня. За цей час відстрочки на регіональному чи національному рівнях отримали понад 1800 ІТ-спеціалістів. Робота триває.

За статистикою, близько 5% харківських ІТ-спеціалістів долучились до лав ЗСУ: «Ми всі розуміли, що треба воювати. 25 лютого ми вже мали співробітників у ЗСУ та ТрО», – згадує Олександр.

harkiv-lokatsiya-scaled-414x238 Kharkiv IT Cluster. Спільнота без кордонів

ІТ-освіта під час війни: перезапуск проєктів під нові виклики

Kharkiv IT Cluser має найбільше портфоліо освітніх проєктів серед інших подібних організацій – зараз функціонують понад 20 ініціатив.

Уже з 15 квітня освітній напрямок перезапустив свою діяльність – проєкти масштабовано та оновлено відповідно до потреб людей під час віни: «Ми були єдиною організацією, яка відновила роботу освітніх проєктів так рано».

Kharkiv-IT-Cluster-B-Day-online-1-414x281 Kharkiv IT Cluster. Спільнота без кордонів

Спільно з UNICEF команда Кластера проводить профорієнтаційні ігри Kid2IT для дітей-переселенців по всій країні, залучаючи до цього нових менторів.

Для підтримки іміжду Харкова та його університетів ми оновили всю інформацію для вступу на Порталі Абітурієнта. За всю історію проєкту саме цього року ми зібрали найбільше охоплень завдяки залученню експертів із Promodo. Щоб дати цьогорічним випускникам більше надії, ми проводимо зустрічі з предстаниками наших компаній-мемберів і створюємо додаткові канали інформування.

Наші освітні проєки вже давно вийшли на національний рівень, а тому ми об’єднали наших мемберів, які надають ІТ-освіту, у нову спільноту – EdTech CommunITy. Ми об’єдналися, щоб системно допомагати здобувати українцям ІТ-освіту під час війни.

441 небайдужа зустріч

Створення цільових ком’юніті – одна з найбільших цінностей спільноти Kharkiv IT Cluster. За 5 місяців ми провели 411 зустріч за різними напрямками, залучивши до цього 7 921 людину!

На початку повномасштабної війни Kharkiv IT Cluster 14 разів виходив на BBC та CNN, щоб розповісти світу правду про наслідки військових злочинів росіян і те, як ІТ-бізнес цьому протистоїть.

А коли питання безробіття постало дуже гостро, команда разом із мембером Webspark перезапустили бот для вакансій.

Kharkiv-IT-Cluster-12-scaled-414x276 Kharkiv IT Cluster. Спільнота без кордонів

Забезпечуємо гідні умови для ІТ-бізнесу на найвищому рівні

У цей непростий час ми постійно тримаємо руку на пульсі юридичних та економічних змін. Kharkiv IT Cluster встановив 3 партнерства з іншими ОВА, щоб мембери почувалися максимально комфортно під час внутрішнього переселення в інших регіонах.

Kharkiv IT Cluster зустрічався із Правлінням НБУ з питань врегулювання валютного режиму та спроби знайти компроміс у питанні іноземної валюти для ФОП.

Узгоджували із першою Віце-премʼєркою Юлією Свіріденко питання функціонування ІТ-бізнесу в умовах війни, зокрема, можливість виїзду за кордон у відрядження і податкове резидентство українських IT-фахівців, які тимчасово перебувають в ЄС.

824 млн грн на підтримку захисників і гуманітарні потреби регіону

Харківська ІТ-спільнота займалась благодійними проєктами ще до повномасштабного вторгення. Проте зараз це більше не проєктна діяльність і не разова підтримка, а щоденна постійна робота команди Kharkiv IT Cluster. Цього б не було, якби не волонтери, донати ІТ-спільноти та залучення коштів від клієнтів. Команда Кластера опрацювала збори, запити, логістику та передачу допомоги на 44 млн. грн. За підрахунками, мембери Харківського ІТ Кластера перерахували на допомогу близькл 780 млн грн.

Нагодували 348 тисяч людей в гарячих точках

У перші дні війни наша команда зібрала 120 ресторанів, які на постійній основі забезпечують їжею місту та область. Координує все це команда кластера в межах благодійного проєкту IT4Life: збирали волонтерів, приймали заявки, влаштовували логістику. За цей час було нагодовано близько 348 тися людей: військових, медиків, літніх людей та дітей.

Олександр Колб, член Наглядової Ради, що виступав на харківській локації, згадує: «Люди, які зараз зі мною у залі не просто ті, хто залишився. Вони системно допомагають. Вже на другий день ми поїхали на виїзд 602 мікрорайону – одна з найзапеклишіх точок… Вклад, який робить Kharkiv IT Cluster та айтівці загалом, він величезний».

Kharkiv-IT-Cluster-B-DAY-3-3-1-414x171 Kharkiv IT Cluster. Спільнота без кордонів

Покриваємо запити 55 тисяч захисників

Щоб систематично та спеціалізовано допомагати ЗСУ та ТрО, спільно з Павлом Ободом ми запустили новий напрям IT4Life – ініціативу SaveTrempel. До проєкту залучена команда Кластера та волонтери-експерти, щоб на постійній забезпечувати амінуцією 35 військових підрозділів, 100 батальйонів, тобто – 55 тисяч захисників. Павло розповів, як можна «підписатись» на постійну допомогу захисникам Харківщини. Наприклад, щодня «купувати» булочку з Кулиничів.

Kharkiv-IT-Cluster-13-scaled-414x324 Kharkiv IT Cluster. Спільнота без кордонів

За 5 місяців ми стали вдвічі більшими

Ще в грудні ми святкули цифру 100, а зараз нас уже понад 200! За час війни до Kharkiv IT Cluser долучилось понад 46 ІТ-компаній. Щодня ми продовжуємо тримувати нові заявки. Компанії, що долучились, шукають рішення і знаходять їх у нашій спільноті.

Kharkiv-IT-Cluster-13-414x233 Kharkiv IT Cluster. Спільнота без кордонів

І хоча локацій було три, проте на кожній з них у кожного учасника зустрічі була можливість виграти подарунки від наших партнерів «ТехноЇжак» та «Вина Світу».

Найбільша українська роздрібна мережа ґаджетів «ТехноЇжак» підготувала для наших мемберів колонки JBL та потужні павербанки. Ольга Шаповал, виконавча директорка Kharkiv IT Cluster, сміється: «Ми знаємо, що ви віддаєте все на ЗСУ, цілком можливо, що і це до них теж потрапить».

Розіграли також і пляшку італійського проссеко від «Вина світу». Той, хто отримав її, триматиме на випадок Перемоги. А щоб цей момент наблизити, учасникам зустрічі пропонували доєднатися до зборів на безпілотник.

Kharkiv-IT-Cluster-B-Day-9-1-414x380 Kharkiv IT Cluster. Спільнота без кордонів

Kharkiv-IT-Cluster-B-Day-8-1-scaled-414x318 Kharkiv IT Cluster. Спільнота без кордонів

Навіть онлайн команді вдалось створити успішний нетворкінг: в онлайн-кімнаті «благодійників» обговорювали способи автоматизації волонтерських процесів, а в кімнаті «футурологів» мріяли про те, яким буде Україна та бізнес після перемоги. Мрії досить різні, проте всі зійшлись на одному – наступний день народження буде неодмінно в Харкові.

Kharkiv-IT-Cluster-14-scaled-414x255 Kharkiv IT Cluster. Спільнота без кордонів

Kharkiv-IT-Cluster-B-Day-6-1-scaled-414x276 Kharkiv IT Cluster. Спільнота без кордонів

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Юридична підтримка від Кластеру
  2. Kharkiv IT Cluster & WEBSPARK Бот для публікації ІТ-вакансій. Як він працює?
  3. EEN-UKRAINE-consortiuim
  4. Kharkiv-IT-Cluster-traven-u-borotbi

Коментарі