Junior Club. Конфлікти на роботі: позитивні сторони та можливості для розвитку

Junior Club. Конфлікти на роботі: позитивні сторони та можливості для розвитку

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

18 квітня Олена Самофалова — Speaker в A-Level Ukraine, Senior Project Manager, Scrum Master в CHI Software, зустрілася з учасниками Junior Club для того, щоб розібратися в складній темі конфліктів на роботі. Спікерка поділилася власним досвідом і розповіла про причини, стадії, методи та кроки керування патовими ситуаціями.

Що треба знати про конфлікти й шляхи їхнього вирішення — Kharkiv IT Cluster розповідає нижче 👇

Керування конфліктами

Як відомо, конфлікти  трапляються в житті людей не лише в побутовому плані, а й у бізнес-сфері. Вони можуть бути позитивними — якщо викликають конструктивну дискусію та змушують сторони дивитися на проблему з різних боків та розв’язувати її спільними зусиллями. Окрім цього, вони сприяють власному розвитку, інноваціям, тимбілдінгу тощо. Але найчастіше, вони є саме негативними, бо викликають напруження та шкоду для взаємин між людьми.

Тож, керування конфліктами — це процес зменшення та управління напруженням, що виникає між сторонами в результаті різних точок зору, інтересів та цінностей.

Основні причини конфліктів

1️⃣ Невідповідність очікувань

2️⃣ Різниці в цінностях та переконаннях

3️⃣ Брак спілкування

4️⃣ Відсутність ресурсів

5️⃣ Непорозуміння

6️⃣ Стрес

Олена максимально детально проговорила та навела приклади ситуацій, які можуть виникнути на роботі та бути ознаками конфлікту.

Кроки до керування конфліктами

▪️ Перш за все, важливо визначити проблему та зібрати інформацію про неї.

▪️ Далі треба налагодити зв’язок зі стороною, з якою ви маєте конфлікт, та встановити діалог. Важливо слухати їхній погляд і дізнатися, як вони бачать проблему та які є їхні інтереси. Краще робити це безпосередньо, у приватному спілкуванні.

▪️ Вирішення конфлікту за допомогою одного з методів — медіації, компромісу, переговорів, арбітраж.

Олена розповіла детально про кожен з методів, виділила основні кроки завершення конфлікту, а також поділилася з учасниками техніками усунення стресу.

«У сучасному житті майже неможливо уникнути конфліктів тому досить важливо знати, як їх можна розв’язати. Я вдячна Олені за цікаву інформацію, яка, на мою думку, стане у пригоді. Особливо було цікаво слухати про можливі методи розв’язання конфлікті», — поділилася враженнями після вебінару учасниця Junior Club Віра.

Команда Kharkiv IT Cluster безмежно вдячна A-Level Ukraine, а також безпосередньо Олені за чудовий вебінар на дуже актуальну тему.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2023

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Kreatyvne myslennia_Junior Club_Kharkiv IT Cluster
  2. Junior Club: Як приборкати свої емоції і досягти успіху
  3. Yak-proity-spivbesidu

Коментарі