Інтенсив з математики англійською для школярів від Харківського IT Кластеру
Учні 6-7 класів Харківської гімназії №169 вивчають математику англійською мовою. Викладати її приїхав Брент Хьюз, математик і педагог із США. Його авторська методика незвична для української школи, підходи є неординарними, але на його уроки діти завзято біжать.
Цей експеримент став можливим, завдяки активній діяльності громадської організації Kharkiv IT Cluster.
Світлана Шрестха, координатор волонтерської місії Брента, була серед менторів у профорієнтаційному проекті Кластеру Kids2IT. Саме після проведення гри в рамках проекту Kids2IT виникла ідея про приїзд Брента до Харкова. Разом з директором Кластеру Ольгою Шаповал, вони домовилися знайти школу, в якій як школярі, так і адміністрація, будуть зацікавлені в подібному експерименті.
Першою відгукнулася гімназія 169, і вже через 1,5 місяця Брент став вести факультатив з математики.
“Охочих вчитися набралося вдвічі більше, ніж ми очікували. Але Брент пішов нам назустріч, і виділив час для додаткових груп, при тому, що заняття проходять на безкоштовній основі “, – говорить координатор проектів Харківського IT Кластеру Наталія Овчаренко.
Брент приїхав із Аляски до Харкова з місією зробити математику цікавою для дітей. Він наочно вчить їх проводити обчислення, рахувати, використовуючи геометричні фігури і навіть ритмічні мотиви. Комунікація на уроці відбувається англійською. Адаптація до формату була недовгою, діти стали більш сміливо спілкуватися іноземною мовою і поступово звикають до термінології. Якщо зустрічається незрозумілий термін, педагог пояснює відомими йому слов’янськими словами, і мовний бар’єр швидко стирається.
Школярі можуть освоїти квантову механіку і шокувати викладачів Оксфорда – впевнений Брент і в ігровій формі пояснює їм дроби і формули.
“Його заняття не схожі на звичні нашій системі уроки. Тут діти мало пишуть, не бояться шуміти. Брент емоційний сам, і діти теж стають більш розкутими, засвоюють матеріал в ігровій формі “, – говорить Світлана Шрестха.
Півтора місяці занять – це небагато. За такий короткий час неможливо виростити математика, але можна встигнути показати дитині цю науку з незвичного боку і по-справжньому залучити до процесу навчання, мотивувавши школярів, в тому числі, на вивчення англійської мови. Бренту це вдається.
У Харківського IT Кластера в планах – масштабування і розвиток освітніх ініціатив, на практиці демонструючи молоді можливості, які відкриває перед ними українська IT індустрія. Галузь росте щорічно на 20-30%, тому успішним можна бути і вдома, впевнені в IT співтоваристві.