Junior Club: Як приборкати свої емоції і досягти успіху
Як часто ти приймаєш рішення, зважаючи тільки на свої емоції? А чи доводилося жалкувати про рішення, прийняті дуже зважено?
11 квітня Юлія Тичинська, Project Manager компанії ErgoServ та Tutor у ErgoServ Academy, та учасники Junior Club розібрали тему «Емоційний інтелект». Що це таке та як він впливає на наше життя — читайте далі 👇🏻👇🏻
Що таке емоційний інтелект?
Це дуже важливий фактор для досягнення успіху в особистому та професійному житті. Уміння контролювати власні емоції та ефективно взаємодіяти з іншими може допомогти в досягненні мети та успіху у професійній сфері та розв’язанні проблем.
Від емоційного інтелекту залежить, наскільки людина здатна бути емпатичною, тобто уявляти себе на місці іншого й розуміти, як інший почувається. Тому розвиваючи свій емоційний інтелект, ми стаємо уважнішими до себе, своїх відчуттів, бажань і потреб, водночас, це дозволяє нам краще розуміти інших людей, відчувати їхні потреби, мотиви, поведінку.
Формула успіху
Емоційний інтелект — сума навичок і здібностей людини розпізнавати емоції, здатність розуміти наміри, мотивацію та бажання як інших людей, так і в першу чергу себе.
Усі ми не раз стикалися із тестами на визначення рівня IQ — коефіцієнту інтелектуального розвитку, але чи чули ви про EI?
EI — коефіцієнт емоційного розвитку. Іншими словами, це здатність адекватно сприймати та контролювати власні емоції, а також ефективно взаємодіяти з іншими, виявляти співчуття, долати труднощі та розв’язувати конфлікти.
Саме гармонійне поєднання цих двох коефіцієнтів і призводить до успіху.
Функції емоцій
Протягом вебінару Юлія наголошувала, що не буває поганих та хороших емоцій.
Навіть згадуючи мультик «Думки навиворіт», підсвідомо ми одразу розділяємо цих персонажів на поганих і хороших, але це неправильно. Абсолютно кожна емоція є важливою, правильною та обов’язковою для проявлення.
Емоції мають дві основні функції:
- сигнальні — ті, що відбуваються у світі;
- регуляторні — ті, що спонукають до дії.
Емоційний інтелект потрібен саме для того, щоб зрозуміти та відповісти на такий ряд питань: яку емоцію ти зараз відчуваєш, що за сигнал тобі дає ця емоція, вона об’єктивна чи суб’єктивна?
«Емоція, яка змушує рухатися нас вперед — гнів. Головне це вміти сублімувати реакцію гніву у продуктивність. У той же час радість та сум — тимчасові емоції. Вони нам потрібні саме для зупинки і так дуже швидкого життя. Тому найголовніше — це навчитися давати правильні реакції на виявлені емоції» — наголошує Юлія.
Наприкінці зустрічі Юлія розказала учасникам про правило 6 секунд, а також провела Kahoot, де студенти потренувалися розрізняти та аналізувати людські емоції.
Kharkiv IT Cluster дякує Юлії Тичинській, компанії ErgoServ та усім учасникам, які доєднатися до суперкорисної зустрічі!
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2023
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: