IT Weekend Ukraine 2017: майбутнє роботів та машин

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

1 IT Weekend Ukraine 2017: майбутнє роботів та машин
16 вересня у Києві відбулася шоста щорічна міжнародна конференція IT Weekend Ukraine 2017. Головною темою заходу стали останні розробки у напрямках роботів та машин, а саме – штучний інтелект, віртуальна та доповнена реальність, технології Big Data та Data Science, також увагу було приділено напрямкам ботів та машинного навчання.
22 IT Weekend Ukraine 2017: майбутнє роботів та машин
Кріс Бейкер, CEO компанії SoftServe, розпочав конференцію вітальною промовою. Він зазначив, що здібності машинного розуму сьогодні ростуть надшвидкими темпами. Прогнозується, що в найближчі 50 років він зможе замінити людину в усіх основних сферах діяльності. На щастя, підкреслив Кріс Бейкер, ключі до цього процесу та технології знаходяться у наших руках, тому саме нам вирішувати, якою буде суперпозиція роботів та машин у майбутньому світі, та яку роль будуть відігравати у цьому процесі люди.
2 IT Weekend Ukraine 2017: майбутнє роботів та машин
Головним доповідачем IT Weekend Ukraine став доктор Алекс Тайлер, Chief Data Officer в Cambridge Analytica, – компанії, яка брала участь у передвиборчій кампанії майбутнього президента США Дональда Трампа. Використання інструментів психології, біхевіористики, спеціальної моделі особистості OCEAN разом із потужним обчислювальним ресурсом надає можливість чіткої сегментації аудиторії. Це, в свою чергу, дозволяє найефективніше реалізувати маркетингові кампанії  у цифровому інтернет-середовищі, за допомогою адресного телебачення та ТБ загального мовлення. Оптимізація бюджетів, глибше розуміння аудиторії та робота лише з тим сегментом аудиторії, який потребує додаткової мотивації або переконання – основні досягнення Cambridge Analytica.
3 IT Weekend Ukraine 2017: майбутнє роботів та машин
Щоб побачити, якою буде реальність завтрашнього дня у машинному виконанні, треба спочатку визначити поняття «реального» та розібратися із тим, що таке сприйняття. В рамках першого потоку конференції, який мав назву Robots, Юрій Мілованов, Data Science Practice Leader компанії SoftServe, та Метт МакБрайд, віце-президент напряму Experience Design компанії SoftServe, в спільній доповіді аналізували різницю між об’єктивним та суб’єктивним сприйняттям, а також різними типами реальності, пов’язаними із ними: передбачуваною, інтелектуальною та покращеною.
4 IT Weekend Ukraine 2017: майбутнє роботів та машин
Економіка наступного покоління базуватиметься на десяти ключових технологіях, серед яких чільне місце посідають технології VR та AR. Блок доповненої реальності IT Weekend Ukraine розпочав Тімоті Джанг, директор Creative AR & VR Hub у Manchester Metropolitan University. Зупинившись на особливостях сприйняття людини, він підкреслив, що віртуальна та доповнена реальність надає персональний досвід, при якому запам’ятовується до 80% інформації (для порівняння – під  ас читання цей показник знаходиться на рівні 10%).
Тему доповненої реальності продовжив CTO компанії Inglobe Technologies Алессандро Теренці, який представив технології відстежування (трекінгу) об’єктів. Він також навів практичні приклади, які демонструють переваги використання доповненої реальності у автомобільній промисловості, виробництві, ігровій та видавничій індустріях.
Джеремі Далтон, VR/AR Lead у PwC UK, запропонував поглянути на VR та технології глибокого навчання під незвичним кутом, розглянувши історію формування сторітеллінгу від найдавніших часів людства і до сьогодні. Як зазначив Джеремі, покоління міленіалів більше цінує досвід, а не володіння матеріальними речами. Саме тому віртуальна реальність стає справжнім носієм для сторітеллінгу в сучасному світі. Джеремі також навів актуальні приклади застосування VR: комплекти віртуальної реальності будуть використовуватися Walmart для навчання співробітників, Sotheby’s за допомогою VR демонструватиме нерухомість; у Великобританії технології VR допомагатимуть розслідувати обставини ДТП, а у Ford працюють над застосуванням VR для перевірки виробничих ліній. Наведені доповідачем цифри прогнозів свідчать – ринок VR зросте до 75 млрд дол. до 2021 року, а кількість VR-гарнітур у 2021 році сягне 257 млн пристроїв.
6 IT Weekend Ukraine 2017: майбутнє роботів та машин
Безпека, приватність та баланс між ними – Стівен Руссо, WW Director у IBM Cognitive City Solutions, звернув увагу аудиторії на те, що кіберзлочинність сьогодні зростає дуже швидко. Річні збитки світової економіки від  кіберзлочинів сягають близько 445 млрд доларів, а в середньому кожне підприємство втрачає через кіберінциденти 11 млн дол. Атаки сьогодні стали більш витонченими та безжальними, значно зросла частка фінансових злочинів, які базуються на викраденні та використанні особистих даних. Стівен Руссо продемонстрував, як легко ми сьогодні розкриваємо приватну інформацію за допомогою постів у соціальних мережах, історії перегляду сторінок браузера, реєстрації безкоштовних email-скриньок, історії вподобань та купівлі в інтернет-магазинах тощо.
8 IT Weekend Ukraine 2017: майбутнє роботів та машин
Другий потік конференції “Machines” надав аудиторії змогу детально ознайомитися з застосуванням технологій глибинного навчання, використанням VR-технологій у стартапах, актуальними проблемами AI та бот-технологіями. Так, Ірина Відал Мігаллон, інженер з Computer Vision та Machine Learning engineer у Siemens Mobility, розглянула проблематику впровадження глибинного навчання на мобільних пристроях. В свою чергу Валеріо Маггіо, Data Scientist у FBK – MPBA, представив нетрадиційній підхід до впровадження глибинного навчання. Взаємодію стартапів з технологіями AI, VR та AR у потоку Machines розкрили доповіді Артура Куліана, партнера Colab, венчурної студії з Лос-Анджелеса, та Самі Хаміда, VR Producer та співзасновника Glitch Studios AS. Джонатан Маган, співзасновник та CEO компанії DeepGrammar, запропонував до розгляду проблеми штучного інтелекту, які стосуються обробки природної мови. А Вадим Каган, президент та співзасновник SentiMetrix, Inc, презентував систему SentiBot, яка використовується для виявлення та знешкодження «ботів впливу», тихої зброї інформаційної війни, яка точиться сьогодні у соціальних сервісах.
9 IT Weekend Ukraine 2017: майбутнє роботів та машин
Продовжив програму IT Weekend Ukraine 2017 інформаційно-розважальний блок FuckUp Nights Vol.XI IT Edition. Історіями невдач та відвертих провалів у IT-бізнесі ділилися: Євгеній Лабунський, партнер Scrum Україна, Agile Coach, Process Consultant; Валентин Кропов, Delivery Director компанії SoftServe; Алекс Луцький, співзасновник та CEO компанії Innovecs; Андрій Федорів, засновник та власник FEDORIV. Аудиторію потішили: історія розробки сервісу для китайського ринку, пригоди українського IT-резидента у Техасі, три головних помилки при створенні та розвитку сервісу Villa4Vacations.com, історія появи на ринку відомих брендів Roshen, Fozzy та ін.
10 IT Weekend Ukraine 2017: майбутнє роботів та машин
Завершила конференцію IT Weekend Ukraine 2017 вже традиційна церемонія нагородження найкращих фахівців та експертів Ukrainian IT Awards 2017.
Цього року організатори конференції передали 150 тис. грн, отриманих від продажу квитків, у корпоративний благодійний фонд SoftServe «Відкриті очі» для реалізації проекту «Позитивні кімнати».
Конференцію IT Weekend Ukraine підтримали: Infopulse, Mazda, Sigma Software,  AirFrance KLM, Cilkum, Riverside, Райффайзен Банк Аваль, LvBS, Alt Bank, HeadHunter, Aroma Kava, Лімо, Молокія, Boomerang Boardshop, Duna, EnglishDom, Surikat, Феєрія Мандрів, Дело, Лига.net.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

Коментарі