Infopulse долучився до події STEM освіта в Україні
29-30 листопада в Таллінні відбулася зустріч STEM коаліції Європейського Союзу, присвячена розвитку STEM освіти в Україні. Українська делегація складалась з координаторки ініціативи Дівчата STEM від CSR Ukraine, представниці міністерства освіти, освітніх закладів та бізнесу. Орина Ігнатьєва, лідерка CSR команди Infopulse, долучилась до події як представниця від відповідального бізнесу, оскільки цього року компанія підтримала Національний проєкт Дівчата STEM в Україні, забезпечивши фінансування різноманітних освітніх ініціатив.
На зустріч приїхали експерти з Фінляндії, Бельгії, Данії, Естонії, Угорщини, Нідерландів, Австралії. Вони ділились досвідом заохочення дітей в школах вивчати точні науки, презентували захопливі проєкти та ініціативи, розповідали про успіхи та труднощі освітньої реформи.
«Коли літак приземлився в Таллінні, пілот оголосив, що за вікном -6 градусів і мете сніг. Практично весь час на вулиці було справді морозно, але в освітньо-розважальному центрі Noblessner, де проходила наша бізнес-зустріч, тепло акумулювалось від жвавих дискусій, презентацій та відкриттів нових перспектив розвитку.
Наприклад, чи знаєте ви, що у Фінляндії проєкт будь-якої реформи публікують у відкритому досвіді та збирають зауваження від небайдужих громадян? І вже з урахуванням коментарів, редагують проєкт.
В Данії постійно проводять конкурси серед учнів на різноманітні STEM проєкт, переможці яких відвідують короткотривалі освітні кемпи, де діти пізнають науку через ігри та дослідження.
В Естонії вже 12 років щонеділі на Національному телебаченні в прайм-тайм виходить програма Rakkett69, де підлітки беруть участь у науковому змаганні. Програма настільки популярна, що на її підставі була розроблена система освітніх кемпів, де школярі змагаються між собою в аналогічних конкурсах. Всі такі кемпи оснащено передовим технологічним обладнанням.
Найбільше враження на мене справив проєкт «Unicorn Squad». Його започаткували батьками дівчинки, яка тяжіла до технічних наук, але не потрапила до відповідного гуртка через гендерну приналежність, оскільки перевага на участь надавалась хлопчикам, бо «це перспективніше для їхнього майбутнього, а для неї це просто гра». Зібралась група батьків-активістів, які розробили модульну програму для дівчат, завдяки якій вони могли створювати роботів, ставити хімічні експерименти, фізичні дослідження і т.д.. та масштабували її. Перша команда Unicorn Squad складалась з 17 учениць, а наразі програма охоплює понад 2 тисяч дівчат по всій Естонії», – поділилась враженнями від заходу Орина Ігнатьєва.
Запорука успіху в STEM освіті, згідно з досвідом практично кожного учасника зустрічі – в синергії. Сталий результат можливий тільки тоді, коли в процесі залучені три фактори: державний – коли на національному рівні просувається стратегія, освітній – що містить підтримку та запровадження дієвих реформ та бізнесу, що об’єднується навколо проєкту та підтримує експертизою та додатковими інвестиціями. Компанія Infopulse підтримує STEM for girls серед школярок задля врівноваження гендерного балансу у технічних професіях та рівних можливостей для всіх майбутніх фахівців галузі.
Приєднуйтесь до прогресивного ком’юніті Kharkiv IT Cluster — станьте частиною унікального нетворкінгу і отримайте доступ до кластерних сервісів.
Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: